Atmetiet savu iepriekšējo dzīves veidu II

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus!Es sveicu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”!Vakar mēs ar jums runājām par to, ka Dieva vēlēšanās ir – manīt mūs un darīt līdzīgus Sava Dēla, Jēzus Kristus tēlam. Tā ir garīgās izaugsmes būtība.Kas ir tēls? Tēls – tas ir precīzs kāda atspulgs. Tēls – tā ir precīza kāda vai kaut kā kopija. Bībele runā par Jēzu kā par Dieva tēlu(atspulgu). 
„Dievs vecos laikos daudzkārt un dažādi runājis caur praviešiem uz tēviem, šinīs pēdīgajās dienās uz mums ir runājis caur Dēlu, ko Viņš ir iecēlis par visu lietu mantinieku, caur ko Viņš arī pasauli radījis. Tas, būdams Viņa godības atspulgs un būtības attēls, nesdams visas lietas ar Savu spēcīgo vārdu un izpildījis šķīstīšanu no grēkiem, ir sēdies pie Majestātes labās rokas augstībā.”(Ebrejiem 1:1-3).
Jēzus ir Dieva tēls(atspulgs). Tālab, Viņš teica: 
„Es un Tēvs, mēs esam viens.”(Jāņa 1:30);
 
„Kas Mani ir redzējis, Tas ir redzējis Tēvu.”(Jāņa 14 9).
 Vēstulē Efeziešiem ir teikts:
„Ka līdz ar agrākās dzīves veidu jums jāatmet vecais cilvēks, kas savu kārību pievilts iet bojā, un jāatjaunojas savā sirdsprātā un jāapģērbj jaunais cilvēks, kas radīts pēc Dieva patiesā taisnībā un svētumā.” (Efeziešiem 4:22-24).
Vecais vai agrākais dzīves veids – tie ir mūsu vecie ieradumi, dzīves stils, raksturs, – viss tas, kas ir atspulgs vai auglis tam, ko vecais (kritušais) cilvēks mantojis no Ādama. Agrākais tēls – tas ir viss tas, kas identificē mūs ar grēcīgo cilvēka dabu. Agrākais tēls – tas ir grēcīgās audzināšanas, grēcīgās kultūras un tradīciju auglis.Dievs saka, ka mums ir jāatmet agrākais dzīves veids, un tas ir jādara tālab, lai mēs varētu ietērpties(apģērbties) Tā tēlā, kas no debesīm. Vecais tēls traucē mums mainīties, tālab, mums ir jābūt gataviem nolikt to malā, citādi mēs neredzēsim izaugsmi, un tas nozīmē, neredzēsim arī pārmaiņas.Kad Dievs saka mums līdz ar agrāko dzīves veidu atmest veco….. un apģērbt jauno cilvēku, – tādā veidā Viņš katru no mums aicina uz pārmaiņām. Tas ir aicinājums uz svētu un taisnu dzīvi!Vecais cilvēks nēsā agrāko tēlu, kurš izplēn, tas peldas savās kārībās, bet jaunais cilvēks nēsā sākotnējo tēlu, pēc kura mēs tikām radīti (1.Mozus 1:26) – Paša Dieva tēlu, svētuma un taisnības tēlu.Bībelē ir teikts, ka tas, kas ir Kristū, kļūst par jaunu cilvēku(radījumu), kuram viss vecais ir pagājis, un tagad – viss ir jauns. 
„Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis ir pagājis, redzi viss ir tapis jauns”. (2.Korintiešiem 5:17).
 Kristīgā dzīve no paša sākuma līdz pat beigām – tas ir aicinājums uz to, lai mēs mainītu savu dzīves veidu.Līdzko jūs atnācāt pie Jēzus, jūs kļuvāt par jaunu cilvēku(radījumu), un tālab, jūs nevarat turpināt dzīvot kā agrāk. Jūsos jau ir sākušās pārmaiņas! Caur jūsu grēku nožēlu tika likti pamati pārmaiņām jūsu dzīvē un tāpēc, jums jāseko šim kursam līdz pat savas dzīves beigām.Kristū tu esi kļuvis par jaunu cilvēku(radījumu), un ar veco cilvēku viss jau ir galā. Bet tev ir jāiemācās pastāvīgi apģērbt jauno cilvēku caur sava prāta atjaunotni. Lai neļautu vecajam cilvēkam apvest tevi ap stūri, tev arvien vairāk un vairāk ir jāmācās un jāpārdomā par jaunā cilvēka(radījuma) dabu un būtību.Sātans var piespiest jūs turpināt staigāt vecā vai agrākā cilvēka tēlā tikai tad, ja, saistībā ar šo jautājumu, jūsu dzīvē ir vērojams gaismas un redzējuma trūkums. Vecā cilvēka spēks pār jums jau ir sagrauts, taču šī fakta nezināšana, neticība un rīcības trūkums, kas balstīts uz šo patiesību, var paturēt jūs veco ieradumu verdzībā.Jēzus dāvāja mums brīvību, tālab, nav vajadzības turpināt dzīvot grēka un vecā domāšanas veida verdzībā! 
„Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns.”(2.Korintiešiem 5:17).
 Rīt turpināsim sarunu par šo tēmu!Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Kas ir pielūgsme? III

