|

21 dienas gavēnis un lūgšanas no 10. līdz 31.janvārim 2016. gadā.

Dārgie brāļi un māsas!Laimīgu Jauno 2016.gadu! Ticu un lūdzu par to, lai 2016.gads katram no mums kļūst par iespēju, svētību, garīgās izaugsmes un stipras veselības gadu – lai auglīgi kalpotu Tam Kungam.21-dienas gavēnis mūsu draudzes ģimenei palīdzēs katram no mums garīgi sevi sagatavot, lai saņemtu visu to labo, ko Dievs ir sagatavojis priekš mums. Tas arī palīdzēs mums noraidīt un sagraut visus ienaidnieka plānus – attiecībā uz mums un visu, kas skar mūs.Mūsu 21-dienas gavēnis un lūgšanas notiks no 10. līdz 31.janvārim  2016. gadā.Tāpat kā iepriekšējā gadā, katru piektdienu – 15. 22. un 29.janvārī, no plkst.19:00 līdz 21:00 – mums notiks draudzes kopējās lūgšanas. Ļoti lūdzu katru no mums apmeklēt visas šīs lūgšanu sapulces, ierodoties lūgšanu noskaņojumā.Tāpat es arī lūdzu katru no mums visu šo 21 dienu garumā stiprināt savu lūgšanu, pavadot lūgšanās kaut vai tikai dažas minūtes katru rītu plkst. 7.00, un katru vakaru plkst. 19:00.Es ticu, ka zemāk minētie norādījumi palīdzēs mums efektīvi sagatavot sevi šim 21 dienas īpašajam, zemošanās Dieva priekšā un sevis ziedošanas Dievam, periodam.  Vēlos jums palīdzībai un atbalstam piedāvāt septiņus svarīgus principus, kuri var palīdzēt jūsu garam un jūsu dvēselei gavēņa laikā:

1.      Gavēnis sākas ar mūsu apzināšanos, par gavēņa nepieciešamību.

Ceru, ka jūs jūtat sevišķu aicinājumu savā sirdī no Dieva, kas mudina jūs vairāk meklēt Viņu, vairāku iemeslu dēļ. Iemesli, lai tuvotos Dievam un Dieva meklēšanai var būt visdažādākie. Taču svarīgi ir tas, ka esat atbildējuši Dieva aicinājumam savā sirdī, tāpēc ka mīlat Viņu un Viņš jums ir vajadzīgs.

2.      Skaidri nosakiet savu redzējumu un mērķus.

Nolieciet mērķus un nosakiet iemeslus, kāpēc jūs gavēsiet un ko tieši jūs gribētu redzēt kā balvu par jūsu gavēni. Tomēr, atcerieties par to, ka visupirms gavēnis ir zemošanās Dieva priekšā ar mērķi tuvoties Viņam. Tikai pēc tam mēs varam nolikt tādus mērķus, kā izrāvienu personīgajā, garīgajā vai ģimenes dzīvē; izrāvienu kalpošanā, biznesā un finansēs; dziedināšanas saņemšana, gudrības pieņemšana, draugu glābšana utt.Esiet droši, ka Dievs atmaksā tiem, kas meklē Viņu. Vēstulē Ebrejiem 11:6 ir teikts, ka mums ir droša gaidīšana, ka Dievs atmaksā Saviem bērniem, kas meklē Viņu ticībā. Esiet droši, ka gavēņa un lūgšanu laiks izmainīs jūsu dzīvi uz visu mūžību. Ja jūs izmainīsieties, tad arī citi cilvēki, kas ir ap jums, arī sāks mainīties.

3.      Nosakiet, kāda veida gavēnis jums būs.

Jums ir jābūt Dieva Gara vadītiem, lai noteiktu gavēņa veidu, kuru izvēlēsieties. Esiet uzmanīgi, lai neizvēlētos kādu no gavēņa veidiem tikai tāpēc, ka kāds cits tā dara. Nekad nesalīdziniet sevi ar citiem gavēņa izvēles jautājumā. Gavēņa veidi ir dažādi:Pilnais gavēnis – tas ir gavēnis bez ēdiena un ūdens. Tādu gavēni nav ieteicams ieturēt ilgāk par 2-3 dienām.Normālais gavēnis – tas ir gavēnis, bez ēdiena, bet ar ūdeni. Ir jābūt īpaši uzmanīgiem, ja tāds gavēnis tiek ieturēts ilgstoši.Gavēnis pēc Daniēla parauga – tas ir gavēnis, kurš aprobežojas ar augļiem, dārzeņiem un ūdeni vai sulām, atšķaidītām ar ūdeni. Šāda veida gavēņa laikā nelieto maizi, gaļu, desertus, konfektes un jebkādus cita veida saldinātus dzērienus, kā arī gāzētus dzērienus.Daļējs gavēnis – tas ir gavēnis ar atsevišķu veidu pārtikas produktu un dzērienu ierobežošanu. Kā likums, šajā gavēņa veidā pieļaujama vairāku produktu lietošana salīdzinājumā ar iepriekšējo gavēni – gavēni pēc Daniēla parauga. Šis gavēņa veids pieļauj lielāku daudzveidību.Gavēnis, kas nav saistīts ar ēdienu un dzērienušo gavēņa veidu bieži vien var sakombinēt ar vēl kādu citu gavēņa veidu, vai arī var izmantot kā atsevišķu gavēni. Šis gavēņa veids paredz citas sevis ierobežošanas formas, bez ēdiena un dzēriena. Šis gavēņa veids paredz atturēšanos no dažāda veida rīcības, televizora skatīšanās, dažādu spēļu spēlēšanas, filmu skatīšanās utt.

