|

Vārdi par Jēzu

Vārdi par Jēzu

Līga un Marija sētā spēlējās. Abas meitenes ievēroja, ka uz kaimiņu mājas trepēm sēž kāds vīrietis – ļoti netīrs un nelaimīgs. Sētas bērni no viņa baidījās. Visi teica, ka šis vīrs ir dzērājs. Līgai likās, ka viņš raudāja. Viņai palika vīra žēl.

„Es aiziešu pie viņa,” Līga teica Marijai.

„Neej, tev taču ir no viņa bail!” Marija mēģināja Līgu atturēt, taču Līga pārvarēja bailes un piegāja pie vīra.

„Kā es varu tev palīdzēt?” Līga pajautāja nelaimīgajam vīram. Dzērājs pacēla savu nogurušo, grumbaino seju. Viņš izskatījās ļoti nelaimīgs.

„Bērns, kā tev ienāca prātā ar mani runāt?” vīrs pārsteigts jautāja Līgai. „Sen neesmu nevienu laipnu vārdu dzirdējis. Man nav neviena drauga. Man vairs nav neviena, kas mani mīlētu un ar mani parunātu.”

„Jēzus tevi mīl!” priecīgi teica Līga. „Viņš grib būt tavs draugs, tikai tev viņam jātic. Vai tu esi kādreiz ar viņu runājis lūgšanā?”

„Ak, nē!” nopūtās dzērājs. „Visu mūžu esmu darījis tikai sliktus darbus.”

„Jēzus grib būt tavs draugs, viņš tevi mīl!” priecīgi teica Līga. „Viņš nomira pie krusta par visiem taviem sliktiem darbiem. Jēzus nomira tevis dēļ. Bet Jēzus trešā dienā cēlās augšā. Jēzus var tev palīdzēt!”

„Mazā mīļā meitene!” izsaucās nabaga vīrs. „Es apsolos būt Jēzus draugs.” Līga no dzērāja vairs nemaz nebaidījās un droši pasniedza viņam rociņu. Meitene redzēja, ka vīrs raudāja. Tad viņš piecēlās un aizgāja.

„Kāda tu jocīga!” Marija uzrunāja Līgu. „Kā tu varēji ciest, ka tas sliktais cilvēks satver tavu roku?”

Līga atbildēja: „Man no sākuma bija drusku bail, bet es ļoti gribēju viņam pastāstīt par Jēzu.”

Pēc šī notikuma bija pagājuši vairāki gadi. Svētdienskolā, kurā gāja Līga un Marija, bija ieradies sirms un cienījams kungs. Viņš mudināja bērnus būt laipniem un mācīja, ka par Jēzu jāstāsta visiem cilvēkiem – arī tādiem, kuri ir izstumti un ar kuriem neviens negrib runāt.

„Arī es tāds biju,” viņš sacīja. „Man nebija neviena drauga, es biju pamests viens pats, nabags un nožēlojams grēcinieks. Bet tad Dievs sūtīja kādu mazu meiteni, kura man pastāstīja par Jēzu.”

Pēc svētdienskolas sirmais kungs piegāja pie Līgas: „Mīļais bērns, tie bija tavi laipnie vārdi, kas mani izglāba.” Līga no prieka raudāja.

Parunāsim: Vai tu esi kādam pastāstījis par Jēzu?

 

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.