Bez Dieva dzīvē zem debess nav nekādas laimes un apmierinājuma!

Miers un žēlastība no Tā Kunga lai vairojas jūsu dzīvē šai dienā!Mēs turpinām runāt par cilvēka dzīves mērķa meklējumiem, par to, kā, dzīvojot zem debess, cilvēks var iemantot patieso laimi. Ar savu piemēru Salamans mums parādīja, pa kādu ceļu mums nevajag iet, kad runa ir par dzīves jēgas, laimes un apmierinājuma meklējumiem. Ejot pa šiem nepareizajiem ceļiem, mēs vilsimies, mēs garā jutīsim tukšumu, niecību, un visas mūsu ilgas tas novedīs pie pilnīga kraha.
„Dažam cilvēkam kāds ceļš iesākumā visai patīk, bet beigu beigās tas viņu tomēr noved nāvē.” (Salamana pamācības 16:25).
Gudrais mācās no citu kļūdām. Es ticu, ka šis vēstījums palīdzēs mums apstāties un nestaigāt nepareizos ceļus, jo šie ceļi mums nenesīs apmierinājumu. Vakar mēs runājām par to, ka Salamans mēģināja atrast laimi un apmierinājumu izpriecās un dzīves baudās. Bet viņš nonāca pie secinājuma, ka viss tas ir niecība un vēja ķeršana. Mēs aplūkojām to, ar kādām lietām Salamans mēģināja rast baudījumu. Pirmais, ar ko viņš iesāka, bija dažādi ēdieni. Ar šiem ēdieniem tika pabarota Salamana miesa, bet viņa dvēsele tā arī palika tukša un izsalkusi.Šodien mēs aplūkosim to, kā Salamans mēģināja rast baudu sievietēs, seksuālajās attiecībās. Bet arī tas priekš Salamana bija zaudējis jebkādu jēgu. Kāpēc sekss neatnesa laimi un apmierinājumu, kuru tā meklēja Salamans? Jo Salamanam taču bija 700 sievas un 300 blakussievas.
„Viņam bija septiņi simti sievu no augstākām aprindām un trīs simti blakussievu. Un viņa sievas locīja viņa sirdi.” (1.Ķēniņu 11:3).
Mēs ar jums šodien dzīvojam pasaulē, kurā daudziem cilvēkiem sekss ir patiess elks.Mūsu sabiedrība ir slima ar to. Tomēr Salamans atklāja, ka sekss sola vairāk, nekā tas patiesībā ir spējīgs cilvēkam dot. Tāpēc arī par šo dzīves baudas veidu Salamans teica, ka tā ir niecība un vēja ķeršana.Turklāt Salamans mēģināja rast laimi un apmierinājumu mūzikā.
„Un es sev sakrāju kaudzēm sudrabu un zeltu, dārgumus no ķēniņiem un no zemēm, sagādāju sev dziedātājus un dziedātājas un – kas mēdz būt cilvēku galvenā iekāre – sievas sievu galā.” (Salamans Mācītājs 2:8).
Bībeles tulkojumā krievu valodā ……….un to, kas iepriecina cilvēku dēlus – dažādus mūzikas rīkus.”Mēs redzam, ka Salamans ik dienas varēja baudīt dzīvu profesionālu mūziku labāko muzikantu un dziedātāju izpildījumā. Bet arī tajā Salamans neatrada patieso dzīves jēgu un mērķi, nerada patieso laimi un apmierinājumu.Salamans mēģināja rast dzīves jēgu un apmierinājumu arī tajā, ka cēla dažādas celtnes un iekopa vīnogulājus, dārzus un audzēja ziedus un kokus. Viņš mēģināja sevi iepriecināt ar to visu. Taču Salamans saprata, ka pat skaistums nevar attīrīt viņa sirdi no netīrības (nešķīstības) un grēka. Fiziskais skaistums nevar aizstāt dvēseles skaistumu.
„Es uzsāku lielus darbus; es uzcēlu sev mājas, es dēstīju sev vīna dārzus. Es sev stādīju dārzus un parkus un dēstīju tur dažādus augļu kokus. Es sev izraku ūdens dīķus, lai no turienes apūdeņotu mežus ar tajos spēcīgi augošajiem kokiem.” (Salamans Mācītājs 2:4-6).
Mēs redzam, ka Salamans daudz ieguldīja tajā, lai viņu ieskautu skaistums. Un tas nav slikti. Bet, neskatoties uz to, Salamans saprata, ka grēks ir spējīgs izārdīt dzīves skaistumu, kā tas notika Ēdenes dārzā. Mēs nevaram rast laimi un apmierinājumu, ja mūsu dzīvē ir grēks.
„Bet, kad es nu pārbaudīdams uzlūkoju visus savus darbus, ko manas rokas bija veikušas, un pūles, kuras es biju tajos ieguldījis, tad – ak vai! – viss bija tukšums, niecība un vēja ķeršana, un nekad nekur nav nekāda ieguvuma zem saules.” (Salamans Mācītājs 2:11)
Salamans saprata, ka bez Dieva nekam nav nekādas vērtības.Kopš Salamana laikiem pasaule tā arī nav mainījusies. Izpriecas, ēdiens, sekss, mūzika, fiziskais skaistums, skaistas mājas un dārzi – tas viss nevar atnest cilvēkam laimi un baudījumu. Visas šīs lietas atnes tikai īslaicīgu baudījumu.Tāpēc, dārgie draugi, Dievs mums šodien saka, ka bez Dieva dzīvē zem debess nav nekādas laimes un apmierinājuma. Tikai dzīve ar Dievu, kad Dievs pārvalda jūsu dzīvi, – tikai tad mēs varam būt patiesi laimīgi un apmierināti ar šo dzīvi.Mēs turpināsim rīt! Esiet svētīti!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.