Izpatikt Dievam un pienest Viņam cienīgus augļus var tikai tad, kad mēs sekojam Viņa gribai mūsu dzīvei

Labdien, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Dievs mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa dzīvo vārdu!Vakar mēs apstājāmies pie vienas no Pāvila lūgšanām par saviem mācekļiem un noskaidrojām, ka kristieša efektivitāte(iedarbīgums) sākas ar to, ka tas iepazīst Dieva gribu savai dzīvei.Aplūkosim vēl vienu efektīvas dzīves noslēpumu, kas izriet no Pāvila lūgšanas par mācekļiem: 
„Tāpēc arī mēs kopš tās dienas, kad esam par to dzirdējuši, pastāvīgi piesaucam Dievu savās lūgšanās, lai jūs, bagātīgi apveltīti ar garīgu gudrību un atziņu, visā pilnībā izprastu Viņa gribu. Tad jūsu dzīve būs mūsu Kunga cienīga un Viņam viscaur patīkama, un jūs nesīsit augļus ar visāda veida labiem darbiem un pieaugsit Dieva atziņā. Bet Viņš Savā godības varenībā jūs bagātīgi apveltīs ar spēku būt izturīgiem un pacietīgiem, un jūs ar prieku pateiksities Tēvam, kas jūs darījis cienīgus dabūt savu tiesu pie svētajo mantojuma gaismā. Viņš mūs ir izrāvis no tumsības varas un pārcēlis Sava mīļā Dēla valstībā, kurā mums dota pestīšana, grēku piedošana.”(Kolosiešiem 1:9-14).
 Mēs jau redzējām, ka Dievs vēlas, lai mēs piepildāmies ar atziņu par Viņa gribu. Tomēr, zināšanas par Dieva gribu vēl nav garantija tam, ka mēs to piepildīsim. Tālab tālāk Pāvils lūdz par to, lai viņa mācekļi rīkojas Dieva cienīgi. Dievs grib, lai jūs rīkojaties cienīgi saskaņā ar to Dieva gribas atziņas līmeni, kāds jums uz doto brīdi jau ir atklājies.Atziņa(zināšanas) par Dieva gribu uzliek cilvēkam nopietnu atbildību mainīt savu dzīves veidu. Dieva griba ne vienmēr būs mums ērta, tomēr, Dievs negrib, lai mēs esam tikai klausītāji, kuri paši sevi māna. Dievs vēlas, lai mēs esam darītāji! Ļoti konkrēti par to ir pateikts nākamajā Svēto Rakstu fragmentā: 
„Bet esiet vārda darītāji un ne tikai klausītāji, paši sevi maldinādami. Jo, ja kāds ir vārda klausītājs un ne darītājs, tas līdzinās vīram, kas savu miesīgo seju aplūko spogulī. Jo viņš sevi aplūko un aiziet un tūlīt aizmirst, kāds viņš bija. Bet, kas ieskatīsies un paliks pilnīgajā svabadības likumā, nebūdams aizmāršīgs klausītājs, bet darba darītājs, tas būs svētīgs savā darbībā.”(Jēkaba 1:2-25).
 Ja mēs meklējam Dieva gribu bez vēlēšanās ziedot sevi tam, lai piepildītu šo gribu, – tad mēs paši sevi mānām. Ja mēs vēršamies pie Dieva vārda spoguļa vai klausāmies svētrunas bez vēlēšanās mainīties un pielietot dzirdēto patiesību savā dzīvē, – tad mēs vienkārši sevi mānām.Jēzus teica, ka svētīts ir tikai tas, kurš nevis vienkārši zina Viņa gribu, bet arī piepilda šo gribu. 
„Ja jūs to zināt, svētīgi jūs esat, ja jūs tā darāt!”(Jāņa 13:17).
 
„Ko jūs Mani saucat: Kungs, Kungs! – bet nedarāt, ko Es saku?”(Lūkas 6:46).
 Visās šajās Rakstu vietās mēs redzam, ka izpatikt Dievam un pienest Viņam cienīgus augļus var tikai tad, kad mēs sekojam Viņa gribai mūsu dzīvei.Regulāri komunicējot ar Dievu, mēs uzzinām to, ko Viņš vēlas lai mēs darītu ar savu dzīvi. Pēc tam, mums ir jāpieliek visa sava piepūle tam, lai atteiktos no personīgā ceļa, un ar Svētā Gara palīdzību tiektos uz to, lai piepildītu visu to, ko Dievs mums atklāj. Lūk, tā arī ir kristīgās dzīves būtība!Mūsu darbība tiks no Dieva svētīta tikai tādā gadījumā, ja tā būs balstīta uz Dieva vārdu vai uz acīmredzamu Dieva gribu. 
„Bet, kas ieskatīsies un paliks pilnīgajā svabadības likumā, nebūdams aizmāršīgs klausītājs, bet darba darītājs, tas būs svētīgs savā darbībā.”(Jēkaba 1:25).
 Būsim Dieva vārda un Viņa gribas darītāji, bet ne tikai klausītāji!Lai šī diena ir pilna ar tiem darbiem Dievam, kas balstīti uz Dieva vārdu un Viņa gribu.Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.