    Kāpēc Dievs meklē pielūdzējus? Tāpēc, ka Viņš meklē cilvēku visā pilnībā – viņa sirdi, viņa prātu, viņa gribu un viņa iztēli.Tas viss ir ietverts jēdzienā „pielūgsme”. Tālab, pielūgsmes laiks – tas ir laiks, kad mēs visā pilnībā atdodam sevi Dievam. Tieši šādā atmosfērā sākas svētu dievišķo ideju ieņemšana un pārdabisku Dieva redzējumu dzimšana.Pielūgsmes laikā mēs pieņemam Svētā Gara kalpošanu – Viņa mierinājumu, mieru, dziedināšanu un atklāsmi par to, Kas ir Dievs, un atklāsmi par to, kas mēs esam Viņā.
  • Dieva klātbūtne V

    Dievs tā vēlas, lai mēs meklējam Viņu jau no agra rīta. Viņš tā vēlas, lai mēs atgriežamies pie Viņa. Viņš tā vēlas dziedināt mūs un pārsiet mūsu rētas. Dievs tā vēlas atdzīvināt un atjaunot mūs, lai mēs dzīvotu Viņa vaiga priekšā.Tad, kad mēs meklējam Dievu, tiecamies Viņu iepazīt, Viņš atnāk pie mums un iegremdē mūs Savā klātbūtnē, Viņš izlej pār mums lietu un veldzē mūsu zemi.
  • Jēzus maina tos, kuri seko Viņam II

    Lai mainītos, man ir jāseko Jēzum. Sekot Jēzum, – tas nozīmē sekot un pakļauties Viņa vārdam, sekot Viņa instrukcijām. Sekot Jēzum, – tas nozīmē pavadīt laiku ar Viņu, ar nolūku, lai labāk iepazītu Viņa sirdi un piedalītos Viņa misijā. Sekot Jēzum, – tas nozīmē ņemt no Viņa piemēru un darīt to, ko dara Jēzus. Sekot Jēzum, – tas nozīmē reaģēt tā, kā reaģē Viņš, runāt to, ko saka Viņš, mīlēt to, ko mīl Viņš, un ienīst visu to, ko ienīst Viņš.
  • Grēks – ir viens no galvenajiem traģēdiju un visu iespējamo lāstu avotiem uz mūsu zemes

    Un tā, mēs redzam, ka šodien pasaulē, grēks ir viens no traģēdiju avotiem. Dārgais lasītāj, tu vari atvieglot mocības šajā pasaulē, pievienojoties to cilvēku armijai, kuri ļaunumu uzvar ar mīlestības spēku. Pateicoties tam, ka Mozus pieņēma pareizo lēmumu, mēs redzējām, kā izglābās divi miljoni ebreju. Caur tavu pareizo lēmumu, Dievs var svētīt tavu ģimeni, tavu pilsētu, tavu valsti un visu pasauli.Ja, tu vēl neesi pieņēmis Jēzu Kristu par savu Kungu un Glābēju, ja tu vēl piedzīvo kaislīgu vēlēšanos uz nepareizām lietām, ja tu vēl pretojies acīmredzamai Dieva gribai, ja tev ir nedabiska apetīte uz kaut ko grēcīgu, ja tu vēl dzīvo pēc acumirklīgas baudas principiem, tad zini, – ka tu ar savu dzīvi palielini sāpes un ciešanas uz šīs zemes.
  • Caur kalpošanu Dievs palīdz mums attīstīt sevī līdzcietību attiecībā pret citiem cilvēkiem

    Kalpošana dara mūs līdzīgus Dievam. Dievs Savā būtībā ir žēlsirdīgs un līdzcietīgs Dievs. Un tieši caur kalpošanu Dieva bērni parāda Debesu Tēva žēlsirdību un līdzcietību. Līdz šim mēs runājām par to, ka Dievs vēlās izmainīt mūs un pārveidot mūs Jēzus Kristus līdzībā. Dievs vēlās, lai mēs atspoguļojam tās pašas rakstura īpašības, kas ir raksturīgas Jēzum, jo tieši Jēzus atklāja mums Dievu. Mēs jau runājām, ka izmaiņas nenotiek automātiski. Izmaiņas notiek tādā mērā, kā mēs īstenojam dzīvē Dieva baušļus un principus. Kalpošana ir viens no Dieva instrumentiem, ar kura palīdzību Dievs rada mūsos pārmaiņas un dara līdzīgus mūs Jēzum Kristum.