Dieva Vārds – tā ir garīgā barība

Žēlastība jums un miers no Mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es sveicinu jūs mūsu rubrikā „ Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mēs runājām ar jums par to, ka Bībele sauc Dieva Vārdu par gaismu. Pastāvīgi piepildot savu sirdi ar Dieva Vārdu, tu piepildi savu dzīvi ar Dieva gaismu. Bez tam, Bībele saka, ka Dieva Vārds – tas ir ūdens. Tas it garīgs ūdens, kas attīra mūs visus no lietām, kas nomelno mūsu dzīvi. Tāpat Bībele saka, ka Dieva Vārds – tas ir spogulis. Katrs no mums ik dienas skatās spogulī. Dievs vēlas, lai mēt tāpat ik dienas skatītos garīgajā spogulī. Mēs skatāmies spogulī, lai redzētu, kā mēs izskatāmies. Pirms iešanas uz darbu es skatos uz sevi spogulī, lai pārliecinātos vai viss ir kārtībā ar manu ārējo izskatu. Mēs izmantojam spoguli katru dienu. Dievs ir devis mums Savu Vārdu tieši priekš šī mērķa,- lai mēs sekotu savam iekšējam stāvoklim, iekšējai kārtībai. 
„ Jo, ja kāds ir vārda klausītājs un ne darītājs, tas līdzinās vīram, kas savu miesīgo seju aplūko spogulī. Jo viņš sevi aplūko un aiziet un tūlīt aizmirst, kāds viņš bija. Bet, kas ieskatīsies un paliks pilnīgajā svabadības likumā, nebūdams aizmāršīgs klausītājs, bet darba darītājs, tas būs svētīgs savā darbībā.”(Jēkaba 1:23-25)
 Es zinu, ka ir cilvēki, kas neskatās spogulī, tāpēc, ka nemīl sevi. Spogulis precīzi atspoguļo mani. Ja tu esi korpulents cilvēks, tad spogulis to arī parāda; ja tu esi slaids,- tad arī to tu redzēsi spogulī u.t.t. Tas nozīmē, ka spogulis parāda mums to, kādi mēs patiesībā esam. Dažreiz mums ir patīkami sevi aplūkot spogulī bet dažreiz nē. Tā arī Dieva Vārds mums ir dots, lai mēs varētu ieraudzīt savu iekšējo stāvokli. Kad mēs lasām Dieva Vārdu, mēs redzam Dieva standartu, Dieva domas un tāpat mēs redzam savu iekšējo garīgo stāvokli. To visu mēs nevaram ieraudzīt fiziskajā spogulī. Tādēļ ir ļoti svarīgi lasīt Dieva Vārdu. Ja es gribu zināt kā es izskatos garīgi, tad man ir nepieciešams bieži lasīt Bībeli. Lasot Dieva Vārdu es atklāju sevī to, kas manī nav, tā kā vajadzētu būt, kas ir tas, kas būtu jāmaina un jālabo. Tādā veidā es sevi sargāju garīgā formā. Dieva vēlēšanās ir, lai mēs būtu labā garīgā formā. Mēs nevaram izturēties nevērīgi pret Dieva Vārdu. Bībele ir paredzēta katrai dienai. Mums ir nepieciešama kā fiziskā tā arī garīgā gaisma – katru dienu, ūdens- katru dienu, spogulis – katru dienu. Bez tam, mums ir nepieciešama kā fiziskā tā arī garīgā barība arī- katru dienu. Dieva Vārds – tā ir garīgā barība mums, kas nepieciešama, lai garīgi stiprinātos. Dievs vēlas, lai mēs būtu veseli, stipri ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Mums nevajadzētu garīgi gavēt. Mēs varam gavēt fiziski, lai iegūtu garīgu spēku. Bet, lai mēs būtu garīgi stipri, mums katru dienu garīgi jābarojas. Ja tu to nedari, tad tu kā ticīgais paliksi vājš, būsi vājš savos spriedumos un ticībā. Kad mēs paliekam vāji, mums ir nepieciešams stiprināt sevi garīgi. Tādēļ Dievs mums ir devis Savu Vārdu. 
„kārojiet kā patlaban piedzimuši bērni pēc garīgā tīrā piena, ka jūs ar to augat un topat izglābti,…”(1.Pētera2:2)
 Šeit tiek runāts par to, ka mums ir nepieciešams kārot pēc garīgā tīrā piena. Dieva Vārds ir kā piens jaundzimušajiem. Mēs vēlamies, lai jaunatgrieztie ticīgie augtu garīgi. Bet, bez Dieva Vārda – garīgā piena garīgais pieaugums vienkārši nav iespējams. Piens – tas ir pamats kristīgai ticībai, tas ir Bībeles pamat patiesība. Tas par ko mēs tagad runājam, tas ir garīgs piens, tā nav cietā garīgā barība. Dažreiz mēs nevaram runāt par cieto barību, tāpēc ka neesam vēl uzņēmuši garīgo pienu. Daudzu ticīgo problēma ir tajā, ka viņi nedzer pat garīgo pienu. Cilvēks, kurš dzer tikai pienu, vēl nav spējīgs pieņemt cietu barību, tāpēc ka viņu organisms vēl nav gatavs tai. Pāvils teica dažiem ticīgajiem, ka viņš nevar sludināt pār kādām noteiktām tēmām jo viņi vēl nav spējīgi to pārstrādāt. Tādēļ Pāvils baroja tādus ticīgos ar garīgo pienu. Mums jāsāk baroties ar pienu, un no tā mēs sāksim pieaugt garīgi. Pēc tam mēs varēsim pienu atstāt un sākt pieņemt garīgo maizi. 
„ kārojiet kā patlaban piedzimuši bērni pēc garīgā tīrā piena, ka jūs ar to augat un topat izglābti,..”(1.Pētera2:2)
 Kurš no jums vēlas garīgi pieaugt? Bībele saka, ka priekš tam mums ir nepieciešams iemīlēt Dieva Vārdu. 
„..cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes.”(Mat4:4)
 Lai Dievs jūs bagātīgi svētī! Līdz rītam! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.