Lūgšana – tā ir mūsu garīgā elpa

Es sveicinu jūs, dārgie Dieva bērni, Jēzus Kristus Vārdā un svētīju jūsu dienu! Lai šī diena ir jums veiksmīga un piepildīta ar Tā Kunga slavu!Šodien mēs noslēgsim sarunu par efektīvu lūgšanu dzīvi. Mēs runājām par to, ka lūgšanā ir trīs pakāpes:
  1. Lūgt, kad ir zināma Dieva griba, un saņemt.
  2. Meklēt Dieva gribu, kad attiecībā uz šo jautājumu Dieva griba vēl nav zināma.
Šodien mēs aplūkosim trešo pakāpi – gadījumā, kad pirmās divas jau ir izmēģinātas, bet atbilde tā arī neatnāk. Nākamā pakāpe, par kuru Jēzus saka, – tā ir
„…klaudziniet, tad jums taps atvērts…”.
9.Lūgšana – tas nozīmē klauvēt, līdz netiks atvērts.Mēdz būt tā, ka Dievs jau ir parādījis mums Savu gribu, un mēs par to lūdzam, bet durvis tik un tā netiek atvērtas. Ja mēs uzmanīgi izlasīsim Mateja 7:7-8, tad ieraudzīsim, ka pēc tam, kad esam lūguši, meklējuši, mums jāklauvē, un tad taps atvērts:
„Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts. Jo ikviens, kas lūdz, dabū, un, kas meklē, atrod, un tam, kas klaudzina, taps atvērts.”
Klauvējiet! Klauvējiet un turpiniet klauvēt! Un durvis taps atvērtas! Tam, lai nepadotos, ir vajadzīga ticība. Ir bijušas situācijas, kad esi lūdzis, jo skaidri esi zinājis, ka tā ir Dieva griba. Ir bijušas situācijas, kad tu neesi zinājis Dieva gribu, bet tu lūdzi, meklēji un Dievs tev atklāja Savu gribu. Bet durvis tik un tā palika aizvērtas. Ko tādā situācijā vajag darīt? Vajag klauvēt un klauvēt! Un Dievs apsola, ka durvis taps atvērtas.Lūgšana ir ļoti svarīga mūsu garīgās dzīves sastāvdaļa. Lūgšana – tā ir mūsu garīgā elpa. Un mums ir jāorganizē sava dzīve tā, lai mums būtu viss tas, par ko mēs visas šīs dienas runājām. Atkārtosim:
  1. Lūgšana – tas ir garīgs darbs, kas nozīmē cilvēka gara sarunu ar Dieva Garu. Ja tu saki, ka esi palūdzis, tad tavs gars sajutīs to, ka ir pieskāries Dievam, ka esi parunājis ar Dievu. Ja to zina tikai tavs prāts, tad tā vēl nav efektīva lūgšana. Lūgšana iesaista visu cilvēku, cilvēka garu.
  2. Lūgšana – tā ir apzināta tuvošanās Dievam, kad tu atstāj visu un tuvojies Dievam.
  3. Lūgšana – tā ir efektīva laika pavadīšana ar Dievu. Tas nozīmē, ka lūgšana necieš steigu. Sasteigta lūgšana, kā likums, nedarbojas. Pamatā lūgšana pieprasa kvalitatīvu atdalītu laiku.
  4. Lūgšana – tā ir divpusēja saruna. Nākamreiz, kad tu lūgsies, atceries, ka ne tikai tev ir jārunā. Dod iespēju arī Dievam tev kaut ko pateikt.
  5. Lūgšana – tā ir dvēseles izkratīšana Dieva priekšā. Ja tevi kaut kas uztrauc, ej pie Dieva, izkrati Viņa priekšā savu dvēseli. Iet pie cilvēkiem – tas ir labi, un mums ir jāpalīdz vienam otram. Bet pirmais, pie Kura tev vajag griezties, tas ir Dievs! Dievs tev ir devis šo instrumentu tāpēc, lai tu, pirmkārt, skrietu pie Viņa.
  6. Lūgšana – tas ir pierādījums tam, ka tev ir nepieciešams Dievs. Katru dienu caur savu lūgšanu tu pierādi Dievam, ka Viņš ir tev nepieciešams. Ja tu tici, ka tev ir nepieciešams Dievs, bet tev nav lūgšanu dzīves, tādā gadījumā tu māni pats sevi.
  7. Lūgšana – tas ir lūgums Dievam saskaņā ar Viņa gribu un atbildes saņemšana.
  8. Lūgšana – tā ir Dieva gribas meklēšana. Meklējiet un jūs atradīsiet.
  9. Lūgšana – tas nozīmē klauvēt, līdz taps atvērts. Lūdz, meklē un klauvē. Tu vari lūgt no tālienes, bet lai klauvētu, tev ir jābūt tuvāk. Tāpēc tad, kad mēs lūdzam un nav atbildes, tas nozīmē, ka Dievs vēlas mūs tuvināt Sev tā, lai mēs būtu spējīgi klauvēt. Es nevaru, atrazdamies aiz katedras, klauvēt pie zāles durvīm. Tāpēc dažkārt Dievs caur situāciju tuvina mūs Sev.
Lūdz Dievam žēlastību, lai tu varētu organizēt savu efektīvo lūgšanu dzīvi. Esi šodien pret sevi godīgs. Vai tev ir efektīva lūgšanu dzīve, vai arī tava lūgšanu dzīve ir kļuvusi par rutīnu? Bet varbūt tev vispār nav lūgšanu attiecību ar Dievu? Tikai tu vari atbildēt uz šiem jautājumiem. Mēs daudz runājam par lūgšanām, mēs daudz klausāmies par lūgšanām, un mēs domājam, ka zinām, kas ir lūgšana, bet vai mēs praktizējam lūgšanas savā dzīvē? Mēs zinām, ka lūgšanas ir nepieciešamas mūsu garīgajai dzīvībai tāpat, kā gaiss ir nepieciešams mūsu fiziskajai dzīvībai. Lai lūgtu, ir jābūt uzcītīgam, jābūt centīgam. Ja tu domā, ka tavai lūgšanu dzīvei ir nepieciešama dziedināšana, tad lūdz Dievam: „Kungs, dziedini manu lūgšanu dzīvi. Atjauno manu lūgšanu dzīvi. Iedvesmo ar Savu dzīvi manu lūgšanu dzīvi, lai tā atdzīvotos. Palīdzi man, Jēzus Kristus Vārdā, caur sarunu lūgšanā būt saskarsmē ar Tevi ik dienas. Palīdzi man apzināti tuvoties Tev, lai nekas – ne mans darbs, ne rūpes par cilvēkiem, netraucētu manai sadraudzībai ar Tevi. Kungs, novāc visus šķēršļus manā ceļā, lai es to varētu darīt. Es nevēlos, lai tas būtu formāli. Lūgšana nav domāta formalitātei, bet gan dzīvībai. Palīdzi man Kungs! Es pieņemu Tavu spēku. Pieņemu Tavu žēlastību. Jēzus Kristus Vārdā! Āmen!”Tas Kungs lai jūs svētī un palīdz jums kļūt par spēcīgiem lūdzējiem, kuri dara varenus darbus Tā Kunga Jēzus Kristus Vārdā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.