Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 5.daļa

[dropcap]S[/dropcap]vētdienas dievkalpojumā mācītājs Rufus turpināja sludināt par tēmu: „Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai.” Dievs grib, lai Viņa bērni veic varoņdarbus Jēzus Vārdā un lai caur šiem varoņdarbiem paplašinātos Dieva Valstība uz šīs zemes. Kā arī, Dievs vēlas darīt zināmu Saviem bērniem patiesību par visiem nepieciešamajiem resursiem un instrumentiem, kurus Viņš sagatavojis, lai mēs varētu veikt šos varoņdarbus. Dievs ir dāvājis katram ticīgajam Savas garīgās dāvanas, lai caur šo dāvanu izpausmi Dievs varētu parādīt Sevi. Mācītājs vēlreiz atgādināja formulu jeb principu, pēc kura cita ar citu sadarbojas Svētā Gara dāvanas, un konkrēti: atklāsme + pateiktais vārds + aktīva ticība = Svētā Gara dāvanu izpausme. Lai caur mums varētu izpausties garīgās dāvanas, mums jāattīsta sadraudzība ar Svēto Garu, – tā ir mūsu veiksmes ķīla. Bez sadarbības ar Svēto Garu mēs nevarēsim piepildīt Dieva gribu. Dieva Draudze no visām citām organizācijām atšķiras ar to, ka Dieva bērni nes sevī Dieva dzīvību. Līdz grēku nožēlai katrs no mums darīja kādus darbus, dažus no kuriem pat sauca par varoņdarbiem. Bet vairumā šo darbu nebija Dieva dzīvības, jo tos nebija iniciējis Dievs. Bībele tādus darbus sauc par nedzīviem darbiem (Ebrejiem 6:1-3). Nedzīvie darbi – tie ir darbi, kuros nav Dieva dzīvības un Viņa piekrišanas zīmoga. Dzīvie darbi – tie ir darbi, kuru iniciators ir pats Dievs, kuri ir tīkami Viņam un tiek darīti paklausībā Dieva balsij.Dievs vēlas paust Savu dzīvību caur mums. Svētā Gara izpausme – tā ir Dieva dzīvības izpausme mūsos un caur mums. Dievs parāda jeb pauž Sevi divos veidos: * caur Svētā Gara augli un *caur Svētā Gara dāvanām. Dieva dzīvība, kas ir manī, izpaužas un top redzama caur augli manā dzīvē – caur manu izmainīto raksturu. Bet Dieva spēks izpaužas caur Svētā Gara dāvanu darbību. Dievs dod Savas dāvanas katram no saviem bērniem KALPOŠANAI cilvēkiem – gara kalpošanai. Par to mēs lasām Pāvila vēstulē:
“Kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai: ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.” (2.Korintiešiem 3:6)
Mūsu palīdzība no Dieva ir – Svētajā Garā un Viņa garīgajās dāvanās. Prasme pieņemt atklāsmi no Svētā Gara – tas arī ir sākums Svētā Gara izpausmei caur mums. Bez atklāsmes nevar virzīties Svētā Gara dāvanās un redzēt to izpausmi. Tieši tāpēc ir svarīgi saprast un iemācīties sadzirdēt Svētā Gara balsi un pieņemt no Viņa atklāsmes. Pieņemot atklāsmi no Dieva, mēs ticībā sakām to, ko Dievs mums ir teicis, un tad izpaužas garīgās dāvanas. Vēstulē galatiešiem ir rakstīts:
 “To vien vēlos no jums dabūt zināt: vai jūs Garu esat saņēmuši ar bauslības darbiem vai ar ticības sludināšanu? Vai jūs esat tik neprātīgi? Garā iesākuši, jūs tagad miesā gribat pabeigt? Vai tik lielas lietas jūs velti esat piedzīvojuši? Taču ne velti! Vai tad nu Tas, kas jums sniedz Garu un jūsos dara brīnumus, to dara ar bauslības darbiem vai ar ticības sludināšanu?” (Galatiešiem 3:2-5)

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.