Kā attiecības ar citiem cilvēkiem var palīdzēt mums mainīties?

Sveicu jūs, dārgie Dieva bērni, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es lūdzos par to, lai Dieva žēlastība šodien piepilda jūsu dzīvi.Vakar mēs runājām par vertikālo attiecību līmeni – starp cilvēku un Dievu. Mēs ieraudzījām, ka, ceļot savstarpējās attiecības ar Dievu, svarīgi ir balstīties uz Viņa noteikumiem, un tad cilvēka dzīve tiks mainīta un paaugstināta.Šodien es gribētu parunāt par horizontālo attiecību līmeni – attiecībām starp cilvēkiem. Kā attiecības ar citiem cilvēkiem var palīdzēt mums mainīties? Daudzi cilvēki domā, ka, lai garīgi pieaugtu Dievā, pietiek ar to, ka ir savstarpējās attiecības ar Dievu. Taču tie ir maldi! Tu un Dievs – tas ir labi, un tas ir svarīgi. Taču, Dievs tevi ir ielicis draudzē(Viņa Miesā) un ģimenē tāpēc, lai attiecības ar cilvēkiem palīdzētu tev mainīties un sasniegt briedumu Dievā.Izmaiņas ir nepieciešamas katram cilvēkam, tāpēc, caur savstarpējām attiecībām, kurās mēs esam iesaistīti, mēs palīdzam viens otram mainīties. Tikai Dievs nemainās, bet visiem cilvēkiem, lai kas viņi arī nebūtu, – ir vajadzīgas izmaiņas. Un tieši tāpēc, mēs esam viens otram vajadzīgi un palīdzam viens otram mainīties. Ja mēs to nesapratīsim, ja mēs palaidīsim to garām, tad mums būs grūti dibināt ar kādu savstarpējās attiecības.Daudzi cilvēki jūtas vientuļi un nevar nodibināt patiesi draudzīgas attiecības ar citiem cilvēkiem, jo viņi paši nav gatavi mainīties. Tādiem cilvēkiem nav draugu, jo viņi labāk ieslēdzas sevī un dzīvo savu dzīvi, nekā ļauj savstarpējām attiecībām ar citiem cilvēkiem ietekmēt to dzīves veidu un mainīt viņus.Dievs ir savstarpējo attiecību Dievs, un Viņš ir radījis mūs pēc Sava tēla un līdzības.Dievs – Viņš ir viens, bet Dievs ir Trīsvienīgs – Dievs Tēvs, Dēls un Svētais Gars.
„Jo trīs ir, kas dod liecību debesīs: Tēvs, Vārds un Svētais Gars, un šie trīs ir viens.” (1.Jāņa 5:7).
Bībele saka, ka Tēvam, Dēlam (Vārdam) un Svētajam Garam ir savstarpējās attiecības, un Viņi trīs ir viens veselums. Viņu liecības nekad nav pretrunā viena otrai. Dieva Vārds – tā ir gan Svētā Gara liecība, gan Dieva Tēva liecība.Bībeles sākumā var redzēt, kā Dievs Tēvs, Dēls un Svētais Gars rīkojās kā viens veselums.
„Tad Dievs sacīja: “Darīsim cilvēku pēc Mūsu tēla un pēc Mūsu līdzības.”(1.Mozus 1:26a).
Un tātad, Dievs ir savstarpējo attiecību Dievs, un Viņš radījis mūs pēc Sava tēla un līdzības, lai mēs būtu savstarpējo attiecību cilvēki.Cilvēku savstarpējās attiecības var iedalīt vairākās kategorijās.
  • Attiecības draugu starpā.
Caur draudzību ar citiem cilvēkiem Dievs vēlas mainīt mūs. Tieši tālab Bībelē ir rakstīts:
„Dzelzs tiek ar dzelzi uzasināta, un vīrs trin vīru.”(Sal. Pamācības 27:17).
Ja tu to nesaproti, tad brīžos, kad Dievs caur taviem draugiem vēlēsies noslīpēt kādas tavas asās šķautnes, tu apvainosies. Nesaprotot to, tava draudzība (attiecības) var ļoti viegli izjaukt, un tu atkal un atkal atradīsies jaunu draugu meklējumos – līdz nākamajam starpgadījumam. Tev ir jāsaprot jebkādu savstarpējo attiecību mērķis, tai skaitā arī draudzības mērķis.Savstarpējās attiecības – tas ir instruments Dieva rokās, kas domāts tam, lai sasniegtu izmaiņas mūsos un mainītu mūsu raksturu. Jebkādas savstarpējās attiecības pieprasa to, lai izmaiņām piekristu abas puses, jo citādi attiecības nebūs stipras un ilgstošas. Jebkuras savstarpējās attiecības pieprasa, lai tajās ieguldītu abas puses. Jebkurās savstarpējās attiecībās ir jāmainās, jāziedo vai jāpiekāpjas abām pusēm.Runājot par draudzību, man jāatzīmē, ka ir svarīgi draudzēties ar cilvēkiem, kuriem ir pareizas dzīves vērtības, jo ļauna sabiedrība samaitā labus tikumus.
„Nepievilieties. Ļauna sabiedrība samaitā labus tikumus.”(1.Korintiešiem 15:33).
Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Līdz rītam!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.