Atmetiet savu iepriekšējo dzīves veidu!

Labdien, dārgie draugi! Es sveicu jūs šodien mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Lai Dieva žēlastība pavada jūs visas šīs dienas garumā. Es pateicos Dievam par iespēju dalīties ar jums atklāsmes vārdā, kuru Dievs ir ielicis manā sirdī.Vakar mēs runājām par to, ka sekošana Kristum vienmēr pieprasīs no mums to, lai mēs nesam savu krustu. Nesot šo krustu, jūs nejutīsieties ērti, bet tas veidos jūs par tādu personību, ar kuru Dievs varēs lepoties. Tad jūs kļūsiet par tādiem cilvēkiem, kuri līdzīgi Jēzum kļūs par risinājumu un atbildi šai pasaulei.Krusts nav domāts tiem, kuri mīl ērtības un komfortu. Kad Jēzus nesa Savu krustu, tas Viņam radīja neērtības. Pirms tam Jēzus atradās lūgšanu cīņā. Pēc tam Viņš sacīja Dievam, – ne Mans prāts, bet Tavs prāts lai notiek. 
„Un, tai vietā nonācis, Viņš tiem sacīja: “Lūdziet Dievu, ka jūs nekrītat kārdināšanā.” Un Viņš aizgāja no tiem apmēram akmens metiena attālumā un, ceļos nometies, lūdza Dievu un sacīja: “Tēvs, ja Tu gribi, ņem šo biķeri no Manis, tomēr ne Mans, bet Tavs prāts lai notiek!” Bet eņģelis no debesīm Viņam parādījās un Viņu stiprināja. Bet nāves baiļu pārņemts, Viņš Dievu pielūdza jo karsti; bet Viņa sviedri kā asins lāses pilēja uz zemi.” (Lūkas 22:40-44, kā arī Mateja 26:38-42).
 Tātad, Jēzus runāja par to, ka ikvienam, kurš grib līdzināties Viņam, ir jāizpilda trīs noteikumi: jānoliedz sevijāņem savas krusts unjāseko Viņam.Aplūkosim dažus fragmentus no Svētajiem Rakstiem, kuros Dievs arī mūs aicina uz pārmaiņām. 
„Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs., lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs.”(Romiešiem 12:2).
 Šis fragments no Rakstiem aicina mūs netapt līdzīgiem šai pasaulei, bet līdzināties Dievam, atjaunojot savu prātu ar Dieva vārdu. 
„Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā…”
 Šeit mēs redzam acīmredzamu Dieva aicinājumu uz pārmaiņām caur sava prāta atjaunotni. Nedomājiet tā, kā domā visi jums līdzās. Nedzīvojiet tā, kā jums to diktē grēcīgās pagānu kultūras un humānisma kultūras. Jums vajag domāt citādāk, jums vajag mainīt vai pārveidot sevi caur sava prāta atjaunotni. Ja jūs pastāvīgi atjaunosieties savā prāta caur Dieva vārdu, tad jūs noteikti mainīsieties un kļūsiet par pilnīgi citu cilvēku – par tādu cilvēku, kādu jūs vēlas redzēt Dievs. Ja jūs atjaunosiet savu prātu caur Dieva vārdu, tad jūsos arvien vairāk un vairāk atspoguļosies Kristus un Viņa daba.Ikviens, kurš nevēlas atjaunot savu prātu, – nevarēs arī mainīties. Bet tas, kurš nemainās, tas arvien paliek tāds, kā vienmēr bijis, vai pat kļūst sliktāks.Bez sava prāta atjaunošanas caur Dieva vārdu nav ne izaugsmes, ne pārmaiņu, jo izmaiņas sākas mūsu prātā. Lūk, kālab Dievs aicina mūs atjaunot savu prātu, jo caur to mēs spēsim mainīties(pārveidoties).Arī Vēstulē Efeziešiem Dievs aicina mūs uz pārmaiņām. 
„Ka līdz ar agrākās dzīves veidu jums jāatmet vecais cilvēks, kas savu kārību pievilts iet bojā, un jāatjaunojas savā sirdsprātā un jāapģērbj jaunais cilvēks, kas radīts pēc Dieva patiesā taisnībā un svētumā.”(Efeziešiem 4:22-24).
 Tas Kungs mums visiem saka: „Atmetiet savu iepriekšējo dzīves veidu!”Vai redzat, ka Svētajos Rakstos vārds „tēls(veids)” atkal un atkal atkārtojas.Izlasiet tālāk minētos fragmentus no Bībeles, un jūs ieraudzīsiet, ka Dieva vēlēšanās ir tajā, lai mainītu(pārveidotu) mūs un darītu līdzīgus Sava Dēla, Jēzus Kristus tēlam.Mēs atmetam vai noliekam malā zemes cilvēka tēlu, lai nestu Tā tēlu, kas no debesīm.
  • Romiešiem 8:28-29
  • 1.Mozus 1:26 -27
  • 1.Korintiešiem 15:49
  • Romiešiem 12:2
  • 2.Korintiešiem 3:18.
 Sarunu turpināsim rīt!Es svētīju jūs Jēzus Kristus Vārdā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.