Uzvara pār lepnību attīstot pazemīgu sirdi (Mācītājs Rufus Ajiboye)

[dropcap]M[/dropcap]ācītājs svētdienas dievkalpojumu sāka ar lūgšanu par Latviju. 18. novembris – tā ir Latvijas neatkarības diena. Ir svarīgi, lai katra nācija ieiet savā liktenī no Dieva.
„Bet tumsa nepaliks ap tiem, kam tagad bailes un bēdas. Kā agrākos laikos Viņš apkaunoja Zebulona zemi un Naftaļa zemi, tā vēlākā laikā Viņš cels godā piejūras ceļu, Aizjordānu, citu tautu Galileju. Tauta, kas staigā tumsībā, ieraudzīs spožu gaismu. Pār tiem, kas dzīvo nāves ēnas zemē, atmirdzēs gaisma..”(Jesajas 8:23; 9:1).
Agrākajos laikos Latvijas zeme tika apkaunota – zeme ilgi atradās citu valstu jūgā. Neatkarība – tā ir brīvība no jebkāda veida jūga. Taču, pēc neatkarības pasludināšanas, ir svarīgi, lai tauta nostiprinātos un ieietu savā liktenī no Dieva. Dievs vēlas, lai pār Latviju atspīd Viņa gaisma. Dievs vēlas, lai izzūd itin viss, kas traucē Latvijai nostiprināties, jo Latvijai ir jāpiepilda savs aicinājums no Dieva. Latvijai ir jākļūst par mīlamu (vēlamu) valsti šeit dzīvojošajiem cilvēkiem, nevis tādu, kuru cilvēki vēlas pamest. Dievs vēlas pacelt un svētīt Latviju, – lai piepildītos Viņa griba. Dievs vēlas, lai Viņa Valstība un Viņa mācība, kas atnes cilvēkiem brīvību, piepildītu Latvijas zemi. 
 „Tu vairosi tautu, Tu tai dosi lielu prieku, tā priecāsies Tavā priekšā kā pļaujamā laikā, kā priecājas, laupījumu dalot. Jo viņu nastas jūgu un viņu iejūgu, un viņu dzinēja rīksti Tu esi salauzis kā Midiāna laikā”(Jesajas 9:2-3).
 Ticīgajiem no visas sirds ir jālūdz par savu valsti un jāsvētī tās vadītāji. Mums jālūdz Dievam, lai tiktu izārdīts jebkurš jūgs, lai valstī vairotos prieks, lai valsts vadītājiem atnāktu gudrība. Svētīsim Latvijā dzīvojošās ģimenes, bērnus, jauniešus, vīriešus un sievietes. Dievs ir ikvienas tautas Valdnieks. Mēs pateicamies Dievam par Latviju un katru etapu, kuru tai nācies pārvarēt. Mēs svētījam Latviju un pasludinām, ka nākamajā laikā Dievs paaugstinās Latviju, un Latvijas tauta pieaugs, tautā vairosies prieks, bet viss, kas nospieda šo tautu – kritīs. Mēs uzticamies Dievam un ticam, ka Latvijā pacelsies gudri vadītāji un ekonomiskā situācija uzlabosies. Latvija tiks Dieva paaugstināta un piepildīs savu aicinājumu. Pēc lūgšanas par Latviju, mācītājs turpināja sarunu par tēmu: „Pazemīgas sirds attīstīšana caur uzvaru pār lepnību.”Dieva Namā ir sākušās pārmaiņas, un Dievs vēlas, lai ikviens no mums kļūst par daļu no šīm pārmaiņām. Dievs ir mūsu ticības Iesācējs un Piepildītājs. 
„Bet Viņš tiem sacīja: “Ejiet, sakait šai lapsai(Hērodam): redzi, Es izdzenu ļaunos garus un dziedinu slimos šodien un rīt, bet parīt Es būšu galā. Tiešām, Man vēl šodien un rīt un parīt jābūt ceļā, jo neklājas pravietim mirt ārpus Jeruzālemes.”(Lūkas 13:32-33).
 Pievērsiet savu uzmanību vārdam „lapsa”, kādā Jēzus nodēvēja Hērodu – tās teritorijas, kurā tobrīd uzturējās Jēzus, politisko līderi. Nosaucot Hērodu par lapsu, Jēzus runāja par garu, kurš noteica Hēroda rīcību. Šis gars atnes sagrāvi, neieredz Dieva sēklu un pretojas tam, ko dara Dievs.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.