Kas ir Girgazieši? 1 daļa

4. Girgaziešu gars noliek cilvēku uz „slidena” ceļa. Girgaziešu gara vadīti cilvēki, visbiežāk, iet pa „slideniem” ceļiem, paši to pat nenojaušot. Tā rezultāts ir dzīve, kas pilna ar vilšanos, jo tie nonāk dzīves strupceļā. Girgaziešu gars – tas ir ļoti slidens gars. Un, ja mēs nebūsim modri, tad šis gars aizvedīs mūs atpakaļ, – uz vietu, no kuras izgājām. Mācītājs ieteica rūpīgi izlasīt un pārdomāt 73-šo Psalmu, kurā Asafs min to cilvēku slidenos ceļus, kuri ignorējuši Dievu un Viņa principus, domājot, ka tādā veidā tie varēs baudīt dzīves pilnību. Girgaziešu gars ir ieinteresēts tajā, lai cilvēks sāktu šaubīties par Dievu un Viņa Vārdu. Šaubīties par Dievu – tas nozīmē nostāties uz slidena ceļa, kurš ved uz krišanu un bojā eju. Girgaziešu gars ieliek cilvēka prātā domu par to, ka nav jēgas kalpot Dievam un ticēt Viņa Vārdam. Pieņemot tādas domas, cilvēks kļūst vājāks, nolaiž rokas un atgriežas vietā, no kuras tas aizgājis. Sākot domāt tādā veidā, Asafs gandrīz nokrita, līdz brīdim, kamēr neiegāja svētnīcā.
„Tomēr, ja es domātu: es runāšu tāpat kā viņi,- redzi, tad es apgrēkotos – pret visu tavu bērnu dzimtu. Es to visu pārdomāju, lai saprastu, bet tas bija par grūtu manai saprašanai, tiekāms es iedziļinājos Dieva noslēpumos un kļuvu uzmanīgs uz to, kāds gals viņus sagaida.”(Psalms 73:15-17). Bībeles tulkojumā krievu valodā „… tiekams neiegāju es svētnīcā un nesapratu, kāds gals viņus gaida.”
Ieejot svētnīcā, Asafs saprata to, kāds gals būs to cilvēku dzīvei, kuri izvēlējušies ceļu bez Dieva un Viņa vērtībām. Pēc tam, kad Asafs bija pavadījis laiku svētnīcā ar Dievu, viņš sev izvēlējās ticības ceļu neredzamajam Dieva Vārdam. Atrasties svētnīcā, – tas nozīmē pārdomāt par Dievu, pārdomāt par to, kas augšā, un paļaujoties uz Viņu būt Svētā Gara vadītam. Kad cilvēks visu savu paļāvību liek uz redzamajiem faktiem un loģiku, caur to viņš nostājas uz slidena ceļa, kas ved uz bojā eju. Viss, kas tiks celts bez Dieva un Viņa Vārda – tiks sagrauts. Ir svarīgi nevis vienkārši kaut ko celt, bet celt uz stingra pamata, lai celtne izturētu jebkādas vētras. Stiprs pamats ir tikai Dievs un Viņa Vārds. Dievs vēlas mūs pasargāt no šiem slidenajiem ceļiem, lai mēs varētu augt un virzīties uz priekšu.Girgaziešu gars – ir atkrišanas gars – cilvēka dzīvē ienāk nemanot, tāpēc mums ir jābūt modriem. Dāvids bija cilvēks pēc Dieva sirds, viņš domāja, ka ar viņu nekas slikts nevar notikt, ka viņš nekad nekritīs. Bet dēļ tā, ka viņš kādā brīdī atļāvās atslābināties un nebūt modrs, viņš tika girgaziešu gara satverts un krita grēkā. Salamanam bija varena gudrība, viņš sāka savu dzīvi ļoti labi, staigājot Dieva priekšā un godājot Dieva Vārdu. Bet Bībelē ir teikts, ka vēlāk viņš atkāpās no Dieva sava Tēva un atļāva sievietēm novērst sevi no Dieva ceļiem. Neviens cilvēks nav apdrošināts no krišanas, tāpēc katram no mums ir jābūt modram. Daži ticīgie uzskata, ka viņi jau visu zina un saprot, tāpēc atļaujas nelasīt Bībeli, nelūgt, nebūt draudzē. Un dēļ visām šīm lietām garīgais siltums un reliģija sāk piepildīt tāda cilvēka dzīvi. Ārēji tāds cilvēks var izskatīties ļoti labi, bet viņā jau vairs nav Dieva dzīvība, nav mīlestība uz Dievu un Viņa Vārdu, nav vēlēšanās kalpot Dievam un cilvēkiem. Tāds cilvēks pakāpeniski sāk domāt tikai par īslaicīgām pasaulīgām lietām. Būsi uzmanīgi un modri, lai nenokļūtu girgaziešu gara tīklos.           

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.