Kas ir Girgazieši? 1 daļa

[dropcap]S[/dropcap]vētdienas dievkalpojuma sākumā, mācītājs Rufus runāja par personīgās Dieva atziņas svarīgumu, kas padara cilvēku spēcīgāku. Tāda cilvēka lūgšanas, kuram ir Dieva atziņa, būs piepildītas ar ticību un spēku, viņa apliecināšana pamatosies uz Dieva patiesību. Tāds cilvēks ir Dieva dzīvības nesējs un izplatītājs. Mēs nākam uz Dieva Namu tāpēc, ka mīlam Dievu un Viņa patiesību, tāpēc, ka tiecamies dzīvot Dievam tīkami, vēlamies mainīties no Dieva Gara un Viņa Vārda atklāsmes. Mēs vēlamies, ne tikai klausīties Dieva Vārdu, bet ticībā izšķīdināt šo vārdu savā sirdī, lai pieaugtu ticībā. Izaugsme nenotiek automātiski, pie tās ir jāstrādā. Mums pastāvīgi ir jāpaēdina sava ticība ar Dieva Vārdu. Dieva Vārds – ir instruments, kas pastāv mūžīgi. Dieva Vārds ir spējīgs atstāt neizdzēšamas pēdas tā cilvēka dzīvē, kurš pieņem ticībā šo Vārdu un dzīvo paklausībā. Bībelē ir teikts, ka tāds cilvēks, kurš ceļ savu dzīvi uz Dieva Vārda, ceļ to uz stipra pamata. 
„Tāpēc ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un dara, pielīdzināms gudram vīram, kas savu namu cēlis uz klints. Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās šim namam virsū, nams tomēr nesabruka; jo tas bija celts uz klints. Un ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un nedara, pielīdzināms ģeķim, kas savu namu cēlis uz smiltīm. Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās namam virsū, tad tas sabruka; un posts bija liels.”(Mateja 7:24-27).
 Mēs bieži kaut ko savā dzīvē ceļam, pat neaizdomājoties par to, cik izturīga un ilglaicīga būs mūsu celtne. Mēs bieži kaut ko ceļam tikai tāpēc, ka mums patīk pats celtniecības process. Bet ir svarīgi domāt par to, vai mana celtne izturēs pārbaudījumus. Atcerieties, ka tas, kas netiek celts uz Dieva Vārda un neizriet no mīlestības uz Dievu, agrāk vai vēlāk – sabruks, lai arī cik skaisti tas ārēji neizskatītos un ko cilvēki par to neteiktu. Šī celtne sabruks, jo tai nav izturīgs un stiprs pamats. Dievs – ir mūžīgs Dievs un viss, ko Viņš ceļ – ir mūžīgs. Dievs ceļ ar Savu Vārdu. Viņš ir devis Saviem bērniem privilēģiju – brīvu pieeju Viņa Vārdam un Dieva Garam, Kurš mums palīdz un pamāca patiesībā. Ļoti svarīgi ir celt savu dzīvi uz stingrā Dieva Vārda pamata, kurā atrodas Dieva dārgumi, kas dod brīvību un dzīvību. Vārds, kuru saka Dievs, – ir Gars un dzīvība. Tieši caur Vārdu, Dievs nodod Savu Garu un Savu dzīvību.Tālāk mācītājs turpināja sarunu par 7-ņām tautām, par kurām Dievs brīdināja Izraēla bērnus, – pavēlot tās iznīcināt. Šajā svētdienā mācītājs konkrētāk runāja par Girgaziešu tautu
„Un Jozua sacīja: “Šai brīdī jūs paši nomanīsit, ka dzīvais Dievs ir jūsu vidū, jo Viņš dzīdams izdzīs jums pa priekšu kānaāniešus, hetiešus, hīviešus, ferisiešus, girgaziešus, amoriešus un jebusiešus.” (Jozuas 3:10).
 Šos vārdus Dievs teica Jozua un Izraēla bērniem, bet šodien tas attiecas arī uz mums. Mums ir kaut kas jāiemācās un jāpieņem pamācība. Mums ir jāsaprot, ka Dievam ir konkrēta zeme, kuru Viņš ir sagatavojis Saviem bērniem. Dievam ir konkrēts plāns, un man tam ir jātic. Dievs ir ieinteresēts, lai mūs ievestu šajā zemē. Turklāt Dievs pieprasa no mums – Viņa bērniem – tikai vienu, – lai mēs Viņu klausītu un darītu to, ko Dievs mums saka darīt. Paši par sevi mēs nevaram zināt visu, mēs nezinām, kur ir šis ceļš, kurš ved uz šo Apsolīto zemi, tieši tāpēc, Dievs grib mūs vest. Turklāt Dievs mūs brīdina, ka šajā zemē dzīvo tautas, kuras ir spēcīgākas par mums, tāpēc tās nav iespējams uzvarēt un izdzīt savā spēkā, bet tikai Dieva spēkā. Šīs tautas negrib labprātīgi atbrīvot šo zemi, jo vēlas tajā palikt. Bet Dievs grib, lai Viņa bērni nebaidītos no šīm tautām, jo Viņš apsola, ka nepametīs un neatstās mūs, ja vien mēs paši Viņu nepametīsim. Izvēli Viņš atstāj mūsu ziņā. Ja mēs būsi paklausīgi Dievam, tad Viņš izdzīs visās šīs tautas – visus gigantus no mūsu zemes.             

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.