Sagatavošanās – tā ir atslēga uz efektīvu dzīvi II

Sveicu jūs, dārgie lasītāji, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es pateicos Dievam par katru no jums un lūdzu, lai slāpes pēc Dieva Vārda un Viņa gudrības, pēc sadraudzības ar Viņu jūsos neatdziest, jo Dievs ir mūsu dzīvības avots.

Vakar mēs sākām runāt par to, ka efektīva dzīve nav iespējama bez atbilstošas sagatavošanās. Vēl mēs runājām par to, ka , ja tu sevi sāksi sagatavot jau šodien, tad rītdiena atvērs tev durvis uz jaunām iespējām un uzvarām. Bet, ja tu šodien sevi nesagatavo, tad tava rītdiena nesīs tev tikai vilšanos un sakāvi.

Bībele saka, ka tieši tagad, kad tu dzirdi Dieva aicinājumu un Viņa vārdu, tev ir jāpaklausa un jāpakļauj sevi Viņam. Tā būs tava sagatavošanās tam, lai rītdien ieietu Viņa brīnišķīgajā plānā.

Ja saka: šodien, ja jūs Viņa balsi dzirdēsit, neapcietinait savas sirdis kā sarūgtinājumā! – Kuri no dzirdējušiem sajuta rūgtumu? Vai ne visi, kas Mozus vadībā bija izgājuši no Ēģiptes? Par kuriem Viņš bija sašutis četrdesmit gadus? Vai ne par tiem, kas grēkojuši, kuru miesas kritušas tuksnesī? Par kuriem tad Viņš ir zvērējis, ka tiem nebūs ieiet Viņa atdusā, ja ne par tiem, kas nebija klausījuši?”(Ebrejiem 3:15-18).

Tava rītdiena – tas ir tavs šodienas laika pavadīšanas produkts, tas ir auglis tam, kam tu šodien tērē savu laiku un piepūli. Tava šodiena ietekmēs tavu rītdienu, tāpēc, sāc gatavoties labākai rītdienai, ieguldot savu laiku personīgajā izaugsmē un tava rakstura un iemaņu pilnveidošanā.

Ja tu nepaklausīsi Dievam šodien, tad rīt tu nevarēsi ieiet savā apsolītajā zemē, jo tava sirds būs nocietinājusies. Ja tu parūpēsies par šodienu, tad Dievs parūpēsies par tavu rītdienu.

Un viņš kļuva arvien varenāks, tādēļ, ka Jotāms darīja taisnu savu ceļu Tā Kunga, sava Dieva, priekšā.”(2.Laiku 27:6)

Ne jau nejauši Jotāms bija stiprs, ne jau tāpēc, ka tā bija izveidojušies apstākļi. Nē, viņa spēks bija pilnībā izskaidrojams – viņš darīja taisnu savu ceļu Tā Kunga priekšā. Jotāms nodarbojās ar savas garīgās sagatavošanās jautājumu. Tiem, kuri ir labi sagatavojušies dzīvei, ir vairāk izredžu realizēties. Tu saņemsi no dzīves ne to, ko tu vēlies, bet to, kam esi sagatavojies.

Un Dāvids sprieda tā: “Mans dēls Salamans ir vēl jauns un nav nobriedis, bet namam, kas jāceļ Tam Kungam, jābūt lielam un varenam, par slavu un godu visās zemēs, tāpēc es veikšu sagatavošanas darbus.” Un Dāvids veica sagatavošanas darbus pirms savas nāves.”

(1.Laiku 22:5).

Sagatavošanās pastiprina tavas izredzes sasniegt veiksmi jebkurā līmenī. Salamans varēja veiksmīgi uzcelt Templi, kas bija visai varens, par slavu un godu visās zemēs, jo pirms tā visa bija paša Salamana, kā arī viņa tēva Dāvida nopietna sagatavošanās. Varenais Templis tika uzcelts pēc nopietnas sagatavošanās.

Izpētot stāstu par to, kā Israēls iemantoja apsolīto zemi, mēs tieši tāpat redzam, ka pirms šīs ieiešanas( iemantošanas) notika iepriekšējā sagatavošanās.

Noejiet nometnē un pavēliet visai tautai, sacīdami: apgādājieties ar ceļamaizi, jo nākamajās trijās dienās jums būs jāceļas pāri Jordānai, ka jūs ieejat, lai iemantotu to zemi, ko Tas Kungs, jūsu Dievs, jums dod par īpašumu.”(Jozua 1:11).

Var minēt daudz bībelisku piemēru par to, ka daudzu cilvēku dzīvēs pirms uzvaras, veiksmes un labklājības ir bijusi sagatavošanās.

