Četri iespējamie lūgšanu atbilžu varianti

Sveicu jūs, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Dievs mums dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa Vārdu!Vakar mēs runājām par to, ka tad, ja mēs paliekam Dievā, piepildām sevi ar Dieva Vārdu un atļaujam Dieva Vārdam vadīt mūsu dzīvi,- Viņš atbild uz visām mūsu lūgšanām.Taču pat tad, kad Dievs atbild uz cilvēka, kam ir pareizais sirds stāvoklis, pareizajām lūgšanām, pastāv 4 iespējamie lūgšanu atbilžu varianti.1.variants – Mēs lūdzam un atnāk tūlītēja atbilde no Dieva.Bieži vien šāds atbildes variants uz lūgšanām darbojas jaunatgriezto ticīgo dzīvēs, bet ne tikai.Arī Pēteris saņēma tūlītēju atbildi uz savu lūgšanu. Tad, kad Pēteris sāka slīkt, viņš sauca uz Dievu pēc palīdzības, un tūlīt pat atnāca atbilde, – Jēzus izstiepa roku un izglāba Pēteri.
„Un Jēzus tūdaļ lika Saviem mācekļiem kāpt laivā un pārcelties uz otru malu, tiekāms Viņš atlaidīs ļaudis. Un, ļaudis atlaidis, Viņš savrup uzkāpa kalnā Dievu lūgt. Un, kad vakars metās, Viņš tur palika viens pats. Bet laiva bija jau jūras vidū; viļņi to mētāja, jo pūta pretvējš. Bet gaiļos Jēzus nāca pie tiem, pa jūras virsu staigādams. Un, kad mācekļi Viņu redzēja pa jūras virsu staigājam, tie izbijās un sacīja: “Tas ir spoks.” Un tie brēca aiz bailēm. Bet Jēzus tūdaļ tos uzrunāja un sacīja: “Turiet drošu prātu, Es tas esmu! Nebīstieties!” Un Pēteris Viņam atbildēja un sacīja: “Kungs, ja Tu tas esi, tad liec man nākt pie Tevis pa ūdens virsu.” Un Viņš sacīja: “Nāc!” Un Pēteris izkāpa no laivas, gāja pa ūdens virsu un nāca pie Jēzus. Bet, lielu vētru redzēdams, viņš izbijās un sāka grimt, viņš brēca un sacīja: “Kungs, palīdzi man!” Un, tūdaļ roku izstiepis, Jēzus viņu satvēra un viņam sacīja: “Mazticīgais, kādēļ tu šaubījies?”(Mateja 14:22-31).
 2.variants – Atbilde kavējas.Dažkārt Dievs aiztur atbildi uz lūgšanu, ar mērķi, lai piepildītos Viņa pilnīgā griba.
„Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti.”(Romiešiem 8:28).
Līdzīgu atbildes variantu mēs redzam lūgšanā par Lācaru.
„Bet kāds gulēja slims, Lācars vārdā, Betānijā, Marijas un viņas māsas Martas ciemā.
Tad abas māsas sūtīja Viņam ziņu: “Kungs, redzi, tas, ko Tu mīli, guļ slims.” Jēzus, to dzirdējis, sacīja: “Šī slimība nav uz nāvi, bet Dievam par godu, lai Dieva Dēls ar to tiktu pagodināts.”
Saņēmis ziņu, ka tas ir slims, Viņš vēl divi dienas palika tai vietā, kur Viņš atradās.
Tad viņi noņēma akmeni. Bet Jēzus pacēla acis augšup un sacīja: “Tēvs, Es Tev pateicos, ka Tu Mani esi paklausījis! Es jau zināju, ka Tu katrā laikā Mani paklausi, bet apkārtstāvošo ļaužu dēļ Es to esmu sacījis, lai tie ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.”
Un mirušais iznāca; kājas un rokas tam bija autiem sasietas un seja aizsegta ar sviedrautu. Bet Jēzus sacīja tiem: “Atraisait viņu un ļaujiet viņam iet.” Tad daudzi to jūdu starpā, kas bija nākuši pie Marijas un redzējuši, ko Viņš bija darījis, sāka Viņam ticēt.”(Jāņa 11:1,3-4, 6, 41-42, 44-45).
 Marija, Marta un Lācars bija ļoti dārgi Jēzum un tuvi ar Jēzu. Līdzko Lācars saslima, tā tūlīt pat par to paziņoja Jēzum un lūdza Viņu atnākt un dziedināt Lācaru. Parasti Jēzus tūlīt pat gāja un dziedināja slimos. Bet gadījumā ar Lācaru Jēzus tai vietā aizkavējās vēl dažas dienas. Marta un Marija gaidīja Jēzu, viņas bija pārliecinātas, ka Jēzus dziedinās viņu brāli, un tas nenomirs. Bet viss notika ne tā, kā to gaidīja cilvēki, – Lācars nomira un jau 4 dienas atradās kapā. Jēzus atnāca tikai pēc tam. Bet, neskatoties uz to, ka atbilde aizkavējās, atbilde tik un tā atnāca, – Jēzus tik un tā augšāmcēla Lācaru. Jēzus ne tikai augšāmcēla Lācaru, bet arī dziedināja viņu, – Lācars nomira slims, bet augšāmcēlās vesels.Ļaudis jau sāka pierast pie tā, ka Jēzus dziedina cilvēkus, bet gadījumā ar Lācaru notika kas neparasts, kas pārdabisks, kas jauns. Pēc Lācara augšāmcelšanās daudzi sāka ticēt Dievam.Tālab dažreiz, lai tiktu pagodināts Dievs, lai piepildītos Dieva pilnīgā griba, – atbilde var aizkavēties.Rīt mēs izskatīsim vēl divus iespējamos lūgšanu atbilžu variantus. Lai Dievs tevi šodien svētī un dod tev saprašanu!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.