Kāpēc cilvēka dzīvē rodas traģēdijas?

Lai Dieva miers un žēlastība, no mūsu Kunga, Jēzus Kristus, vairojās jūsu dzīvē!Es ticu, ka vārds, kurā es dalos ar jums šajā rubrikā, stiprina un palīdz jums turpināt ceļojumu uz mūžīgo dzīvi.Vakar mēs sākām runāt par to, kā mēs varam traģēdiju pārvērst triumfā. Mēs runājām, ka Dieva vēlēšanās ir parādīt mums, kā dzīvot, lai mūžīgi nebēdātos, bet svinētu uzvaru pēc uzvaras, neskatoties uz visu to, caur ko mēs esam izgājuši vai tagad ejam cauri.Pirms, mēs sāksim sīkāk izskatīt to, kā mēs varam pārvērst traģēdiju triumfā, izskatīsim to, kāpēc cilvēka dzīvē vispār rodas traģēdijas.Daudzi cilvēki jautā: „Ja, Dievs ir tik labs, kāpēc tad Viņš pieļauj tik daudz asaras, traģēdijas un bēdas šajā pasaulē? Ja, tas nav Dieva roku darbs, tad no kurienes rodas viss šis ļaunums? No kurienes rodas traģēdijas? Kur ir traģēdiju iesākums?Godīgi un ārēji nevainīgi cilvēki, kuri cieš, grib zināt, kāpēc un par ko, viņi cieš? Ticīgie, kuri ziedojušies un patiesi ar visu savu sirdi paļaujas uz Dievu, bet pie tā visa cieš un mokās, arī grib zināt, kāpēc tas viss notiek viņu dzīvēs.Šādus jautājumus ir uzdevuši cilvēki katrā paaudzē. Lūk, viens piemērs tam:  
„Ak, Israēla cerība, glābējs bēdu laikā! Kādēļ Tu gribi būt kā svešinieks šinī zemē un kā ceļinieks, kas paliek tikai pa nakti? Kādēļ Tu gribi būt kā tāds, kas vīlies, kā varonis, kas nevar palīdzēt? Tu taču esi mūsu vidū, Kungs, un mēs esam nosaukti pēc Tava Vārda. Neatstāj mūs!” Vai tad Tu Jūdu pavisam esi pametis? Jeb vai Tev Ciāna apnikusi? Kādēļ Tu mūs esi tā sitis, ka mums nav vairs nekādas dziedināšanas? Mēs gaidām glābšanu, bet nav nekā laba, gaidām dziedināšanu, bet, redzi, ir tikai izbailes! „(Jeremijas 14:8-9,19).
 Jautājums par to, no kurienes radušās un kāpēc cilvēka dzīvē notiek problēmas, ir aktuāls. Atbildi uz doto jautājumu, mēs meklēsim Bībelē.Pamatojoties uz Svētajiem Rakstiem, mēs varam atrast virkni iemeslu, dēļ kuriem zeme šodien ir piepildīta ar ciešanām un traģēdijām. Pacentīsimies skart galvenos iemeslus.  
„Neviens, kas tiek kārdināts, lai nesaka: Dievs mani kārdina, – jo ļaunām kārdināšanām Dievs nav pieejams, un pats Viņš nevienu nekārdina. Bet katru kārdina viņa paša kārība, to vilinādama un valdzinādama. Pēc tam kārība, kad tā ieņēmusies, dzemdē grēku, bet grēks padarīts dzemdē nāvi. Nemaldaities, mani mīļie brāļi! Katrs labs devums un katra pilnīga dāvana nāk no augšienes, no gaismas Tēva, pie kura nav ne pārmaiņas, ne pārgrozības ēnas.”  (Jēkaba 1:13-17).
 Šis fragments no Rakstiem mums parāda, no kurienes Nenāk traģēdijas. Dievs nav traģēdiju un ciešanu autors. No Viņa nāk tikai labas un pilnīgas dāvanas. Dieva nemainās, jo Viņā nav pārmaiņu un pārgrozības ēnas. Dievs nav tāds, ka šodien – Viņš ir labs, bet rīt – ļauns tirāns. Atcerieties šo svarīgo mācību: Dievs nav cilvēka ienaidnieks, tāpēc nekas slikts no Viņa nenāk.Dievs nav mūsu bēdu autors, tieši otrādāk, Viņš ir atbilde un risinājums mūsu problēmām. Ja, mēs tuvojamies Dievam, tad, neatkarīgi no tā, kas tagad notiek mūsu dzīvē – traģēdija vai bēdas – mēs vienmēr varam atrast Dievā palīdzību un spēku, lai mūsu dzīve, šajā ļaunajā pasaulē būtu pilnvērtīga un uzvaru piepildīta. Rīt mēs turpināsim!Esiet svētīti!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

One Comment

  1. Tad no kurienes nāk nelaimes? Ja tās nenāk no Dieva, kas tās rada? Ja Dievs ir Visa radītājs… no cilvēka paša? “Dievs cilvēku radīja pēc sava ģīmja un līdzības”. Bet kāpēc Dievs cilvēku savā ziņā noliek pie vietas, ka nav Viņš Dievam līdzinieks (Radītājs)? Ka viss, kas dzīvē tiek dots ir Dieva žēlastība nevis paša Radīta realitāte? Par visu jāpateicas Dievam… nevis sev.
    Es esmu nolikta. Es jūtos kā nekas. Man ir sajūta, ka Dievs mani pazemo, liekot domāt, ka es pati spēju radīt savu dzīvi, bet realitātē parādot, ka patiesībā neko nevaru pati. Viss tikai caur žēlastību.
    Es saprotu, ka es zaimoju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.