Ko tad vēl Dievs izmanto tam, lai veiktu mūsos nepieciešamās pārmaiņas?

Labdien, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Dievs mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa dzīvo vārdu!Vakar mēs sākām runāt par Dieva līdzekļiem, kas domāti pārmaiņām.Mēs noskaidrojām, ka, pirmkārt, Dievs maina mūs caur savstarpējām attiecībām un sadraudzību. Otrkārt, Dievs maina mūs caur pārbaudījumiem, problēmām un sāpēm.Ko tad vēl Dievs izmanto tam, lai veiktu mūsos nepieciešamās pārmaiņas?
  1. Dievs maina mūs caur atskatīšanos kādam.
Lai mēs mainītos, Dievs bieži vien noliek mūs zem tāda cilvēka varas, kura priekšā mums ir jāatskaitās. Cilvēks, kurš nevienam neatskaitās, diezin vai ieraudzīs sevī to lepnības, dumpības un egoisma līmeni, kas viņam būtu jāpārvar. Atskaitīšanās kāda priekšā mums ir aizsardzība pret maldiem un pašapmānu.
  1. Dievs maina mūs caur kalpošanu.
Vēl viens līdzeklis, caur kuru Dievs mūs maina, ir kalpošana. Ja jūs gribat redzēt savā dzīvē ievērojamas pārmaiņas, un jūs lūdzat par to, tad jums vajag sākt kalpot Dievam, – kalpojot ar savām dāvanām cilvēkiem. Sāciet labprātīgi ziedot savu laiku, zināšanas, spēku, un dāvanas(talantus) tam, lai bagātinātu citus cilvēkus un paaugstinātu viņu dzīves kvalitāti. Dievs mainīs jūs tieši caur kalpošanu.
  1. Dievs maina mūs caur Savu vārdu.
Bībele runā par to, ka
„Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam.”(2.Timotejam3:16-17).
 Izmaiņas pieprasa patiesības izzināšanu, jo, tikai izzinot patiesību, mēs varēsim atbrīvoties no visām grēku skavām, kaitīgiem ieradumiem un grēcīgā dzīves veida. Lūk, kāpēc Jēzus sacīja: 
 „Un jūs atzīsit patiesību, un patiesība darīs jūs brīvus.”(Jāņa 8:32).
 
  1. Dievs maina mūs caur lūgšanu.
Dievs maina mūs caur mūsu lūgšanu dzīvi. Lūgšana veic neiedomājamus brīnumus – tuvina cilvēku Dievam un savieno viņu ar Dieva mērķi. Lūgšana maina mūs un mūsu apkārtni. Gan lūgšana, gan arī Dieva vārda studēšana pieprasa no mums dzelžainu disciplīnu. Tālab, var apgalvot, ka arī pārmaiņas pieprasa disciplīnu. Ja jūs vēlaties redzēt reālas pārmaiņas savā dzīvē, tad sevi ir jādisciplinē attiecībā uz to, lai pastāvīgi paliktu vārdā un lūgšanā. Tas ir tieši tas, ko darīja pirmās Apustuliskās draudzes locekļi. 
„Un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās.” (Ap. darbi 2:42).
 
  1. Dievs maina mūs caur grēku nožēlu.
Lai Dievs varētu mainīt mūs, mums ir jāapzinās, ka esam apmaldījušies un ejam par nepareizo ceļu. Mums ir jāzemojas (jāsalūst) Dieva priekšā par savu nepareizo dzīves veidu. Visu to Bībele sauc par grēku nožēlu. Bez grēku nožēlas, dzīvē nav virzības uz priekšu un nav pārmaiņu.Nākamais fragments no Bībeles ilustrē mums grēku nožēlas darbību cilvēku dzīvēs. 
„Tad tagad es priecājos ne par to, ka jūs tapāt skumdināti, bet par to, ka jūs tapāt skumdināti uz atgriešanos; jo jūs esat skumdināti pēc Dieva prāta, lai jums nekas no mums nenāktu par ļaunu. Jo dievišķas skumjas dod atgriešanās svētību, ko neviens nenožēlos; bet pasaulīgās skumjas nes nāvi. Jo redziet, šīs dievišķās skumjas – kādu rosību tās ir jūsos modinājušas, pat aizstāvēšanos, uztraukumu, bailes, ilgas, centību, sodīšanu! Katrā ziņā jūs esat pierādījuši, ka šinī lietā esat nevainīgi.”(2.Korintiešiem 7:9-11).
 Šajā fragmentā mēs redzam, ka grēku nožēla – tās nav vienkārši skumjas un nožēla par izdarīto (it īpaši, ja tam ir smagas sekas), bet grēku nožēla paredz, ka mēs pagriežam muguru savam līdzšinējam dzīves veidam un sākam iet pretējā virzienā. Grēku nožēla veic mūsos reālas pārmaiņas. Grēku nožēla ļauj mums ieiet Dieva Valstībā un atver mūsu sirdis Ķēniņa Jēzus mainošajam spēkam un varai. Bez grēku nožēlas mēs ejam bojā!Lūk, kāpēc Dievs vispirms aicina visus cilvēkus nožēlot savus grēkus. 
„No tā laika Jēzus iesāka sludināt, sacīdams: “Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība tuvu klāt pienākusi.”(Mateja 4:17).
 
„Bet Dievs, atstādams neievērotus nezināšanas laikus, tagad aicina visus cilvēkus visur atgriezties no grēkiem.”(Apustuļu darbi 17:30).
 Ja jūs vēl neesat nožēlojuši savus grēkus Dieva priekšā, jūs varat to izdarīt tieši šobrīd, no visas sirds lūdzot Viņam piedošanu un tolai Jēzus ienāk jūsu sirdī!Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu Valstība ir tuvu klāt pienākusi! Lai Dieva mīlestība un Viņa žēlastība šodien piepilda jūsu sirdi!Līdz rītam!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

One Comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.