Dievs vēlas, lai ikviens Viņa bērns būtu aktīvs labās vēsts nesējs neglābtajai pasaulei

Dārgie draugi, es sveicu jūs šodien mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mēs turpinām runāt par to, cik svarīgi ir pienest augļus Dievam. Vakar mēs ieraudzījām, ka, pirmkārt, Dievs vēlas lai mēs nestu cilvēku atgrieztu vai grēkus nožēlojušu dvēseļu augļus. Dievs vēlas, lai ikviens Viņa bērns būtu aktīvs labās vēsts nesējs neglābtajai pasaulei. Dievs vēlas, lai neticīgie cilvēki noticētu, piesauktu Tā Kunga Vārdu un caur to tiktu glābti. Dievs vēlas, lai caur mums daudzi noticētu Jēzum. Mēs atnācām Dieva Valstībā ar nolūku, „.. lai liecinātu par Gaismu, lai visi nāktu pie ticības caur Viņu.” (Jāņa 1:7). Šī pasaules gaisma – Jēzus – staigāja miesā Savas tautas vidū, dzīvoja starp tiem, bet Viņu neviens nepazina. Tomēr tad, kad atnāca Jānis Kristītājs un sāka liecināt par Viņu, arvien vairāk un vairāk cilvēku sāka sekot Jēzum. Ikviens no mums var atvest pie Jēzus kājām lielu skaitu cilvēku dvēseļu. Jānis droši un atklāti runāja par Jēzu, kā par Mesiju, Kurš glābs tautu no tās grēkiem. 
„ Jānis liecina par Viņu un sauc: “Šis ir Tas, par ko sacīju: kas pēc manis nāk, ir mani pārspējis, jo Viņš bija pirmāk nekā es.” Jo no Viņa pilnības mēs visi esam dabūjuši žēlastību un atkal žēlastību.” (Jāņa 1:15-16).
 Vai jūs liecināt neticīgajiem cilvēkiem par Jēzu? Vai jūs izmantojat jums dotās iespējas ar nolūku, lai norādītu cilvēkiem uz Jēzu, Kurš ir atbilde uz visiem jautājumiem un risinājums visām problēmām. Viena epizode no Jāņa dzīves parādu mums to, kā mums vajag liecināt par Jēzu. 
„ Šī ir Jāņa liecība, kad jūdi no Jeruzālemes sūtīja pie viņa priesterus un levītus, lai viņam jautātu: “Kas tu esi?” Viņš atzinās un neliedzās, bet apliecināja: “Es neesmu Kristus.” (Jāņa 1:19-20).
 Pēc tam, kad cilvēki tika redzējuši tos lielos darbus, kurus darīja Jānis, viņi atnāca pie tā, lai uzzinātu – vai viņš nav Mesija. Izmantojot gadījumu, Jānis norādīja tiem uz Jēzu, un liecināja viņiem par to, ka viņš – nav Kristus. Kā tas šodien attiecas uz mums? Dievs vēlas, lai cilvēki redzētu mūsu labos darbus un pagodinātu Debesu Tēvu. 
„ Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta. Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā. Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.” (Mateja 5:14-16).
 Ietekme šai pasaulē tiek iekarota caur mūsu labajiem darbiem un lielajiem varoņdarbiem. Caur panāktajiem rezultātiem jūsu dzīvē, jūs liekat cilvēkiem pievērst jums uzmanību, un pēc tam, izmantojiet jūsu ietekmi tam, lai atvestu cilvēkus pie Tā Kunga. Ir labi būt labsirdīgam cilvēkam, ir labi būt žēlsirdīgam cilvēkam vai tādam cilvēkam, kuram ir ietekme uz apkārtesošo vidi. Bet, Dievs vēlas, lai tas nekļūst mums par pašmērķi, bet par līdzekli tam, lai liecinātu par Kristu. Kuru godā tauta – jūs vai Kristu? Tad, kad cilvēki slavē jūs par kādiem labiem darbiem, vai jūs norādāt uz Jēzu vai arī attiecināt visu slavu uz sevi? Līdzko cilvēki slavēja Jēzu, Viņš tūlīt pat norādīja uz Debesu Tēvu, par kuru liecināt Viņš bija nācis. To skaidri var redzēt turpmāk minētajā Bībeles stāstā. 
„ Un redzi, viens piegāja pie Viņa un sacīja: “Mācītāj, ko laba man būs darīt, lai es dabūtu mūžīgu dzīvību?” Un Viņš tam sacīja: “Ko tu Man jautā par to, kas labs; tik viens ir Labais. Bet, ja tu gribi ieiet dzīvībā, tad turi baušļus.” (Mateja 19:16-17).
 Un tātad, Jānis nāca liecināt par Jēzu un sagatavot Mesijai ceļu, lai daudzi pieņemtu Jēzu. Izskatīsim vēl vienu gadījumu no Jāņa dzīvēs. 
„ Otrā dienā Jānis atkal stāvēja un divi no viņa mācekļiem. Ieraudzījis Jēzu staigājam, viņš saka: “Redzi, Dieva Jērs!” Šos vārdus dzirdēja abi mācekļi un sekoja Jēzum.” ( Jāņa 1:35-37).
 Vai jūsu kaimiņi, jūsu klases biedri, jūsu kolēģi, jūsu skolēni skolā vai studenti augstskolā dzird no jums liecību par Kristu? Jānis savus mācekļus atveda pie Jēzus, un tie sekoja Viņam! Un pēc tam sākās ķēdes reakcija, – tie, kuri bija pieņēmuši Jāņa liecību, sāka liecināt par Dievu citiem, atvedot cilvēkus pie Jēzus. 
„ Andrejs, Sīmaņa Pētera brālis, bija viens no tiem diviem, kas to no Jāņa bija dzirdējuši un bija Viņam sekojuši. Viņš vispirms atrod savu brāli Sīmani un viņam saka: “Mēs esam atraduši Mesiju” (tulkojumā: svaidītais).” (Jāņa 1: 40-41).
 Līdzīgā veidā arī mēs šodien esam aicināti kļūt par Jēzus lieciniekiem, lai caur mums daudzi noticētu Jēzum un iemantotu mūžīgo dzīvību. Lai Dievs bagātīgi svētī ikvienu no jums!Līdz rītam!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.