Atmetiet savu iepriekšējo dzīves veidu II

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus!Es sveicu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”!Vakar mēs ar jums runājām par to, ka Dieva vēlēšanās ir – manīt mūs un darīt līdzīgus Sava Dēla, Jēzus Kristus tēlam. Tā ir garīgās izaugsmes būtība.Kas ir tēls? Tēls – tas ir precīzs kāda atspulgs. Tēls – tā ir precīza kāda vai kaut kā kopija. Bībele runā par Jēzu kā par Dieva tēlu(atspulgu). 
„Dievs vecos laikos daudzkārt un dažādi runājis caur praviešiem uz tēviem, šinīs pēdīgajās dienās uz mums ir runājis caur Dēlu, ko Viņš ir iecēlis par visu lietu mantinieku, caur ko Viņš arī pasauli radījis. Tas, būdams Viņa godības atspulgs un būtības attēls, nesdams visas lietas ar Savu spēcīgo vārdu un izpildījis šķīstīšanu no grēkiem, ir sēdies pie Majestātes labās rokas augstībā.”(Ebrejiem 1:1-3).
Jēzus ir Dieva tēls(atspulgs). Tālab, Viņš teica: 
„Es un Tēvs, mēs esam viens.”(Jāņa 1:30);
 
„Kas Mani ir redzējis, Tas ir redzējis Tēvu.”(Jāņa 14 9).
 Vēstulē Efeziešiem ir teikts:
„Ka līdz ar agrākās dzīves veidu jums jāatmet vecais cilvēks, kas savu kārību pievilts iet bojā, un jāatjaunojas savā sirdsprātā un jāapģērbj jaunais cilvēks, kas radīts pēc Dieva patiesā taisnībā un svētumā.” (Efeziešiem 4:22-24).
Vecais vai agrākais dzīves veids – tie ir mūsu vecie ieradumi, dzīves stils, raksturs, – viss tas, kas ir atspulgs vai auglis tam, ko vecais (kritušais) cilvēks mantojis no Ādama. Agrākais tēls – tas ir viss tas, kas identificē mūs ar grēcīgo cilvēka dabu. Agrākais tēls – tas ir grēcīgās audzināšanas, grēcīgās kultūras un tradīciju auglis.Dievs saka, ka mums ir jāatmet agrākais dzīves veids, un tas ir jādara tālab, lai mēs varētu ietērpties(apģērbties) Tā tēlā, kas no debesīm. Vecais tēls traucē mums mainīties, tālab, mums ir jābūt gataviem nolikt to malā, citādi mēs neredzēsim izaugsmi, un tas nozīmē, neredzēsim arī pārmaiņas.Kad Dievs saka mums līdz ar agrāko dzīves veidu atmest veco….. un apģērbt jauno cilvēku, – tādā veidā Viņš katru no mums aicina uz pārmaiņām. Tas ir aicinājums uz svētu un taisnu dzīvi!Vecais cilvēks nēsā agrāko tēlu, kurš izplēn, tas peldas savās kārībās, bet jaunais cilvēks nēsā sākotnējo tēlu, pēc kura mēs tikām radīti (1.Mozus 1:26) – Paša Dieva tēlu, svētuma un taisnības tēlu.Bībelē ir teikts, ka tas, kas ir Kristū, kļūst par jaunu cilvēku(radījumu), kuram viss vecais ir pagājis, un tagad – viss ir jauns. 
„Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis ir pagājis, redzi viss ir tapis jauns”. (2.Korintiešiem 5:17).
 Kristīgā dzīve no paša sākuma līdz pat beigām – tas ir aicinājums uz to, lai mēs mainītu savu dzīves veidu.Līdzko jūs atnācāt pie Jēzus, jūs kļuvāt par jaunu cilvēku(radījumu), un tālab, jūs nevarat turpināt dzīvot kā agrāk. Jūsos jau ir sākušās pārmaiņas! Caur jūsu grēku nožēlu tika likti pamati pārmaiņām jūsu dzīvē un tāpēc, jums jāseko šim kursam līdz pat savas dzīves beigām.Kristū tu esi kļuvis par jaunu cilvēku(radījumu), un ar veco cilvēku viss jau ir galā. Bet tev ir jāiemācās pastāvīgi apģērbt jauno cilvēku caur sava prāta atjaunotni. Lai neļautu vecajam cilvēkam apvest tevi ap stūri, tev arvien vairāk un vairāk ir jāmācās un jāpārdomā par jaunā cilvēka(radījuma) dabu un būtību.Sātans var piespiest jūs turpināt staigāt vecā vai agrākā cilvēka tēlā tikai tad, ja, saistībā ar šo jautājumu, jūsu dzīvē ir vērojams gaismas un redzējuma trūkums. Vecā cilvēka spēks pār jums jau ir sagrauts, taču šī fakta nezināšana, neticība un rīcības trūkums, kas balstīts uz šo patiesību, var paturēt jūs veco ieradumu verdzībā.Jēzus dāvāja mums brīvību, tālab, nav vajadzības turpināt dzīvot grēka un vecā domāšanas veida verdzībā! 
„Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns.”(2.Korintiešiem 5:17).
 Rīt turpināsim sarunu par šo tēmu!Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.