Mēs uzvaram ticībā!

Sveicinu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mēs izskatām notikumu ar Kānaāniešu sievieti, kura ar savu nepiekāpību, lai arī tas izskatījās pilnīgi neiespējami, panāca Dievišķo iejaukšanos savas meitas liktenī. Mēs jau esam guvuši vairākas pamācības no šī notikuma, bet šodien es vēlos, lai apskatām, kāpēc Jēzus uzreiz neatbildēja uz šīs sievietes lūgumu.
„Un no turienes Jēzus aizgāja un atkāpās Tiras un Sidonas robežās. Un redzi, viena kānaāniešu sieva, kas nāca no tām pašām robežām, brēca un sacīja: “Ak, Kungs, Tu Dāvida dēls, apžēlojies par mani! Manu meitu ļauns gars nežēlīgi moka.” Bet Viņš tai neatbildēja neviena vārda. Tad Viņa mācekļi pienāca, lūdza Viņu un sacīja: “Atlaid to, jo tā brēc mums pakaļ.” Bet Viņš atbildēja un sacīja: “Es esmu sūtīts vienīgi pie Israēla cilts pazudušajām avīm.” Bet tā nāca, metās Viņa priekšā zemē un sacīja: “Kungs, palīdzi man!” Bet Viņš atbildēja un sacīja: “Neklājas bērniem maizi atņemt un to nomest suņiem priekšā.” Bet viņa sacīja: “Tā gan, Kungs! Bet tomēr sunīši ēd no druskām, kas nokrīt no viņu kungu galda.” Tad Jēzus atbildēja un tai sacīja: “Ak, sieva, tava ticība ir liela, lai tev notiek, kā tu gribi.” Un viņas meita kļuva vesela tai pašā stundā.”(Mateja 15:21-28).
Visu to laiku, kamēr sieviete lūdza Jēzum palīdzību, Viņš pārbaudīja tās ticību. Jēzus vēlējās, lai šīs sievietes ticība pieaug un uzvar.Dievs vēlas atklāt kādā stāvoklī ir mūsu ticība esot situācijās un grūtībās, caur kurām ejam ikdienā. Dievs jau to zina, bet mums pašiem ir svarīgi ieraudzīt to, kādā stāvoklī atrodas mūsu ticība.Dievs mums devis ticību ar mērķi, – lai mēs ticībā varētu uzvarēt pasauli, lai ticībā mēs varētu piepildīt savus sapņus, izpatikt Dievam un sasniegt mērķus.Ja mums ir ticība, tad mums nevajag žēloties, bet uzvarēt. Mēs uzvaram ticībā! Ir dažādi problēmu un pārbaudījumu līmeņi. Pārbaudījumos un grūtībās mūsu ticība pieaug un nostiprinās.Ticībā tu vari uzvarēt jebkuru šķērsli!Kāpēc Jēzus uzreiz neatbildēja uz šīs Kānaāniešu sievietes lūgšanu? Kāpēc Viņš atbildēja viņai tā, kā Viņš atbildēja?1.Jēzus vēlējas, lai šīs sievietes ticība pieaug! Kāpēc Jēzus uzreiz, tūlīt neatbild uz tavām lūgšanām? Kāpēc ceļā uz atbildi vienmēr ir šķēršļi? Tādēļ, ka Dievs vēlas attīstīt tavu ticību. Tāpēc katru reizi, kad mēs saduramies ar problēmām, kuras ir lielākas par mums, lielākas kā mūsu iespējas, mums jāiemācās tajā visā pateikties Dievam par to, ka šajās situācijās Viņš palīdz pieaugt mūsu ticībai. „Turiet, mani brāļi, to par lielu prieku, ka jūs krītat dažādās kārdināšanās, zinādami, ka jūsu ticības pārbaudīšana rada izturību.”(Jēkaba 1:2-3).2.Jēzus vēlējās, lai viņa mācekļi apgūst mācību par ticību, kura pārvar visus šķēršļus. Jēzus tiecās apmācīt Savus mācekļus katrā situācijā, ar kurām viņi saskārās. Notikumā ar Kānaāniešu sievieti, Jēzus vēlējās parādīt Saviem mācekļiem to, ka ticība spēj pārvarēt jebkādus šķēršļus. Mācekļi savām acīm varēja skatīt to, kā šī sieviete ticībā pārvarēja visus šķēršļus un guva uzvaru.3.Jēzus vēlējās, lai caur šo situāciju sieviete izveidotu modeli savai meitai tam, kā jārīkojas un jāreaģē grūtās situācijās. Jēzus nepārtraukti domāja par šīs sievietes meitas dziedināšanu. Tas, kā mēs reaģējam uz problēmām un situācijām savās dzīvēs, ir kā mācību stunda un piemērs mūsu bērniem. Tieši tādēļ Jēzus pārbaudīja šīs sievietes ticību, lai viņas meita iemācītos tikt galā ar grūtām situācijām, kā to izdarīja viņas māte.
  1. Ar šo situāciju Jēzus vēlējās parādīt to, ka pastāvība ticībā noteikti tiks atalgota.   Pastāvība ticībā atnes balvu. Sieviete saņēma savu balvu – atgriežoties mājās, viņa ieraudzīja savu meitu veselu. Tā nebija nejaušība, bet balva par viņas pastāvību ticībā.
Tas Kungs lai jūs svētī! Līdz rītdienai! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.