Reiz Abrahams Linkolns sacīja: „Ja man būtu 10 stundas priekš tā, lai cirstu koku, tad pirmās 8 stundas es izmantotu tam, lai uzasinātu savu cirvi; es vēlos dzīvot tā, lai būtu sagatavojies, kad pienāks mans laiks. „

Neapšaubāmi ir tas, ka iespēja atrod tikai tos, kuri ir tam sagatavojušies.

Dievs ir sagatavojis tev brīnišķīgas svētības, jaunas iespējas, un tikai no tevis, – no tavas gatavības – ir atkarīgs tas, vai tu ieiesi šajās svētībās, vai tu izmantosi šīs iespējas.

Lai Dievs jūs svētī šai dienā!

Līdz rītam!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Kādas bija Dieva žēlastības un labvēlības izpausmes attiecībā pret Israēla tautu

    Apsardzība zem Dieva slavas mākoņa. „Un Dieva eņģelis, kas bija gājis Israēla pulkam pa priekšu, cēlās un nostājās aiz viņiem; arī mākoņu stabs, kas bija viņu priekšā, cēlās un nostājās aiz viņiem.”(2.Mozus 14:19).
  • Mīlestība – tas ir pēdējo laiku uzvaras ierocis

    Jēzus runāja par to, ka pēdējās dienās pasaule būs pilna ar naidu, meliem, nodevību, aizvainojumu un rūgtumu. Tiem cilvēkiem, kuri neiemācīsies staigāt mīlestībā, būs nopietnas problēmas šajās pēdējās dienās, – viņi sastapsies ar grēka spēku un nespēs tikt ar to galā, iegūs emocionālus ievainojumus, kuru dēļ saruks viņu dzīves. Sakarā ar to, ka pēdējos laikos plūdīs ļaunuma , naida, nodevības, nemieru un nepateicības straumes, tiem cilvēkiem, kuri neiemācīsies staigāt mīlestībā, būs sirdslēkmes, nervu sabrukumi.
  • Ko nozīmē bīties Dievu?

    Bīties Dievu nozīmē pildīt Viņa pavēles; zināt, kurš patiesībā ir patiesais Dievs un visu kontrolē. Bīties Dievu nozīmē atzīt Viņa spēku, Viņa varenību, Viņa varu, Viņa svētumu un tamdēļ godāt un cienīt Dievu. Dievbijība ir veselīgas bailes, un nekādā gadījumā tā nav fobija, kuru izjūt cilvēki, kam vajadzīga dažāda veida psiholoģiska palīdzība. Kad mēs bīstamies Dievu, tas nozīmē, ka saprotam, ka Dievs tiesās mūsu grēkus. Un tas ietekmē to, ko mēs daram vai nedaram savā dzīvē.
  • Kā mēs iegūstam vai saņemam dievbijību savā dzīvē?

    Pirmkārt, mums ir jāvēlas no visas sirds pāri visam iegūt dievbijību. (Sālamana pamācības 1:29) ”Tas tāpēc, ka viņi nonicināja manu mācību un negribēja sajust bijību Tā Kunga priekšā…” Ja vien mēs nevēlēsimies, Dievs mums šīs bailes nedos. Mums tās ir jāuzlūko kā kaut kas pāri visam stāvošs, jo tās mums ir izmisīgi vajadzīgas.
  • Garīgā disciplīna

    Paradokss ir tajā, ka vairums kristiešu, kuri disciplinē sevi citās savas dzīves sfērās lai sasniegtu panākumus – darbā vai savā karjerā – tai pat laikā, neuzskata par vajadzīgu disciplinēt sevi ar mērķi, lai sasniegtu dievbijību. Runa iet par labiem kristiešiem, kuri ir uzticīgi Dzīvā Dieva draudzes locekļi. Tie ir cilvēki, kuri mīl Dieva vārdu un bieži demonstrē patiesu entuziasmu attiecībā uz Dieva darbiem. Tomēr, neesot pietiekamai garīgajai disciplīnai, viņi samazina savu efektivitāti Dieva Valstībā.
  • Līdzcietības spēks II

    Aplūkosim šodien kādu fragmentu no Rakstiem.Un no turienes Viņš aizgāja un iegāja viņu sinagogā. Un redzi, tur bija cilvēks ar sakaltušu roku, un tie Viņam vaicāja, sacīdami: “Vai ir brīv sabatā dziedināt?” – ka tie Viņu varētu apsūdzēt.(Mateja 12:9-10).Mēs redzam šajā fragmentā slimu cilvēku, kuram bija nokaltusi roka. Tur bija arī farizeji, kuri zināja, ka Jēzus noteikti dziedinās šo cilvēku. Bet viņi tik un tā uzdeva Jēzum jautājumu, lai apsūdzētu Viņu. Un tas viss tikai tālab, ka farizeji dzīvoja pēc likuma burta, un brīvības likums paverdzināja viņus un pārvērta tos bezjūtīgos reliģiozos cilvēkos.