Dievam ir savi līdzekļi pārmaiņām

Es sveicu jūs, dārgie Dieva bērni, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es lūdzos par to, lai Dieva žēlastība šodien piepilda jūsu dzīvi.Vakar mēs nedaudz pieskārāmies cilvēka motīviem. Mēs runājām par to, ka mainījies cilvēks – tas ir cilvēks ar pareiziem un tīriem motīviem, kurš kalpo cilvēkiem tāpēc, ka mīl tos, un ne tāpēc, ka meklē savu labumu. Mēs runājām arī par to, ka cilvēks ar netīriem motīviem un nepareizu attieksmi pret naudu dodas pretī savai iznīcībai. Mēs skaidri to ieraudzījām piemērā no Jūdas Iskariota dzīves.Jēzus mācīja un brīdināja Jūdu, bet viņš tik un tā nemainījās. Cilvēks ar nepareiziem motīviem nevarēs mainīties, ja vien neļaus Dieva atklāsmei iemājot viņa sirdī un prātā. Lai Dievs varētu mainīt mūs, Viņam vispirms ir jāattīra mūsu motīvi.Pārbaudi savu dzīvi un godīgi atbildi uz dažiem jautājumiem: „Vai tava dzīve mainās uz labo pusi? Vai tevī veidojas(formējas) Kristus raksturs? Kādas reālas pārmaiņas ir notikušas tavā dzīvē un tavā raksturā dažu pēdējo gadu laikā staigājot ar Dievu, apmeklējot draudzi, lasot Bībeli un klausoties svētrunas?”Patiesi, ir vērts atbildēt uz šādiem jautājumiem. Caur to mēs varam ieraudzīt realitāti, kurā mēs atrodamies.Dāvids savulaik lūdza, lai Dievs pārbauda viņu un izzina, kas viņā vēl ir jāmaina. Es ticu, ka šāda lūgšana būtu lietderīga arī mums, ja vien mēs patiesi gribam izpatikt Dievam un mainīties.Lūdzu, lūdziet šobrīd no visas sirds šo lūgšanu: 
„Pārbaudi mani, ak, Dievs, un izzini manu sirdi; izmeklē mani un izdibini skaidri manas domas, un lūko, vai es neesmu uz ļauna ceļa, tad vadi mani pa mūžības ceļu!”(Psalms 139:23-24).
 Dievam ir savi līdzekļi pārmaiņām. Un Dieva līdzekļi pārmaiņām – tie ir veidi, caur kuriem Dievs parasti dod Savu žēlastību ticīgiem cilvēkiem. Ikvienam, kurš slāpst pēc pārmaiņām savā dzīvē, ir ne tikai jāiepazīstas ar Viņa pārmaiņu instrumentiem, bet arī jāatver sevi to darbībai savā dzīvē.Vispirms mēs uzskaitīsim Dieva pamata līdzekļus pārmaiņām vai izaugsmei un dosim īsu to aprakstu, un tad izskatīsim katru no šiem līdzekļiem sīkāk. 
  1. Dievs maina mūs caur savstarpējām attiecībām un sadraudzību.
Viens no līdzekļiem, kuru Dievs izmanto tam, lai mainītu mūs un veidotu mūsu raksturu, ir savstarpējās attiecības ar cilvēkiem. Lai mēs mainītos, mums ir jāiemācās dibināt veselas attiecības pašiem ar sevi, ar cilvēkiem un, protams, ar Dievu. Ja mēs nevēlamies dibināt attiecības ar cilvēkiem vai arī bēgam no grūtībām, kas rodas jebkurās savstarpējās attiecībās, tad mēs nevarēsim mainīties. Acīmredzama pazīme tam, ka cilvēks pieaug Tā Kunga Jēzus Kristus atziņā, – tā ir viņa pareiza attieksme pret Dievu, sevi un cilvēkiem. 
  1. Dievs maina mūs caur pārbaudījumiem.
Pārbaudījumi, sāpes un problēmas satur sevī potenciālas priekšrocības, tā kā caur to visu Dievs formē mūsos Dievišķās īpašības. Nevajag kurnēt, žēloties vai bēgt no sāpēm, pārbaudījumiem vai problēmām. Tieši otrādi, paļaujoties uz Kungu mums vajag iemācīties gūt priekšrocības, kas apslēptas šajos pārbaudījumos, sāpēs vai problēmās. Daudzi cilvēki lūdz par pārmaiņām, un tai pat laikā izvairās no tām lietām, kuras Dievs vēlas izmantot tam, lai sasniegtu Savu mērķi viņu dzīvēs, un tam, lai atbildētu uz viņu lūgšanām. Meklējot vieglu, nesāpīgu un ērtu ceļu cilvēki dažkārt izvairās no sāpēm, pārbaudījumiem un problēmām. Nedaudz vēlāk mēs sīkāk parunāsim par to, kā mēs varam gūt sev labumu, ejot cauri sāpēm un problēmām. Rīt mēs turpināsim runāt par to, kādi Dievam ir līdzekļi, lai mainītu mūs un mūsu raksturu.Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.