Dievs, Kurš meklē zemes augli (Mācītājs Rufus Adžiboije)

Svētdienas dievkalpojuma tēma bija: „Dievs, Kurš meklē zemes augli”. Mācītājs Rufus sāka svētdienas dievkalpojumu ar jautājumu: „Kādus augļus katrs no mums šajā gadā atnesīs Dievam?”. Tas ir ļoti svarīgs jautājums, par kuru vērts aizdomāties jau šobrīd. Turpinājumā, viņš izcēla virkni svarīgas tēzes par auglīgumu kristieša dzīvē, un konkrēti: 
  1. Dievs vēlas, lai es kļūtu par auglīgu zaru pie Vīnakoka.
 Par to tiek runāts līdzībā par Vīnakoku un zariem.  
«ES ESMU īstais vīnakoks, un Mans Tēvs ir dārza kopējs. Ikvienu zaru pie Manis, kas nenes augļus, Viņš noņem, un ikvienu, kas nes augļus, iztīra, lai tas jo vairāk augļu nestu. Jūs jau esat tīri to vārdu dēļ, ko Es uz jums esmu runājis. Palieciet Manī un Es – jūsos. Kā zars nevar nest augļus no sevis, ja tas nepaliek pie vīnakoka, tāpat arī jūs, ja nepaliekat Manī. ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt. Ja kas nepaliek Manī, tas kā zars izmetams ārā un sakalst; tos savāc un iemet ugunī, un tie sadeg. Ja jūs paliekat Manī un Mani vārdi paliek jūsos, jūs varēsit lūgt, ko gribat, tas jums notiks. Ar to Mans Tēvs ir godā celts, ka jūs nesat daudz augļu un topat par Maniem mācekļiem» (Jāņa ev. 15:1-8)
 Augšminētajā Rakstu vietā tiek runāts par augļiem. Es esmu zars pie Vīnakoka tikai tāpēc, lai nestu augļus. Pamatojoties uz šo Rakstu vietu mēs redzam, ka jebkurš zars, kurš nenes augli, tiks noņemts un izmests. Ja mēs pastāvīgi paliksim pie Vīnakoka un iedziļināsimies Dieva Vārdā, mēs noteikti nesīsim augļus Dievam. Augļu esamība manā dzīvē ir pazīme tam, ka manī rit Dieva dzīvība. Dievs tiek pagodināts, kad viņa bērni nes daudz augļu. Mēs nepagodinām Dievu, ja vienkārši nākam uz draudzi, godinām Viņu ar slavas un pielūgsmes dziesmām un lūdzam Viņu. Tas viss ir labi un pareizi, un tas ir jādara. Bet, mēs pa īstam godinām un iepriecinām Dievu tikai tad, kad nesam Viņam augļus ar konkrētiem darbiem. Augļiem ir divi virzieni: a) Tavs raksturs.Te tiek runāts par tavu attieksmi pret dzīvi, pret Dievu, pret sevi un citiem cilvēkiem, – un tas viss kopumā ir Gara auglis (skat. Galatiešiem 5:22-23). Dievs vēlas, lai skatoties uz tavu dzīvi, varētu saskatīt Viņa dabas atspulgu – tavos vārdos, darbos, reakcijā. Jēzus devās uz debesīm, lai pārstāvētu mūs, bet mēs esam atstāti uz zemes, lai pārstāvētu un atspoguļotu Dievu. Dieva Vārds attīra mūs un aizvāc no mūsu dzīves visu to, kas neatspoguļo Dieva dabu. Mēs spēsim atspoguļot Dieva dabu savā dzīvē, ja attīstīsim tuvas attiecības ar Viņu un piepildīsimies ar Viņa Vārdu.b) Tas, ko tu sasniedz Dieva labad ar mērķi paplašināt Dieva Valstību.Pēc tam, kad apustulis Pāvils satikās ar Jēzu, viņš ne vienkārši sāka kaut ko darīt Dieva labad, bet darīja visu ar konkrētu mērķi, vēloties nest godu un augli Dievam. 
«Es negribu jūs atstāt neziņā, brāļi, ka es jau daudzreiz biju apņēmies pie jums nākt, lai gūtu kādu augli arī starp jums, tāpat kā starp citām tautām, bet līdz šim tiku aizkavēts » (Romiešiem 1:13).
 Augšminētās Rakstu vietas kontekstā mēs redzam, ka viens no mūsu dzīves augļiem, par kuru runā Pāvils, – tā ir kalpošana konkrētiem cilvēkiem un viņu iemantošana Dievam.Tā kā Pāvils vēlējās augļus savā dzīvē, viņš gāja un kalpoja konkrētiem cilvēkiem, ar to iepriecinot un pagodinot Dievu.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.