Grēku nožēlas gudrība II

Dārgie, Dieva bērni, es jūs svētīju šodien un lūdzu, lai Dieva žēlastība un Viņa labestība pavada jūs, un, lai jūs atrastos Dieva namā visas savas mūža dienas. Šodien turpināsim sarunu par grēku nožēlas gudrību un par priekšrocībām, izsūdzot savus grēkus. Šodien sarunu par šo tēmu mēs beigsim. Vērsīsimies pie Dieva vārda.
«Tad es atzinos Tev savos grēkos un neapslēpu savas vainas. Es sacīju: “Es izsūdzēšu Tam Kungam savus pārkāpumus!” Un Tu piedevi man manu grēka vainu. Tādēļ lai ikviens ticīgais Tevi piesauc posta laikā, kamēr Tu esi atrodams; ja arī lieli ūdeņi veltos, tie viņu neaizsniegs.» (Ps.32:5-6).
Dāvids runā par tām acīmredzamajām priekšrocībām, kuras ienāk cilvēka dzīvē pēc grēku nožēlas.1.Pārdabiska brīvība no vainas apziņas un nosodījuma.
« Tad es atzinos Tev savos grēkos un neapslēpu savas vainas. Es sacīju: “Es izsūdzēšu Tam Kungam savus pārkāpumus!” Un Tu piedevi man manu grēka vainu.» (Ps.32:5).
Pēc mūsu atzīšanās grēkos, Dievs tūlīt piedod mums mūsu grēku vainu. Kad mūsu sirds mūs tiesā, kad mēs atrodamies zem vainas apziņas, mūsu grēku smaguma dēļ, tad tādā stāvoklī mums ir ļoti grūti iet un ar uzdrīktēšanos pielūgt Dievu. Vainas apziņa atņem mums drosmi. Tāpēc, lai atbrīvotos no vainas apziņas, mums ir nepieciešams atzīties savos grēkos.
«Mīļie, kad mūsu sirds nepazudina mūs, tad mums ir paļāvība uz Dievu, un visu, ko mēs lūdzam, to saņemam no Viņa, jo mēs turam Viņa baušļus un darām to, kas Viņam patīkams.» (1Jņ.3:21-22).
Šī rakstu vieta skaidri runā par to, ka mēs ar uzdrīkstēšanos varam nākt Dieva priekšā tikai tad, ja mūsu sirds mūs netiesā. Bet, ja mūsu sirds mūs tiesā, tad mums vienkārši nevar būt šī uzdrīkstēšanās. Jūs redzat, cik ļoti svarīgi priekš mums pašiem ir atzīties Dievam savos grēkos un nožēlot tos. Un, ja mēs darām to – nožēlojam savus grēkus, tad Dievs tūlīt pat noņem no mums vainas smagumu.
  1. Pārdabisks spēks dzīves grūtību pārvarēšanai. Dāvids teica:
«Tādēļ lai ikviens ticīgais Tevi piesauc posta laikā, kamēr Tu esi atrodams; ja arī lieli ūdeņi veltos, tie viņu neaizsniegs. »(Ps.32:6).
Kad mūsos rodas sapratne par to, ka mūsu grēka vaina ir noņemta un, ka mēs atkal esam atjaunojuši savstarpējās attiecības ar Dievu, tad pie mums atnāk drosme lūgt Dievu, un tad, « ja arī lieli ūdeņi veltos, tie viņu neaizsniegs.»  «…. lieli ūdeņi veltos» – tas ir pārbaudes laiks. Ja mēs būsim pareizā pozīcijā Dieva priekšā un, ja starp mums un Dievu nebūs neizsūdzētu grēku, tad Dievs palīdzēs mums tikt skaidrībā ar šiem grūtajiem notikumiem un dzīves pārbaudījumiem, un tad, jaarī lieli ūdeņi velsies, tie mūs neaizsniegs.3.Pārdabiska Dieva aizsardzība. Grēku nožēla atnes cilvēka dzīvē pārdabisku Dieva aizsardzību. Dievs tādu cilvēku sargās no briesmām  un liks atskanēt ap viņu pestīšanas gavilēm. Dievs piepildīs tāda cilvēka lūpas ar dziesmu par pestīšanu.
«Tu esi mans patvērums, Tu mani sargāsi briesmās, Tu liksi atskanēt ap mani pestīšanas gavilēm.» (Ps.32:7).
4.Pārdabiska vadība un virzība dzīvē. Cilvēku, kurš ieņem pareizu pozīciju Dieva priekšā – grēka nožēlas pozīciju, Dievs pārliecinās, pamācīs un vedīs pa pareizo ceļu. Dievs tādu cilvēku vadīs un ļaus viņam baudīt Dieva vadību un virzību.
«Es tevi mācīšu un rādīšu ceļu, pa kuru tev jāstaigā, Es pār tevi turēšu nomodā Savu aci. Neesiet kā zirgi, kā mūļi, kam nav saprašanas, kam iemaukti un laužņi jāliek mutē, kad viņi negrib nākt pie tevis» (Ps.32:8-9).
Dievs nevar vest, virzīt un vadīt mūs, ja esam spītīgi un pretojamies tam, ko Viņš saka.5..Pārdabiska labvēlība no Tā Kunga. Dievs ietīs mūs žēlastībā un labvēlībā, ja mēs dzīvosim grēka nožēlas dzīvi.
«Bezdievīgajiem ir daudz sāpju, bet, kas uz To Kungu cer, to Viņš ietin Savā žēlastībā. » (Ps.32:10).
Mana lūgšana, dārgie draugi, un mans novēlējums katram no jums, kas lasa šo vārdu, lai jūs nepieļautu, ka starp Dievu un jums stāvētu nenožēlots grēks, tāpēc, ka cena ir pārāk augsta, un es neiesaku jums tā dzīvot. Daudz vieglāk un svētīgāk nožēlot visus savus grēkus, uz kuriem Svētais Gars norāda un, kuros Dievs jūs atmasko.Lai Dievs jūs svētī! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.