4.      Nosakiet gavēņa ilgumu un gavēņa sākumu.

Gavēņa veids, kuru jūs izvēlaties, lielā mērā ietekmēs jūsu gavēņa ilgumu. Daļēju gavēni vai gavēni pēc Daniēla parauga, kā likums var ieturēt ilgu laika periodu, – dažreiz tas var būt pat uz vairākām nedēļām. Ja jūs izvēlēsieties normālu gavēni, tad tas iespējams būs uz īsu laika periodu, īpaši ja jums ir jāstrādā gavēņa laikā. Bet pilnais gavēnis, kā mēs jau runājām, nedrīkst būt ilgāks par divām, trijām dienām.

5.      Sagatavojiet savu sirdi un pārbaudiet savus motīvus.

Pirms jūs sāksiet savu gavēni, izpētiet savu sirdi un pārliecinieties par to, ka tajā nav nekā tāda, kas var būt par šķērsli jums lūgšanās. Ļaujiet Svētajam Garam izgaismot jūsu sirdi un atklāt visu to, kas Dievam nav tīkams, piemēram – nepiedošana, kritikas  vai nosodījuma gars, dusmas, iekāre, pašiznīcinoša uzvedība vai kaitīgi ieradumi, lepnība utt. Atcerieties, ka tādā mērā, kā mēs zemosimies Dieva priekšā, Svētais Gars iegremdēs mūs Dieva klātbūtnē un grēks tiks atkailināts. Patiesa grēku nožēla Dieva priekšā palīdz mums sagatavot savu sirdi gavēnim un attīrīt mūsu motīvus. Grēku nožēla Dieva priekšā pasargā mūsu sirdis no notiesāšanas vai apvainojumiem no ienaidnieka puses un dod mums drosmi un uzdrīkstēšanos nākt pie žēlastības troņa. 1.Jāņa 1:9 liecina: ” Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības. “

6.      Fiziskā sagatavotība ir tikpat svarīga efektīvam un rezultatīvam gavēnim.

Lai gavēnis būtu veiksmīgs, svarīgi ir sagatavot ne tikai savu dvēseli un garu, bet arī savu fizisko miesu. Atkarībā no gavēņa ilguma, es iesaku cilvēkiem dažas dienas pirms gavēņa uzsākšanas sākt ierobežot sevi ēdiena uzņemšanā un pakāpeniski izslēgt dzērienus, kas satur kofeīnu. Pārliecinieties, ka jūs dzerat pietiekami daudz ūdens, jo tas palīdz ne tikai izvairīties no organisma atūdeņošanās, bet palīdz arī attīrīt mūsu organismu no toksīniem. Ja jūs gavējat ilgstošu laika periodu, tad bada sajūta, kā likums, mazinās pēc trīs dienām. Ieklausieties sava ķermeņa valodā, atpūtieties pienācīgi un samaziniet intensīvu darbošanos, īpaši ja jūs plānojat gavēt ilgu laiku.

7.      Nepadodieties, pat ja saskarsieties ar grūtībām vai pārbaudījumiem.

Pēdējais, ko es gribētu jums pateikt, – lai jūs neļaujat jebkāda veida neveiksmēm vai problēmām izmainīt jūsu fokusu vai izsist jūs no uzņemtā kursa gavēņa laikā. Gavēņa laikā cilvēki var izjust visdažādākos uzbrukumus un kārdinājumus no sātana, kas tiek sūtīti ar mērķi novērst jūs vai traucēt jūsu staigāšanai ar Dievu. Ejiet līdz galam! Ja jūs tomēr neizturējāt un sākāt ēst noliktā gavēņa laikā, tad nepārdzīvojiet un neļaujiet ienaidniekam caur vainas apziņu vai nosodījumu vājināt jūs vai apturēt. Ziedojiet sevi no jauna Dievam, nesiet lūgšanās un paļāvībā savus nodomus un atkārtoti uzsāciet gavēt.Esmu pilnībā pārliecināts un noteikti zinu, ka mūsu kopējā draudzes gavēņa nobeigumā Dievs ir sagatavojis priekš mums – individuāli un kolektīvi- lielas un brīnišķīgas svētības.Ticu jūsu uzticamībai un sadarbībai Jaunajā Gadā! Ķēnišķīgas jums svētības,Mācītājs Rufuss Fraidejs Adžiboije  

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.