| |

Ko Dievs saka par buršanu, zīlēšanu, par okultismu, par maģiju utt.

Kāpēc cilvēki iesaistā okultismā, astroloģijā, burvestībās utt.?

 Iespējams, eksistē daudz dažādu iemeslu, kāpēc cilvēki iesaistās okultismā vai, lietojot biblisko valodu, ieiet pa platajiem vārtiem, bet mēs uzskaitīsim tikai dažus no šādiem iemesliem:
  • Spēka meklējumi
  • Bagatības meklējumi (naudas)
  • Zināšanu meklējumi
  • Bailes no nākotnes
 

1.      Spēka meklējumi

Cilvēkiem patīk spēks; viņi grib, lai viņus ciena un godā par spēku; viņi grib būt aizsargāti, viņi grib, lai viss būtu pakļauts viņiem, pat daba.Kad līst lietus, katrs grib likt lietum pārstāt līt vai vētrai rimties. Tāda, neatdzimuša cilvēka vēlēšanās pārvaldīt neredzamo pasauli, kontrolēt mistisko spēku sevis paša labad, spiež viņu iet nepareizo ceļu, kas ved uz viņa bojāeju. Dievs dod spēku tam, lai cilvēks varētu pagodināt Viņu un kļūt par Viņa liecinieku; bet priekš tā mums jāpakļauj sevi Dievam.Pakļaujieties Dievam un Dievs dos varu un spēku stāties pretī ļaunajiem gariem. 
“Tad nu padodieties Dievam, stājieties pretim velnam, un viņš bēgs no jums.” (Jēkaba 4:7)
 Kāda burvja stāsts, kas aprakstīts Bībelē, parāda mums, kā slāpes pēc spēka var iegrūst cilvēkus tumsas pasaulē. 
“Kāds vīrs, vārdā Sīmanis, šinī pilsētā līdz tam bija nodarbojies ar buršanu un uztraucis Samarijas ļaudis sacīdams, ka esot liels vīrs. Viņam pieķērās visi, mazi un lieli, sacīdami: “Šis ir tā sauktais lielais Dieva spēks.” Bet tie tāpēc viņam pieķērās, ka viņš jau ilgu laiku tos ar burvībām bija apstulbinājis. Kad tie ticēja Filipam, kas tiem sludināja evaņģeliju par Dieva valstību un Jēzus Kristus vārdu, tie likās kristīties, vīrieši un sievietes. Sīmanis pats arī kļuva ticīgs un, kristīts, pastāvīgi turējās pie Filipa, un, redzēdams zīmes un lielus brīnumus notiekam viņš izbijās.” (Apust. darbi 8:9-13)
 Sīmanis ar savām burvestībām kontrolēja visus savas pilsētas iedzīvotājus, un viņam tas patika līdz brīdim, kamēr viņš nesaskarās ar augstāko spēku, ar Jēzus vārda spēku. Šeit mēs redzam, ka Kristus spēks pārspēj jebkurus burvestību spēkus. Dzirdot un redzot to, kādus brīnumus darīja Filips Jēzus vardā, Sīmanis it kā nožēloja grēkus, bet ne no visas sirds. Viņa slāpes pēc varas sava pašlabuma dēļ spieda viņu nostāties uz nepareizā ceļa. 
“Bet Sīmanis redzēdams, ka, apustuļiem rokas uzliekot, dabū Svēto Garu, tiem piedāvāja naudu, sacīdams: “Dodiet man šo spēku, ka tas, kam es rokas uzlieku, dabū Svēto Garu.” Bet Pēteris tam sacīja: “Kaut tu pazustu ar savu sudrabu, tāpēc ka tu domā Dieva dāvanu iegūt par naudu. Tev nav nekādas daļas gar šo vārdu, jo tava sirds nav taisna Dieva priekšā. Tāpēc atgriezies no šī ļaunuma un lūdz to Kungu, vai šī tava sirds iedoma tev nevarētu tikt piedota, jo es tevi redzu rūgtas žults pilnu un netaisnības saistītu.””  (Apust. darbi 8:18-23)
 Sīmanis gribēja par naudu nopirkt Svētā Gara spēku, bet Pēteris atmaskoja viņu un aicināja nožēlot grēku. Svētā Gara spēks ir pieejams caur grēku nožēlu, bet ne par naudu. Protams, vieglāk ir samaksāt naudu, nekā nožēlot grēkus un pilnībā uzticēt savu dzīvi Dievam.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.