Kāpēc cilvēki izvairās atskaitīties citu priekšā?

Sveicu jūs, dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Dieva mūsu Tēva un Kunga Jēzus Kristus!Mēs ar jums runājām par to, ka atskaitīšanās citu priekšā palīdz mums kļūt par vēl atbildīgākiem, stabilākiem un uzticamākiem cilvēkiem, uz kuriem var paļauties gan Dievs, gan cilvēki. Bet, kāpēc tad cilvēki bēg (izvairās) no atskaitīšanās citu priekšā?Pastāv dažādi iemesli, kāpēc cilvēki izvairās atskaitīties citu priekšā.Šodien parunāsim par dažiem no tiem. 
  1. Bailes tikt atstumtam. Daudzi baidās no tā, ka tad, ja kāds zinās par viņiem visu patiesību, tad viņus sāks atstumt vai arī nonicināt(ignorēt). Bībeliskā atskaites sistēma – tā ir Kristus likuma izpilde, saskaņā ar kuru, ticīgie ar pazemīgu garu izrāda rūpes cits par citu.
 
„Brāļi, ja arī kāds cilvēks ir pienākts kādā pārkāpumā, tad jūs, kas esat garīgi, atgrieziet tādu uz pareiza ceļa ar lēnprātīgu garu, un lūkojies pats uz sevi, ka arī tu nekrīti kārdināšanā. Nesiet cits cita nastas, tā jūs piepildīsit Kristus likumu.”(Galatiešiem 6:1-2).
 
  1. Daudzi cilvēki baidās no tā, ka caur atskaites sistēmu tiks kontrolēta viņu dzīve. Jāatzīmē, ka patiesībā, eksistē arī negatīva kontrole. Tāda kontrole ierobežo cilvēku un viņa iespējas. Tomēr, bez negatīvas kontroles, pastāv arī pozitīva kontrole, kas stimulē uz labiem darbiem un efektīvu dzīvi. Atskaitīšanās citu priekšā tieši ir šī pozitīvā kontrole, kas palīdz cilvēkam iet līdz galam, uzvarēt jebkādu slinkumu un citus netikumus, ar nolūku, lai fokusētos uz savas dzīves misijas izpildi.
 
  1. Uzticēšanās trūkums citiem cilvēkiem. Daudzi cilvēki nevar dalīties ar citiem savā slepenajā cīņā, jo baidās no tā, ka tiks izjaukta konfidencialitāte. Taču, ir jāatzīmē, ka atskaitīšanās – tas nav aicinājums uzticēties un atklāt savu sirdi visiem pēc kārtas. Tavā dzīvē ir jābūt tādiem cilvēkiem, no kuriem tu neko neslēp, jo tu zini, ka viņi ir sasnieguši briedumu Dievā, tie mīl tevi, un tu vari viņiem uzticēties. Šodien, es aicinu jūs lūgt Dievam savā lūgšanā par to, lai Viņš jums parāda to cilvēku vai tos cilvēkus, kuriem tu varētu atskaitīties. Ja Jēzum bija divpadsmit partneri atskaites sistēmā, tad katram no mums, kā minimumam, vajadzētu būt kaut vienam vai diviem ticīgajiem, kuru priekšā mēs atskaitīsimies.
 
  1. Daudzi baidās saskarties ar negatīvām emocijām vai negatīvu reakciju no citu cilvēku puses.
 Kad mēs runājam par atskaitīšanos citu priekšā, netiek runāts par iebiedēšanu, iejaukšanos cilvēka personīgajā dzīvē, nepanesamām nastām vai cilvēka pakļaušanu citu iegribām. Bībeliskā atskaites sistēma – tā nav manipulācija, bet kas tāds, kas ir saistīts ar lielām svētībām priekš mums, ja vien šī atskaitīšanās citu priekšā tiek pareizi realizēta.Visiem cilvēkiem, ieskaitot vadošos līderus, ir nepieciešams atskaitīties citu priekšā itin visās dzīves sfērās un visās pastāvošajās savstarpējās attiecībās.Atskaitīšanās – tas nav kas tāds, kas nepieciešams tikai jaunatgrieztajiem vai jaunajiem kristiešiem. Atskaitīšanās citu priekšā ir nepieciešama ikvienam cilvēkam.Atskaitīšanās citu priekša – tas ir varens instruments, kas palīdz cilvēkam ieiet Dieva pilnībā un pacelties tajā augstumā, kuru Dievs viņam ir sagatavojis.Lai Dievs atver jums to spēku, kas piemīt atskaitīšanās sistēmai un parāda tos cilvēkus, kurus Viņš ir sūtījis jūsu dzīvē kā palīgus un jūsu dvēseļu sargus. Dievs vēlas pacelts jūs Savos augstumos!Turpināsim rīt!Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.