Dieva formula pārdabiskai pļaujai jeb Īzāka tehnoloģija

 
Un Īzāks dzīvoja Gerārā…Un Īzāks sēja tanī zemē un saņēma simtkārtīgu ražu, jo Tas Kungs viņu bija svētījis.” /1.Mozus 26:6,12/
Lasot visu 1.Mozus grāmatas 26.nodaļu, mēs redzam, ka Īzāks ne tikai iesēja sēklas, bet viņš sāka rakt akas, ar kuru palīdzību viņš laistīja zemi.
“Un Īzāks apmetās un no jauna atraka akas, kas viņa tēva Ābrahāma laikā bija izraktas un kuras filistieši pēc Ābrahāma nāves bija aizbēruši, un nosauca tās tādos pašos vārdos, kā viņa tēvs tās bija saucis. Un Īzāka kalpi raka tanī ielejā un uzraka avotu ar dzīvu ūdeni…Tad viņi raka vēl vienu aku un strīdējās arī tās dēļ. Un viņš nosauca tās vārdu: Sitna. Viņš devās no turienes tālāk un raka citu aku, bet šoreiz nestrīdējās. Tāpēc viņš nosauca tās vārdu: Rehoboa, jo sacīja: “Tagad Dievs liek mums izplesties, un mēs varam augļoties šinī zemē” /1.Mozus 26:18-19,21-22/
No jauna atraka akas – tas liecina par to, ka Īzāks to nedarīja tikai vienu reizi, bet pastāvīgi – līdz pat pļaujas laikam. Pateicoties irigācijas sistēmai, Īzākam izdevās novākt lielu ražu. Īzāku nemulsināja tas, ka viņa valstī bija sausums, ka no debesīm nelija lietus. Dievs dāvāja Īzākam gudrību šajā jautājumā, un viņš atklāja ūdeni akās. Izpētot Israēla tautas vēsturi, mēs redzam, ka ikreiz, kad iestājās sausums un bads, viņi devās uz Ēģipti. Kāpēc Ēģiptē, neskatoties uz to, ka tur ir sauss un tuksnešains klimats, vienmēr bija maize? Tas viss bija, pateicoties attīstītajai lauku apūdeņošanas sistēmai. Īzāks par šo sistēmu droši vien uzzināja no sava tēva, tāpēc izmantoja viņa pieredzi Gerāras zemē. Iesējot sēklas tieši šajā zemē, kurā bija sausums, Īzāks izrādīja paklausību un ticību tam, ko teica Dievs. Īzāks ticēja tam, ka uzticams ir Tas, Kurš apsolījis. Īzāks darīja savu daļu – sēja sēklas, apūdeņoja zemi ar ūdeni no akām, bet ražu nodeva Dieva rokās. Tikai Dievs spēj dot iesētajam izaugsmi un pieaugumu. Un Dievs patiesi bagātīgi svētīja Īzāku. Nevienam visapkārt nebija ražas, bet Īzākam bija simtkārtīga raža – pateicoties paklausībai un gudrībai no Dieva. Īzāka raža bija tik liela, ka tās pietika ne tikai viņam pašam, bet bija iespējams to arī par lielu naudu pārdot filistiešiem – Gerāras zemes vietējiem iedzīvotājiem. Pateicoties Dieva gudrībai, kas bija pār Īzāku, filistiešu bagātība pārgāja Īzāka rokās. Filistiešu ķēniņš Abimelehs, ieraugot Īzāka varenību un bagātību, pat noslēdza ar viņu mieru. Atcerieties, ka Dievs vēlas dāvāt Saviem bērniem svētības un simtkārtīgu ražu visās mūsu dzīves sfērās. Bet tas atnāk tikai tad, kad attīstām tuvas attiecības ar Viņu. Dievs grib dāvāt mums Savu gudrību, Savas idejas un noslēpumus, bet mums jābūt atvērtiem pret Viņu. Bībelē ir teikts: 
“Es, gudrība, mītu līdzās atziņai un māku dot labu padomu.” /Salamana pam. 8:12/
Dieva gudrība, kas radīja pasauli un satur to visu kopā, mīt līdzās atziņai un mīt tajā, kurš pārdomā savus soļus. Ir svarīgi meklēt Dieva atziņu un pastāvīgi pārdomāt par Dieva Vārdu. Tik labi zināmajā 1.psalmā ir teikts:
 “Svētīgs tas cilvēks, kas neseko bezdievīgo padomam, nedz staigā grēcinieku ceļus, nedz arī sēž paļātāju pulkā, bet kam prāts saistās pie Tā Kunga baušļiem un kas dienām un naktīm domā par Viņa bauslību. Tāds ir līdzīgs kokam, kas stādīts pie ūdens upēm, kas savus augļus nes pareizā laikā un kam lapas nesavīst. Viss, ko viņš dara, tam labi izdodas.” (Psalmi 1:1-3)
Ik reiz, kad mēs pārdomājam Dieva Vārdu, mēs iemantojam sapratni un gudrību no Dieva. Rīkojoties saskaņā ar Vārdu, saskaņā ar Dieva gudrību, mums būs raža no Dieva – pat sausuma laikā.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.