Kā man zināt vai es esmu draudzē vai sektā ?

Draudze-tā ir no pasaules atdalīta tauta priekš Dievišķa mērķa. Draudze-tas ir organisms, bet ne organizācija. Tas nozīmē, ka īstā draudzē ir dzīvas attiecības ar Jēzu, kurš ir draudzes galva, kā arī ar visiem pārējiem draudzes locekļiem.Pirmsākumu draudzes vēsture, Apustuļu darbu grāmatā, dod mums iespēju šodien atšķirt draudzes no sektām.“Un vēl ar daudz citiem vārdiem viņš liecināja un tos pamācīja, sacīdams: “ Izglābieties no šīs samaitātās cilts!” Kas viņa vārdus uzņēma, tos kristīja, un tanī dienā tiem pievienojās ap trīs tūkstoši dvēseļu; Un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās. Visus pārņēma bailes, un apustuļi darīja daudz brīnumu un zīmju. Bet visi ticīgie turējās kopā, un viss tiem bija kopīgs; Viņi pārdeva savus īpašumus un rocību un izdalīja visiem, kā kuram vajadzēja. Viņi mēdza ik dienas vienprātīgi sanākt Templī, pa mājām tie lauza maizi un baudīja barību ar gavilēm un vientiesīgu sirdi, Slavēadami Dievu, un viņi bija ieredzeti visā tautā. Bet Tas Kungs ik dienas pievienoja viņiem tos, kas tika izglābti.” (Apust. d. 2:40-47) Pamatojoties uz šo rakstu vietu, var apgalvot, ka jebkura draudze ir pareiza, ja tajā tiek praktizētas sekojošas lietas:
  • Tiek sludināta un izskaidrota Bībele cilvēkiem saprotamā valodā, lai viņi iegūtu brīvību un pilnvērtīgu dzīvi.
  • Draudzes locekļus aicina uz to, lai viņi meklētu sadraudzību ar Dievu caur Jēzu Kristu.
  • Draudzes locekli tiek aicināti liecināt par Kristu, palīdzēt citiem nožēlot grēkus, lai draudzei pastāvīgi pievienotos izglābtās dvēseles.
  • Draudzes locekļi pulcējas kā draudzes ēkā tā arī pa mājām priekš sadraudzības, uzmundrināšanas un kalpošanas viens otram, kā arī lai liecinātu viens otram.
  • Pēc draudzes un tās locekļu lūgšanām notiek brīnumi Jēzus vārdā- cilvēki atbrīvojas no grēcīgiem paradumiem, atkarībām, likteņi atjaunojas un cilvēki dziedinās no dažādām slimībām.
  • Draudze aicina cilvēkus ziedot savu laiku, lai celtu Dieva valstību un piepildītu svēto vajadzības.
  • Draudzē tiek pagodināts Jēzus kā ar dziesmām un mūziku, tā arī ar dejām vai plaukšķināšanu.
  • Draudzē ir bijība un cieņa pret Dievu, Viņa vārdu un Viņa klātbūtni.
Katrā ziņā, vismaz astoņas pazīmes ir raksturīgas katrai pareizai draudzei un ja jūs atrodaties draudzē, kurai ir aktuālas visas šīs prioritātes, tad jums nav par ko uztraukties.

Mācītājs Rufus Adžiboije    

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.