Vai tu priekš savas paaudzes kļūsi par cilvēku, kurš līdzinās Noa?

Dārgie, Dieva bērni, es sveicinu jūs rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”. Šodien es gribu dalīties ar jums pamācībās no Noa dzīves.
Pievērsīsimies Dieva Vārdam.

„Tad Dievam kļuva žēl, ka Viņš cilvēku zemes virsū bija radījis, un Viņš Savā sirdī ļoti noskuma. Un Dievs sacīja: “Es iznīcināšu no zemes virsus cilvēku, kuru Es esmu radījis; cilvēku līdz ar lopiem un rāpuļiem, un putniem gaisā, jo Man ir žēl, ka Es tos esmu radījis.” Bet Noa atrada labvēlību Dieva acīs.” (1Mozus 6:6-8).

Vārds, par kuru es gribētu, lai mēs šodien pārdomājam, ir ļoti vienkāršs: Bet Noa atrada labvēlību Dieva acīs.
Ko tad īpašu Noa bija izdarījis, ka viņš bija ieguvis šo žēlastību un labvēlību no Tā Kunga? Kādas īpašības Noa parādīja tajā laikā, kad Dievs gatavojās iznīcināt visu pasauli un visu, ko Viņš bija radījis? Kādas īpašības Dievs meklē cilvēkā, līderī, lai caur viņu tiktu piepildīta Dieva griba uz zemes, lai tiktu saglabāts Viņa radītais?
Tikai Noa un viņa ģimene palika dzīvi pēc tam ,kad pār zemi bija nākuši plūdi. Caur Noa, pēc ūdensplūdiem, tika saglabāta un turpinājās dzīvība uz zemes.
Kādas īpašības Dievs meklē cilvēkos, kurus Viņš varēs lietot līdzīgi, kā Noa?

Es gribu, lai jūs ievērotu trīs lietas Noa dzīvē, par kurām ir teikts Rakstos.

„Šis ir stāsts par Noa: Noa bija taisns un bezvainīgs vīrs savā ciltī, jo Noa vadīja savas gaitas ar Dievu.” (1Mozus 6:9)
  1. Noa bija taisns cilvēks.
    2. Noa bija taisns un bezvainīgs cilvēks savā dzimtā, savā paaudzē.
    3. Noa staigāja Dieva priekšā.
    Kad Dievs atrod tādu cilvēku, Viņš nostiprina Savu derību ar viņu.
„Bet ar tevi Es celšu derību. Tu iesi šķirstā, tu, tavi dēli, tava sieva un tavu dēlu sievas līdz ar tevi.” (1Mozus 6:18)

Cilvēkam, kuru Dievs var lietot, uz kuru Dievs var paļauties tajā, ka viņš izdarīs visu vajadzīgo, – nav obligāti jābūt cilvēkam, kuram ir iedalīti spilgti talanti un spējas, spožas fiziskas dotības. Dievs lieto un uzticas tādam cilvēkam, kurš prot staigāt ar Viņu katru dienu, kurš ir spējīgs dzirdēt Viņa balsi katru dienu, kurš seko Viņa Gara vadībai. Noa bija tāds cilvēks. Noa bija savas vājības, bet viņš staigāja ar Dievu. Noa bija ļoti tuvas attiecības ar Dievu. Un tieši staigāšana ar Dievu, izveidoja Noa par taisnu. Noa taisnīgums – tas ir tas, kas kvalificēja viņu Dieva darbam – cilvēces rases glābšanai no pilnīgas iznīcināšanas. Tieši šī īpašība palīdzēja Noa saglabāt savu radinieku dzīvību no acīmredzamas nāves.
Šodien, Noa ir mums tāda cilvēka piemērs, kādu Dievs vēlās lietot. Dievs, vēl joprojām meklē cilvēkus, kuri līdzinās Noa, lai pārveidotu par labāku to pasauli, kurā mēs ar jums dzīvojam.
Šodien, Dievs uzdod tev jautājumu – vai tu priekš savas paaudzes kļūsi par cilvēku, kurš līdzinās Noa? Lūdzu, šodien, pārdomā par to un, lai Dievs runā uz tevi.

Esiet svētīti!
Līdz rītdienai!
Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.