Kā mēs varam efektīvāk izpētīt Bībeli

 Labdien dārgie draugi! Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Dievs mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar dzīvo Vārdu, kas nāk no Viņa! Mēs turpināsim runāt par to, ka Dieva Vārds ir Dieva dārgums, kas paredzēts mums ar jums. Mēs runājām, ka Bībeli lasīt un izpētīt iespējams visdažādākajos veidos. Var lasīt Bībeli sākot no Mozus grāmatām līdz Atklāsmes grāmatai. Var lasīt vienlaicīgi Veco un Jauno derību. Var lasīt Bībeli pa sadaļām utt.. Bet katru reizi, kad es lasu Bībeli, man ir jācenšas atbildēt sev uz dažiem jautājumiem: 
  1. Ko jaunu es uzzināju pēc izlasītā?
  2. Kādu no baušļiem Dievs atstāja priekš manis šajā Rakstu vietā, kas man būtu jāpilda? Dieva Vārds – tie ir Viņa baušļi. Bībelē ir daudz baušļu un pret tiem man ir jāattiecas ļoti uzmanīgi. Bībele saka, ka ir svarīgi ne tikai klausīties, bet arī izpildīt Viņa Vārdu. Ja es vēlos pildīt Dieva baušļus, tad sākumā man ar tiem ir jāiepazīstas. Tāpēc, lasot Bībeli, es varu meklēt šos baušļus.
  3. Kādu pozitīvu Bībeles piemēru es varu atdarināt (cilvēku piemēri, viņu darbi utt.)?
  4. No kādām kļūdām, kuras pieļāvuši Bībelē aprakstītie cilvēki, man būtu jāizvairās? Man ir jāpievērš tam īpaša uzmanība.
  5. Kādus apsolījumus Dievs ir atstājis šajā Rakstu vietā? Kad es zinu Dieva apsolījumus, tad es zinu Dieva gribu. Kad es zinu Dieva gribu, tad man ir uzdrīkstēšanās nākt pie Dieva. Kad man ir uzdrīkstēšanās nākt pie Dieva, tad es varu lūgt efektīvāk. Es varu atrast daudz Dieva apsolījumus, lasot Veco un Jauno derību. Šie apsolījumi ir paredzēti man, maniem bērniem, manai ģimenei utt. Kad es lūdzu, tad es varu ņemt šos apsolījumus un pasludināt tos savā dzīvē, savas ģimenes dzīvē, bērniem, kolēģiem utt.. Tas ir tīkami Dievam. Un tad, kad mēs meklēsim apsolījumus, tad tie kļūs mūsu dzīvē par realitāti un mūsu bagātību.
  6. Ko jaunu par Dievu es uzzināju no šīs Rakstu vietas?
 Tagad mazliet parunāsim par to, kā mēs varam vēl efektīvāk izpētīt Bībeli (un ne tikai lasīt to). Pastāv dažādi veidi Bībeles izpētei. а) Bībeles personāžu dzīves izpēte . Pētīšanai es izvēlos vienu personāžu un izpētu viņa dzīves gājumu visas Bībeles ietvaros. Tas ir ļoti interesanti. Piemēram, tu izvēlies Dāvidu un izpēti viņa dzīvi Bībelē. Vai arī tu vari sākt izpētīt Izraēla ķēniņu valdīšanas vēsturi, vai Simsona dzīvi, vai Jāzepu, Pēteri, utt. Bībeles personāžu dzīves izpēte nesīs mums lielu labumu. Bībeles varoņu dzīves pieredze, viņu uzvaras, viņu reakcija, viņu ticība, viņu paļaušanās uz Dievu, viņu kļūdas – tas viss ir mums noderīgi. Izpētot Bībeles varoņus, mēs varēsim ieraudzīt, kad un kāpēc Dievs viņus svētīja. Kad es pētīju Dāvida dzīvi, bet pēc tam Jāzepu, es izlasīju tādus vārdus: „Un Dievs bija ar viņu”. Izlasot šo frāzi, man kļuva interesanti, kāpēc Dievs bija ar šiem cilvēkiem. Un es sāku izpētīt viņu dzīves, lai atbildētu uz savu jautājumu. Un tas bija ļoti noderīgi man. Es apzinājos, ka ja es sapratīšu noslēpumu, kāpēc Dievs bija ar Dāvidu un Jāzepu, tad Dievs varēs būt arī ar mani, jo Dievs neuzlūko cilvēka vaigu. Ja šo cilvēku dzīvēs bija kaut kas, kas nepatika Dievam, tad es varu gūt no tā sev labu mācību un nepieļaut viņu kļūdas. Laikā, kad es tikko kā sāku sludināt, es sludināju tieši par Bībeles varoņiem. Un tad kad es mācīju par to, klausītājiem bija ļoti interesanti. Pēc tam cilvēki sāka pastāvīgi izpētīt Bībeles personāžu dzīves, tāpēc ka Dievkalpojuma laikā nav iespējams visu izstāstīt un parādīt 
  1. b) Izpētīt Bībeli par tēmām.
 Bībelē ir daudz dažādas tēmas – ticība, grēku nožēla, Svētā Gara dāvanas, dziedināšana, piedošana, pazemība utt. Izpētot visas šīs tēmas, es varu uzzināt Dieva viedokli visos šajos jautājumos. Es jau teicu, kad man nebija visai saprotama vārda „derība” nozīme, es sāku izpētīt šo tēmu visas Bībeles ietvaros. Un es atklāju pārsteidzošas lietas, kuras es agrāk nezināju un neredzēju Bībelē. 
  1. c) Dieva brīnumu un pārdabisko parādību izpēte, kas aprakstīti Bībelē.
 Caur to es iepazīstu Dievu, Viņa spēku un saņemu iedvesmu. Kad man rodas kādas problēmas, tad es varu uzticēties Dievam un gaidīt Viņa iejaukšanos un palīdzību, jo lasot Bībeli , redzu ka mans Dievs ir brīnumu Dievs. Es pārdomāju par Dieva brīnumiem, un tas man dod pārliecību, ka Dievs var pārdabiski iejaukties manā dzīvē, manā kalpošanā, manā situācijā. Caur to es redzu Dievu, kā spēka un varenības Dievu. 
“Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos: pamācait un paskubinait cits citu visā gudrībā ar psalmiem, himnām un garīgām dziesmām, žēlastībā dziedādami savās sirdīs Dievam! ” . (Kolos.3:16).
 Rīt mēs pabeigsim sarunu par to, kā mēs varam efektīvāk izpētīt Bībeli. Ar Dieva mieru! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.