Katram ticīgam cilvēkam ir ļoti svarīgi pazīt un zināt Dieva balsi

Sveicinu jūs, dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Dieva Tēva un mūsu Kunga Jēzus Kristus!Vakar mēs runājām par to, ka cilvēki ieklausās dažādās balsīs: cilvēku balsīs, sātana balsī, savā balsī un Dieva balsī.            Katram ticīgam cilvēkam ir ļoti svarīgi pazīt un zināt Dieva balsi un balstīt savus lēmumus un rīcību uz to, ko saka Dievs.Jaunajā Derībā 15 reizes Jēzus lieto frāzi: kam ausis dzirdēt, lai dzird”. (sk. Mat 11:15; 13:9,43; Маrka 4:9, 23; 7:16; Lūkas 8:18; 14:35; Atkl.2:7, 11, 17, 29; 3:6,13,22; 13:9).Filipa Bībeles tulkojumā šie panti skan tā: „Cilvēks, kuram ir ausis, lai tās izmanto”.Es to noformulētu šādi: „Kam ir piešķirtas garīgās ausis, lai mācās tās izmantot, tā kā pienākas”.            Visās šajās Rakstu Vietās Dievs parāda mums nepieciešamību dzirdēt Viņa balsi.Pēc tam, kas esam pieņēmuši Jēzu par savu Kungu, Dievs mums ir dāvājis visu nepieciešamo, lai mēs būtu spējīgi dzirdēt Viņa balsi. Taču, mums pašiem ir jāpieņem lēmums par to, ka mēs mācīsimies dzirdēt un atpazīt Viņa balsi.Spēja dzirdēt Dieva balsi – ir Bībelisks apsolījums Dieva bērniem .
„Manas avis dzird Manu balsi, Es tās pazīstu, un viņas Man seko. “. (Jāņa 10:27).
Neskatoties uz to, ka Dievs vēlās runāt uz mums un vadīt mūs pa dzīvi, tomēr arī no mums daudz kas ir atkarīgs.Lūk, trīs vienkārši soļi, kuri ir nepieciešami, lai mēs iniciētu šo Dieva balss dzirdēšanas procesu.            1) Tev ir jāsagrib dzirdēt Dievu .Vēlmei dzirdēt Dievu ir jākļūst priekš tevis par NEPIECIEŠAMĪBU .
“Atgadījās, ka viņi, tālāk ejot, nonāca kādā ciemā. Tur kāda sieva, Marta vārdā, uzņēma Viņu savā namā.  Un viņai bija māsa, vārdā Marija, tā apsēdusies pie Tā Kunga kājām, klausījās Viņa vārdos.  Bet Marta, aizņemta ar daudzām rūpēm par to, kā Viņu apkalpot, pienāca un sacīja: “Kungs, vai Tu neko nesaki par to, ka mana māsa mani atstājusi, lai es viena kalpotu? Saki jel viņai, lai viņa man palīdz.” Bet Tas Kungs viņai atbildēja, sacīdams: “Marta, Marta, tu rūpējies un zūdies par daudzām lietām.  Bet tikai vienas lietas vajag, Marija sev izraudzījusies labo daļu, tā viņai netaps atņemta.” (Lūkas 10:38-42).
Mums ir jāizvēlās labā daļa, kā to izdarīja Marija. Nav nekā mūsu dzīvē, kas būtu svarīgāks par sadraudzību ar Dievu, par Svētā Gara vadību un Labā Gana-Jēzus balss dzirdēšanu.Marijai tas bija viņa izvēles jautājums. Mums tas arī būs individuālās izvēles un lēmuma jautājums. Marijai bija jāizlemj, kas viņai tajā brīdī bija svarīgāks-dzirdēt Dievu vai rūpēties par cienastu. Patiesība slēpjas tajā, ka tu nevarēsi auglīgi kalpot līdz tam laikam, kamēr tu neiemācīsies dzirdēt Dieva balsi. Ja tu nepieņemsi stingru lēmumu, ka tev ir svarīgi dzirdēt Dieva balsi, tu tam pievērsīsi ļoti maz uzmanības. Ja tu vēlies būt Dieva vadīts, tad Viņš tevi vadīs. Vēlēšanās ir pats svarīgākais moments. Saki Dievam: „Kungs, es vēlos būt Tevis vadīts. Es esmu atvērts priekš tā. Es lūdzu, Svētais Gars, runā uz mani, jo tavs kalps klausās”.            2) Lūdz Dievam par to lūgšanās .
 “ Bet, ja kādam no jums trūkst gudrības, tas lai to lūdz no Dieva, kas visiem dod devīgi un nepārmezdams, un viņam taps dots.   Bet lai viņš lūdz ticībā, nemaz nešaubīdamies, jo, kas šaubās, līdzinās vēja dzītam un mētātam jūras vilnim.   Jo tāds cilvēks, vīrs ar dalītu dvēseli, nepastāvīgs visos savos ceļos,lai nedomā, ka viņš no Tā Kunga ko saņems. “ . ( Jēkaba 1:5-8).
            Dievs dod gudrību, tiem kas to lūdz Viņam. Pastāvīgi lūdz par gudrību.Þ         Kad tu apzinies, ka tev kaut kas trūkst, tu par to lūgsi .Þ         Kad cilvēkam ir milzīga vēlēšanās kaut ko iegūt dzīvē, viņš pārvērš šo vēlmi rīcībā .Þ         Ticīga cilvēka pirmajai rīcībai ir jābūt lūgšanai.Dzirdēt Dievu nozīmē saņemt piekļuvi Viņa gudrībai vai Viņa noslēpumiem .
„ Tā Kunga draudzība ir ar tiem, kas Viņu bīstas, un Viņa derība ar viņiem vedīs viņus pie īstās atziņas.” . ( Ps .25:14).
            3) Sāc ieklausīties Dieva balsī .Kad tu lūdz par gudrību, tev ir jāieklausās, ko Tas Kungs runās uz tavu sirdi. Lūdz, lai Dievs palīdz tev būt jūtīgam pret Viņa balsi. Lūdz, lai Viņš dod tev dzirdīgas ausis. Un Dievs noteikti atbildēs uz tavām lūgšanām!Turpināsim rīt!Bagātīgas jums Dieva svētības!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.