Praktiski norādījumi Bībeles izpētei III

Sveicinu jūs, dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Mūsu Dieva Tēva un Kunga Jēzus Kristus!Vakar mēs runājām par to, ka priekš efektīvākas Bībeles studēšanas mums ir nepieciešams sastādīt plānu, virzoties no vienkāršā uz sarežģīto. Kā arī nepieciešams veikt piezīmes par to ko Dievs mums atklāj, lasot Bībeli. Bībele tā ir mūsu Apsolītā zeme. Bībele ietver visas atbildes uz visiem mūsu jautājumiem. Līdz tam mirklim, kamēr sākam nopietni mācīties Bībeli, mēs pat nestādamies priekšā, kādus dārgumus Dievs ir ievietojis tajā.Bez iepriekšminētajiem praktiskajiem norādījumiem, es gribētu pievērst jūsu uzmanību vēl uz virkni nopietnu momentu.
  1. 7. Pielieto Bībeli uz sevi.
Ja mēs vienkārši lasīsim Bībeli, un neattiecināsim to uz sevi, mums būs garlaicīgi un nesaprotami kādēļ mēs vispār to lasām. Vienā no Savām pamācībām Jēzus teica, ka ir cilvēki, kuri klausās vārdu un izpilda to, un no tā viņi paliek gudri. Kad tādu cilvēku dzīvē rodas problēmas, dzīves vētras, viņi cienīgi iziet cauri visiem pārbaudījumiem. Un viss tas notiek tādēļ, ka tas ko viņi lasa, nepaliek zināšanu līmenī bet tiek pielietots dzīvē.Kad tu lasi Bībeli, uzdod sev jautājumu” Kā tas attiecas konkrēti uz mani?” Kad tu klausies dievkalpojumu uzdod sev tieši šo pašu jautājumu. Domā par to kā tu vari pielietot izlasīto un dzirdēto savā dzīvē. Atbildēt tev uz šo jautājumu palīdzēs Bībele. Un tad tev parādīsies lielāka vēlēšanās lasīt Bībeli, tādēļ ka tu varēsi ieraudzīt cik viņa ir noderīga, praktiska un pielietojama tieši manā situācijā.
  1. Pārdomā Vārdu.
Kad mēs lasām Vārdu un veicam piezīmes, tad svarīgi, lai vēlāk mēs atgrieztos un pārdomātu tās mācības, ko māca mums Dievs. „ Apstājies un padomā!” – lūk, ko nozīmē pārdomāt. Ļoti bieži, kad lasām Psalmus, mēs sastopamies ar vārdu „ sela.” Šis vārds nozīmē – apstājies un padomā, tas ir pārdomā. Sela – tā ir apstāšanās un tas ir laiks, lai pārdomātu. Apstājies un padomā par to, ko esi izlasījis, apskati to no dažādām pusēm. Kad mēs rīkojamies tādā veidā, tad Dieva Vārds vēl dziļāk iespiežas un nostiprinās mūsu sirdī.
  1. 9. Lasi Bībeli tajā laikā, kad tu to vari vislabāk uztvert, kad tavs saprāts nav pārslogots.
Nevajag būt reliģiskam Bībeles lasīšanas jautājumā. Nav nekādas jēgas lasīt Bībeli tajos mirkļos, kad tavs saprāts ir pārslogots un nav spējīgs neko uzņemt. Tas būs tev smagi un neinteresanti. Tāpēc labāk Bībeli lasīt ar skaidru galvu. Katram cilvēkam tas var būt savs laiks. Vislabāk to būtu darīt no rīta, bet tas nav noteikti. Dažiem cilvēkiem ir ērtāk vakarā lasīt Bībeli pirms miega, kad guļ viņu bērni. Citiem cilvēkiem to darīt ir ērtāk pa dienu. Tas nozīmē, ka katram cilvēkam ir savs konkrēts laiks, lai lasītu Bībeli. Bet tev pašam ir jānosaka un jāprecizē laiks, kad tu lasīsi Bībeli.
  1. 10. Neaizmirsti, ka Bībeles autors ir Svētais Gars, un Viņš ir vienmēr līdzās.
Svētais Gars gaida, kad tu vērsīsies pie Viņa, lai Viņš tev dotu sapratni. Tādēļ pirms tam, kad tu sāc lasīt Bībeli, noteikti lūdzies. Saki: „ Svētais Gars! Es zinu, ka Svētais Gars dzīvo manī. Es lūdzu Tevi, Svētais Gars, dāvā man atklāsmi, sapratni, izpratni, ļauj ieraudzīt brīnišķīgas patiesības, kas ir ietvertas Dieva Vārdā. Es pateicos, Tev Svētais Gars!” Ja tu sadarbosies ar Svēto Garu Bībeles lasīšanas laikā, tad tu varēsi ieraudzīt Dieva gudrības dziļumus. Es dažreiz lasu Bībeli ar asarām acīs un man rodas tāda sajūt, ka mani kāds būtu sasitis. Tas notiek tad, kad Dievs atmasko mani kādās lietās caur Savu Vārdu. Dieva Vārds var sist. Dažreiz es raudu, kad Svētais Gars dod man iespēju piekļūt patiesībai par to, ka Dievs mani mīl. Tās jau ir prieka asaras. Es biju akls bet tagad redzu gaismu, tādēļ ka Dieva žēlastība atnāca caur Svēto Garu. Kad mēs lasām Bībeli, mēs varam izmantot dažādus tulkojumus. Lasi to tulkojumu, kuru tu saproti viss labāk. Angļu valodā ir pieejami daudzi Bībeles tulkojumi un tā ir priekšrocība. Man ir 6 Bībeles tulkojumi angļu valodā. Ja es kaut ko nesaprotu vienā tulkojumā, tad es vēršos pie cita tulkojuma. Viens vārds Bībelē var izmainīt visu jēgu. Tādēļ lūdziet par to, lai būtu daudzi Bībeles tulkojumi. Tas palīdz un atvieglo Bībeles studijas.Rīt mēs parunāsim par to, kādas ir iespējamas radošas pieejas Bībeles lasīšanā.Lai Dievs šodien svētī katru vienu no jums!Mācītājs Rufus Adžijoije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.