Dieva gudrība tava sapņa piepildīšanai (Mācītājs Rufus Adžiboije)

Mums ir gaiša nākotne, jo par to saka Pats Dievs. Nav svarīgi ko tu savā tagadnē redzi ar fiziskajām acīm, jo tas ir īslaicīgs un mainīsies. Tāpēc, nekoncentrējies uz tagadni, bet koncentrē savu uzmanību uz nākotni – uz savu sapni no Dieva, uz redzējumu, uz to, ko gaidi no Dieva.  Dievs ir mūžīgs un uzticams tam, ko Viņš ir solījis. Tieši tāpēc tik svarīgi ir, lai būtu sapnis. Bet ir jāsaprot, ka īsts sapnis – tas ir tas, ko Dievs dēsta tavā sirdī, un ne tas, ko tu pats esi izdomājis. Dievam ir daudz plānu un redzējumu par to, kam jānotiek Viņa noliktajā laikā. Visi pravietojumi Bībelē – tie ir Dieva sapņi, Dieva plāni. Jau 700 gadus pirms Jēzus piedzimšanas dzīvoja pravietis Jesaja, kurš pravietoja par to, ka nāks laiks, kad Jaunava dzemdēs Pestītāju. Un pēc 700 gadiem tas notika – precīzi, kā Dievs savā Vārdā bija teicis. Caur redzējumu, sapni, Dievs parāda mums nākotni – vēl pirms tam, līdz tā taps redzama. Bībelē ir teikts:

 

„Kur nav atklāsmes, tur tauta kļūst mežonīga un nevaldāma; bet labi tam, kas rīkojas pēc bauslības!” (Salamana pamācības 29:18).

 

Ļoti interesanti ir aplūkot šo Rakstu vietu citos Bībeles tulkojumos: „Bez redzējuma(atklāsmes no augšas, sapņa)tauta iet bojā.” „Kad mēs nezinām, kur mums jāiet, mēs esam izklaidīgi.”

Dieva vēlas, lai mēs nosakām un saprotam priekš sevis, kurp mēs ejam un ko gribam no dzīves. Jo citādi, mēs iesim bojā, mēs būsim mežonīgi, bez fokusa, izklaidīgi un neauglīgi. Un tāpēc ir tik svarīgi, lai mums būtu redzējums no Dieva. Redzējums – tā ir skaidra labākas nākotnes aina, kuru Dievs ir sagatavojis ikvienam cilvēkam. Redzējums – tā ir spēja redzēt vairāk par to, kas ir šodien. Un Dievs vēlas, lai mēs būtu sasaistīti ar šo redzējumu un sasniegtu tā piepildīšanos. Tieši tava spēja redzēt nākotni ar Dieva acīm palīdz sastādīt plānu un dod tev spēku iet uz priekšu. Ik dienu, neskatoties uz sāpēm un neērtībām, neskatoties uz kādiem redzamiem ierobežojumiem vai šā brīža šķēršļiem, tu vari tiekties uz to, lai piepildītu šo redzējumu. Taču, tas iespējams tikai tad, ja tu redzi nākotni no Dieva. Sapnis, redzējums – tas ir tas, kas dzimst tavā sirdī ciešas sadraudzības rezultātā ar Dievu, pateicoties sapratnei par Viņa mērķiem un sapratnei par tavu aicinājumu savai dzīvei. Patiesais redzējums atnāk no augšas, un nav mūsu fantāzijas vai iztēles auglis. Redzējums no Dieva dzimst tavā sirdī tad, kad tu sāc slāpt pēc Dieva, kad tu esi piekusis no tā, ko tu redzi sev visapkārt, jo zini, ka viss var būt labāk. Ja tevi apmierina tas, kā šodien notiek tavas lietas, tad redzējums no augšas tev nav nepieciešams, tad vari turpināt dzīvot tā, kā esi dzīvojis līdz šim, un tādā gadījumā šis vārds nav domāts tev.

Ikreiz, kad cilvēki uzdrošinājās noticēt kam labākam, viņi noteikti saņēma redzējumu.

Mozum bija karsta vēlēšanās atbrīvot Israēla tautu no verdzības. Tas bija viņa sirdī vēl līdz tam, kad Dievs viņam teica izvest tautu no Ēģiptes. Redzot Israēla tautas apspiesto stāvokli Ēģiptē, Mozus juta sašutumu savā sirdī, jo saprata, ka tas nav taisnīgi, un ka tam ir jāmainās. Mozus pat mēģināja mainīt to, rīkojoties pēc miesas,- nogalinot vienu no ēģiptiešiem. Bet miesa nemaina miesu. Tieši Dievs iedēstīja Mozus sirdī vēlēšanos un sapni mainīt situāciju un izvest no verdzības Israēla tautu.

Līdzīgu ainu mēs redzam Nehemijas dzīvē. Kad viņš uzzināja par situāciju Jeruzālemē, un to, ka tās mūri ir sagrauti un tās ļaudis ir pazemoti, Nehemija juta sašutumu un vēlējās šo situāciju mainīt. Un Dievs deva viņam redzējumu, kurā Nehemja ieraudzīja atjaunotus mūrus, atjaunotu tautu. Un mēs zinām, ka tieši tā arī notika.

Bils Geits saņēma redzējumu par to, ka katram cilvēkam uz planētas būs dators, un viņš sāka virzīties tajā. Un šodien mēs redzam, kā šis redzējums arvien vairāk un vairāk piepildās – daudzās pasaules malās cilvēki izmanto datorus. Bet viss sākās ar sapni, ar redzējumu. Un tādu piemēru ir daudz.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.