Kā mēs varam efektīvāk izpētīt Bībeli II

Dārgie, Dieva bērni, es sveicinu jūs rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mūsu Dievs ir dzīvs, un Viņš vēlās, lai Viņa bērni atdzīvojas caur Dieva Vārda patiesību un tiktu sagatavoti katram labam darbam. Vakar mēs ar jums runājām par to, ka pastāv dažādi veidi Bībeles izpētei. Un mēs izdalījām sekojošus veidus: а) Bībeles personāžu izpēte . b ) Bībeles izpēte par tēmām . 
  1. c) Brīnumu un pārdabisko Dieva parādību izpēte, kas ir aprakstīti Bībelē.
 Šodien es vēlos minēt jums vēl dažus veidus, kuri palīdzēs jums vēl efektīvāk un interesantāk izpētīt Bībeli, kas ir Dieva gudrības un Viņa mīlestības glabātuve. d ) Atsevišķu vārdu izpēte Bībelē . Dažreiz kāds atsevišķs vārds Bībelē ir kā pavediens, kas vijas cauri visām Bībeles lappusēm. Reiz es apsēdos rakstīt vēstuli brālim, un pirms tam palūdzu, lai Dievs palīdz man uzrakstīt nevis kaut kādus sausus vārdus, bet lai šī vēstule kļūst par svētību šim cilvēkam. Kad es sāku rakstīt, es atklāju, ka esmu sācis savā vēstulē viņam sludināt. Tad es atliku vēstuli malā, jo kāds vārds pievērsa manu uzmanību un es sāku pētīt šo vārdu Bībelē. Es sāku izpētīt Bībelē tādus izteicienus kā „Dievs var”, „Dievs ir spējīgs”. Es sāku lasīt visas Rakstu vietas, kurās ir minēta šī frāze. Tas priekš manis bija tik interesanti, ka es pat aizmirsu par savu vēstuli. Atsevišķu vārdu izpēte ir ļoti interesanta un noderīga nodarbe. 
  1. e) Izpētīt to, ko ir teicis Bībelē pats Jēzus.
 
  1. f) Bībeles prototipu izpēte.
 Prototipi – ir līdzības, alegorijas – tas, kas ir apslēpts. Nesen es runāju par izpirkšanas prototipu. Piemēram, aplūkosim notikumu ar Mozu, kad viņš paņēma savā rokā vara čūsku. Daudziem, tas ir vienkārši stāsts par vara čūsku. Bet tad, kad tu sāc nopietni izpētīt šo notikumu, tu redzi, ka tas ir Jēzus Golgātas upura prototips. Tādā veidā izpētot Bībeli, tu atklāsi priekš sevis patieso šo prototipu nozīmi. Tādu prototipu ir ļoti daudz Bībelē. Piemēram, manna no debesīm – ir Jēzus; klints, kuru sita Mozus un no kuras iztecēja ūdens arī ir Jēzus prototips. Ļoti interesants izpētei ir notikums par to, kā Mozus divas reizes sita pa klinti, pēc kura Dievs Mozum teica, ka viņš neieies Apsolītajā zemē. Sākumā es nesapratu tam visam jēgu un nozūmi. Es nespēju saprast, kāpēc Dievs uzreiz sadusmojās uz Mozu, neskatoties uz to, ka viņš bija paklausīgs cilvēks, pazemīgāks par visiem pārējiem un pieļāva tikai vienu kļūdu. Bet tad, kad mēs saprotam, ka šis notikums ir prototips, tad kļūst saprotams, kāpēc Dieva reakcija bija tieši tāda. Viss, ko darīja Mozus bija pravietisks vēstījums. Kad Mozus sita pa klinti pirmo reiz, tādā veidā viņš pravietoja par Jēzus ciešanām. Pēc tam Dievs teica Mozum, ka tagad vajag tikai pateikt, bet Mozus sita otrreiz pa klinti. Ar šo rīcību Mozus sāka sludināt citu Evaņģēliju – to, ka Jēzus cietīs arī otrreiz, bet tie bija meli. Tāpēc arī Dievs sadusmojās uz Mozu. Mēs nevaram sludināt citu Evaņģēliju. Tas bija prototips, ka Jēzus cietīs vienu reizi. Kad Dievs man atklāja šo patiesību, tas mani bagātināja. Mūsu rīcībā ir daudz dažādu veidu Bībeles izpētei. Izvēlies to, kas tev tuvāks, to kas tuvāks tavai dvēselei, soļo pa savu apsolīto zemi un iekaro to. Tad tev būs ļoti interesanti izpētīt Bībeli. Ir tāda grāmata – Simfonija, kas ir labs palīgs Bībeles izpētē. Mēs arī varam izmantot dažādu autoru grāmatas, kuras palīdzēs mums un bagātinās mūs. Bībele – ir Dieva dārgumi, kas mums doti, un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, ko mēs iesāksim ar šiem dārgumiem un kā mēs attieksimies pret šiem dārgumiem. Palūgsim: „Tēvs, Jēzus Kristus Vārdā, es pateicos Tev par šo vārdu. Kungs strādā ar katru cilvēku, lai šis vārds atnestu maksimālu augli un labumu. Jēzus Vārdā es lūdzu, lai nāk apmierinājums un baudījums lasot Bībeli. Kungs Svētais Gars, iedvesmo šo vārdu. Kad mēs lasīsim Tavu Vārdu, dāvā mums atklāsmi no augšienes, atver mūsu garīgās acis, lai mēs spētu iegūt labumu no Bībeles lasīšanas un pieaugt glābšanā. Kungs, Jēzus Kristus vārdā, palīdzi katram cilvēkam nostiprināties un iesakņoties Tavā Vārdā. Palīdzi mums Kungs piepildīties ar Tavu Vārdu. Pamudini mūsos vēlēšanos būt Tavā Vārdā. Dāvā apetīti uz Tavu Vārdu, jo tas ir noderīgs pamācīšanai, labošanai, vainas pierādīšanai, audzināšanai taisnībā, lai mēs – Tavi bērni – būtu pilnīgi . Paldies Tev, Kungs!  Lai Dievs bagātīgi jūs svētī! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.