Mēs esam Dieva vēstneši

Lai vairojas žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus šai brīnišķīgajā dienā!

Šodien es gribētu runāt par to, ka mēs ar jums esam Dieva vēstneši, Kristus vēstneši šai pasaulē. Ja mēs gribam izpatikt Dievam un piepildīt Dieva aicinājumu savai dzīvei, – mums jāizprot savs mērķis un funkcija uz zemes.

Bībelē tiek izmantotas daudzas metaforas, kuras atklāj būtību tam, kas mēs esam un kas mums uz šīs zemes jādara. Viena no šādām metaforām ir vārds „vēstnesis”. Mēs sastopamies ar šo vārdu Vēstulē Korintiešiem.

„ Jo Dievs bija Kristū un salīdzināja pasauli ar Sevi, tiem viņu grēkus nepielīdzinādams, un ir mūsu starpā licis salīdzināšanas vārdu. Tā mēs nākam, Kristus sūtīti, un pamācām, it kā Dievs runātu caur mums. Mēs lūdzam Kristus Vārdā: ļaujieties salīdzināties ar Dievu!”(2.Korintiešiem 5:19-20).

Bībeles tulkojumā krievu valodā „……. Un tātad mēs esam vēstneši ……”

Vārds „vēstneši”- tas ir tas pats, kas „vēstnieks”. Mēs esam Kristus vēstneši. Ikviens cilvēks, kurš atpirkts ar dārgajām Jēra Asinīm un ir saņēmis privilēģiju būt par Dieva bērnu, saņem no Dieva arī varu – lai pārstāvētu(reprezentētu) uz šīs zemes Viņa Valstību.

Dieva Valstība – tā ir Debesu valdība. Un mēs ar jums esam šīs Debesu valdības pārstāvji. Mums vara dota tālab, lai mēs rīkotos Dieva Vārdā un Viņa Valstības labā. Bībelē ir rakstīts, ka mūsu pilsonība – tā nav uz zemes, bet debesīs.

„ Mūsu piederība ir debesīs, no kurienes mēs arī gaidām Pestītāju, Kungu Jēzu Kristu,” (Filipiešiem 3:20).

Bībelē teikts, ka debesis ir – Dieva tronis. Debesis – tā ir Dieva valdīšanas vieta, no kurienes Viņš izdod Savus likumus. Un vēl Bībelē teikts, ka Dievs mūs ir nosēdinājis debesīs Jēzū Kristū. Mums jāsaprot, ka mēs dzīvojam un darbojamies uz zemes, bet visus norādījumus saņemam no debesīm, jo mēs esam Debesu Valstības pārstāvji un vēstneši uz zemes. Debesis mūs aizstāvēs un apliecinās mūsu darbus ikreiz, kad mēs darbosimies sava Debesu Tēva biznesā un izpildīsim Viņa pavēles.

Kad Jēzus atnāca uz zemi, Viņš bija vienīgais Debesu vēstnesis uz zemes. Dzīvojot uz zemes, Jēzus nodarbojās ar Sava Tēva biznesu. Un tas sāka izpausties jau agrā bērnībā, 12 gadu vecumā. Pēc svētkiem Jeruzalemē Marija un Jāzeps nevarēja Jēzu atrast. Pēc kāda laika tie atrada Viņu Templī, sludinot Dieva Vārdu.

„ Un, Viņu ieraudzījuši, vecāki pārbijās, un Viņa māte sacīja Viņam: “Mans dēls, kāpēc Tu mums to esi darījis? Redzi, Tavs tēvs un es, mēs Tevi ar sāpēm esam meklējuši.” Bet Viņš tiem atbildēja: “Kam jūs esat Mani meklējuši? Vai nezinājāt, ka Man jādarbojas Sava Tēva lietās?” (Lūkas 2:48-49).

Jau agrā jaunībā Jēzus saprata to, ar ko Viņam jānodarbojas. Jēzus redzēja Sevi kā Dieva Vēstnesi uz zemes. Jēzus pārstaigāja zemi darot visu to, ko saka Viņam Tēvs, un visu to, kas patīk Dievam.

„Jēzus viņiem saka: “Mans ēdiens ir darīt Tā gribu, kas Mani sūtījis, un pabeigt Viņa darbu.”(Jāņa 4:34).

Jēzum bija skaidra izpratne par to, Kas Viņš ir un kālab ir sūtīts uz šo zemi. Jēzus redzēja Sevi kā Dieva Vēstnesi. Jēzus saprata, ka mērķis Viņa esībai uz zemes ir – piepildīt Dieva gribu un darīt Dieva darbus.

Ārī mums ir jāskatās un jāredz sevi tā, kā mūs redz Dievs. Tas nepieciešams tālab, lai mums būtu tāds rezultāts, kādu no mums gaida debesis.

Mēs turpināsim rīt.

Esiet svētīti!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.