Kas ir Ferisieši? (Mācītājs Rufus Adžiboije)

[dropcap]S[/dropcap]vētdienas dievkalpojumā mācītājs Rufus izskatīja tēmu: „Giganti tavā zemē”. Daudzās Bībeles Rakstu vietās mēs lasām par to, ka Dievs brīdināja Savu tautu par septiņām tautām, ar kurām tiem nāksies cīnīties, lai viņi varētu iekarot to Apsolīto zemi, kuru Viņš tiem ir sagatavojis. Un mums tas kalpo par prototipu tam, ko mums nāksies darīt garīgā līmenī, lai arī mēs iekarotu savu zemi Tam Kungam. Jozuas grāmatā ir teikts: 
„Un Jozua sacīja: “Šai brīdī jūs paši nomanīsit, ka dzīvais Dievs ir jūsu vidū, jo Viņš dzīdams izdzīs jums pa priekšu kānaāniešus, hetiešus, hīviešus, ferisiešus, girgaziešus, amoriešus un jebusiešus.” (Jozuas 3:10).
 Dievs saka, ka mums nāksies cīnīties ar šiem septiņiem gigantiem, – lai mēs varētu baudīt uzvaru un dzīvi savā Apsolītajā zemē. Bet ir svarīgi zināt, ar ko mēs karojam, un jāsaprot, ka „… ne pret miesu un asinīm mums jācīnās, bet pret valdībām un varām, šīs tumsības pasaules valdniekiem un pret ļaunajiem gariem pasaules telpā”. Bībelē ir teikts: 
„No kurienes kari, no kurienes cīņas jūsu starpā? Vai ne no turienes, no kārībām, kas cīnās jūsu locekļos? Jūs iekārojat, un jums nav; jūs slepkavojat un skaužat un nevarat iegūt; jūs cīnāties un karojat. Jums nav, tāpēc, ka jūs nelūdzat Dievu. Jūs lūdzat un nedabūjat, tāpēc, ka ar ļaunām sirdīm lūdzat, lai to šķiestu savās kārībās.(Jēkaba 4:1-3).
 Bieži vien cilvēks lūdz, bet dara to ar nešķīstu sirds, ar nešķīstiem motīviem, domājot tikai par sevi un savu labumu. Bet Dievs Savos bērnos grib redzēt citas vērtības. Svarīgi ir uzvarēt sātana ieliktos garīgos gigantus,- un vispirms jau savā sirdī. Un šim nolūkam Dievs mūsu sirdīs veic Savu darbu, sagatavojot mūs cīņai un uzvarai pār šiem gariem, kuri ieņēmuši mūsu Apsolīto zemi. 
„Un Jozua sacīja: “Šai brīdī jūs paši nomanīsit, ka dzīvais Dievs ir jūsu vidū, jo Viņš dzīdams izdzīs jums pa priekšu kānaāniešus, hetiešus, hīviešus, ferisiešus, girgaziešus, amoriešus un jebusiešus.” (Jozuas 3:10).
 Mums jāzina un jātic tam, ka mūsu vidū mājo Dzīvais Dievs (lasiet par to arī 5.Mozus 7:1-4). Uzvara pār ienaidnieku, kuru mēs saņemam no Tā Kunga , – tā arī ir liecība tam, ka Dzīvais Dievs darbojas mūsos un mūsu vidū. Bībelē daudz tiek runāts par uzvaru. 
„Jo viss, kas ir dzimis no Dieva, uzvar pasauli, un šī ir tā uzvara, kas uzvarējusi pasauli – mūsu ticība.” (1.Jāņa 5:4).
 Te tiek runāts par to, kurš svin uzvar – tas, kurš cīnās, un tas, kurš uzvar. Taču, daži ticīgie grib savā dzīvē svinēt uzvaru, bet bez cīņas. Mums jāsaprot, – kā Dieva bērni mēs atrodamies cīņas laukā. Un visa mūsu dzīve – tā ir pastāvīga cīņa. Bet, neskatoties uz to, mums jāzina, ka Dievs ir apsolījis vienmēr būt kopā ar mums, un tāpēc mums nav jāpaļaujas uz savu spēku, bet Dieva spēku. Mums jāsaņem atziņa, ka dzīvais Dievs mājo mūsos un mūsu vidū. Zinot šo patiesību, es nekādos apstākļos un situācijās nepadošos. Bet, kamēr Dieva bērni meklēs nevis Dievu, bet gan citus avotus savu problēmu atrisināšanai un savu vajadzību piepildīšanai – Draudze būs vāja. Kamēr nebūsim iesakņojušies atklāsmē, ka Visuvarenais Dievs atrodas mūsos un mūsu vidū, – mūsu zemē dzīvos giganti. Tā kā šādas atklāsmes nav, tad, par nožēlu, šodien mēs redzam, ka sātana giganti brīvi iekļūst un dzīvo Dieva tautas vidū.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.