Mūs apgāna tikai tas, kas iziet no mūsu sirds II

Es pateicos Dievam par jums, un es ticu, ka šī diena nesīs mums lielas svētības tādā mērā, kā mēs pārdomāsim Dieva vārdu, kuru Viņš mums šodien dod.Vakar mēs runājām par to, ka mūsu reakcija uz cilvēku rīcību un spiedienu no malas nosaka patieso mūsu sirds stāvokli. Mēs ieraudzījām arī to, ka mūs apgāna tikai tas, kas iziet no mūsu sirds. 
„Bet Viņš sacīja: “Kas no cilvēka iziet, tas apgāna cilvēku. Jo no iekšienes, no cilvēka sirds, iziet ļaunas domas, nešķīstība, zādzība, slepkavība, laulības pārkāpšana, mantkārība, blēdība, viltība, ienaidība, skaudība, Dieva zaimošana, lepnība, vieglprātība. Viss tāds ļaunums iziet no iekšienes un apgāna cilvēku.” (Marka 7:20-22)
 Visi šie netikumi vai trūkumi, kas uzskaitīti šajā Rakstu vietā, ir iemesls problēmām, kas rodas cilvēku savstarpējās attiecībās.Iedomājieties cilvēku, kura sirds ir pilna ar visiem augšminētajiem netikumiem vai arī dažiem no tiem, bet cilvēks domā, ka ar viņu viss ir kārtībā, un ka viņš garīgi pieaug Tai Kungā. Jā, būtībā līdz tam brīdim, kamēr caur savstarpējām attiecībām ar cilvēkiem Dievs neatsegs šīs sapuvušās saknes, ar viņu viss būs kārtībā. Ja mēs neļaujam Dievam noraut mums masku un mainīt mūs, tad mūsu attiecības ar cilvēkiem izjuks, neskatoties uz to, ka mēs apliecinām savu ticību Dievam.Tomēr, Dievs nevēlas, lai izjūk mūsu attiecības ar cilvēkiem. Dievs vēlas mūs pielīdzināt Sava Dēla Jēzus Kristus tēlam. Dievs izmanto to cilvēku nepilnības, kuri ir mums visapkārt, ar nolūku, lai atvērtu mums acis uz to netīrību, kas vēl ir mūsos. Ja mēs, ieraugot šo grēku izpausmes savā dzīvē, salūztam (zemojamies) Dieva priekšā, tad Viņš palīdzēs mums atbrīvoties no šiem grēkiem.Dievs vēlas mainīt mūs caur savstarpējām attiecībām. Dievs vēlas, lai mēs ieraugām to, kādi mēs patiesībā esam savā iekšienē, un cik daudz mums sevī vēl nāksies mainīt.Bībele runā par to, ka cilvēka sirds ir ļauna un pilnībā samaitāta. 
„Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu, tā ir viltīga. Kas to var izdibināt? “Es, Tas Kungs, izpētu sirdi un pārbaudu īkstis, lai atmaksātu ikvienam par viņa ceļiem, kā viņa dzīve to pelna.” (Jeremijas 17:9-10).
 Tikai Dievs zina patieso mūsu sirds stāvokli (sirds saturu), un Viņš vēlas palīdzēt mums ielūkoties savā sirdī ar to savstarpējo attiecību palīdzību, kurās mēs esam iesaistīti. Mūsu uzvedība, uzskati, darbība un bezdarbība, vārdi – tas viss izsauc dabīgu reakciju, kura tad arī nosaka mūsu garīgā brieduma līmeni.Tas, kā mēs attiecamies pret cilvēkiem, ir acīm redzams mūsu garīgā brieduma līmeņa rādītājs. Mēs sākam izturēties pret citiem cilvēkiem savādāk, atbilstoši tam, kā Dievs maina mūsu raksturu. Mēs sākam izturēties savādāk, – krietni labāk, kā tas notika agrāk – pret saviem bērniem, draugiem, sievu, vīru, brāļiem un māsām. Mēs sākam izturēties pret cilvēkiem tā, kā to darītu Jēzus. Un mēs to darām ne tāpēc, ka cilvēki mums apkārt būtu mainījušies, bet tāpēc, ka mēs paši esam mainījušies. Kad mēs maināmies, tad mainās arī cilvēki, kas ir mums visapkārt.Un tātad, tas, kas notiek attiecībā pret mums no ārienes, nevar mūs apgānīt. Mūs apgāna tikai tas, kas iziet no mūsu sirds, – mūsu nepareizā reakcija uz mums apkārt esošo cilvēku rīcību, vārdiem un uzvedību.Ļaujiet Dievam palīdzēt jums – pilnveidot un pielīdzināt jūs Jēzus Kristus tēlam. Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.