Bez Dieva svētības mēs nevarēsim pilnvērtīgi funkcionēt uz zemes un darīt to, ko no mums gaida Dievs

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es sveicu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mēs ar jums turpinām runāt par tēmu, kas saistīta ar jautājumu par mūsu raksturu un mūsu dabu. Mēs noskaidrojām, ka bez Dieva svētības mūsu dzīvē augļu nebūs. Bez Dieva svētības mēs nevarēsim pilnvērtīgi funkcionēt uz zemes un darīt to, ko no mums gaida Dievs. Bez Dieva svētības mēs nevarēsim piepildīt savu aicinājumu. Tālab, Dievs par visu ir parūpējies un visu rūpīgi pārdomājis. Lai mēs iemantotu Dieva svētības, mums ir jābūt pastāvīgā sadraudzībā ar Viņu. Bet, lai mēs varētu būt sadraudzībā ar Viņu, mums ir jābūt Dieva tēlam un līdzībai. Un Dievs mūs tieši tādus ir radījis – pēc Sava tēla un līdzības. Bet tad, kad caur nepaklausību pasaulē ienāca grēks, cilvēks pazaudēja šo Dieva tēlu sevī. Taču, Dievs sūtīja Jēzu Kristu uz zemi tieši tālab, lai atgrieztu un atjaunotu cilvēkā zaudēto Dieva tēlu. Tāpēc, pirmais, kas mums nepieciešams, tas ir – atjaunot mūsos Dieva tēlu un Dieva līdzību. Tā arī ir būtība mūsu sadraudzībai ar Dievu. Tas arī ir iemesls, kālab mēs vingrināmies veicot dažādus garīgos vingrinājumus, tādus kā – Bībeles lasīšana, lūgšana, gavēnis, dievkalpojumu apmeklēšana u.c.. Tas viss tiek darīts tālab, lai mēs varētu garīgi pieaugt. Bet garīgās izaugsmes jēga un būtība ir tajā, lai mēs pielīdzinātos Jēzus Kristus tēlam un līdzībai. Tas viss ir svarīgs faktors tam, lai mums būtu vara no Dieva un mēs varētu valdīt uz zemes un funkcionēt savā aicinājumā. Tad, kad debesis atbalsta mūs, Dievs sūta uz zemi savus eņģeļus, lai tie atbalstītu mūs un atnestu debesu apstiprinājumu. Bībele Dieva eņģeļus sauc par kalpotājiem gariem. Bet mums ir jāsaprot, ka Dieva eņģeļi klausa tikai Dieva vārdam. Tālab, atkarībā no tā, kādā mērā mēs paši pakļausimies Dieva likumam, tādā mērā arī Dieva eņģeļi atbalstīs mūs un izpildīs tos likumus, kurus mēs dosim kā ķēniņi. Un kā jau mēs runājām, vispirms mums jābūt priesteriem, un tikai tad – ķēniņiem. Kā priesteri mēs atbalstām un veidojam pareizas personīgās attiecības ar Dievu, mēs staigājam paklausībā Viņam, un mēs pakļaujamies Viņa vārdam. Mēs maināmies un mūsu daba topam līdzīga Viņa mīlestības un taisnības dabai. Bet kā ķēniņi mēs veicinām savas spējas Dieva spējās, kas apslēptas mūsos. Mūsu Dievs ir ne vien Svēts un ir ne tikai Mīlestība, mūsu Dievs ir arī spēka Dievs. Un mēs kā ķēniņi parādām vai paužam Viņa spēku un Viņa spējas, Viņa varu, mēs spriežam tiesu, lai stātos pretī jebkuram spēkam un jebkādam šķērslim, kurš mēģina apturēt Dieva darbus uz zemes. Mēs apgāžam jebkurus nodomus, kuri vērsti pret Dieva atziņu vai pret Dieva gribu. Mēs paplašinām ķēniņu Ķēniņa ietekmi dažādās vietās uz zemes. Tās ir mūsu kā ķēniņu funkcijas. Bet, būdami ķēniņi, mēs valdām caur to, ka mēs pieaugam Dieva gudrībā. 
„ Manā rīcībā ir abi – tiklab padoms, kā darbs, man pieder saprāts un vara. Ar manu palīdzību valda ķēniņi un padomnieki dod tiesas un dod likumus. Uz mani balstīdamies, valda lielkungi un dižciltīgie, visi zemes soģi.” (Salamana pam.8:14-16).
 Šai Rakstu vietā mēs redzam, ka mēs kā ķēniņi varam demonstrēt savu varu caur to, ko mēs runājam. Mēs ieviešam vai nostiprinām Dieva likumu. Analogas domas mēs redzam arī grāmatā Salamans Mācītājs: 
„Patiesi, ķēniņa vārds ir vara, un kas var viņam sacīt: ko tu īsti dari?” (Salamans Mācītājs 8:4).
 Kā ķēniņi mēs pasludinām Dieva patiesību, un pasludinātais tiek apstiprināts. Bet, esot ķēniņiem, mums jāsaprot, ka mūsu lomai, funkcijām un mūsu efektivitātei kā ķēniņiem, – tam visam jāsakņojas Dieva dabā. Un tieši Dieva dabai ir jābūt par motivāciju visai mūsu darbībai. Dieva daba mūsos būs tādā mērā, kādā mērā mēs pielīdzināsimies Dievam. Ir svarīgi, lai to saprastu ikviens no mums.  Rīt mēs turpināsim attīstīt šo domu! Lai Dievs bagātīgi svētī katru no jums! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.