Kāds, tad patiesībā – izskatās atbildīgs cilvēks? III

Sveicinu jūs, dārgie draugi!Jau vairākas dienas mēs runājam par ļoti svarīgu tēmu „ Atbildība – veiksmes atslēga”. Ir ļoti svarīgi, lai katrs no mums būtu atbildīgs cilvēks. Atbildīga cilvēka dzīve vienmēr būs Paša Dieva atalgota. Dievam patīk atbildīgi cilvēki, jo Viņš Pats ir atbildīgs Dievs. Mūsu Dievs ir Dievs, Kurš tur Savu Vārdu. Bībele saka, ka :
„…Tu(Dievs) esi pār Savu vārdu paaugstinājis Savus apsolījumus.”(Psalms 138:2).
Mēs esam Dieva bērni, radīti pēc Dieva tēla un līdzības. Ja mūsu Dievs atbild par to, ko Viņš ir teicis, tieši to pašu Viņš gaida arī no mums. Bez tam, Dievs nedomā, ka mums pašiem būs ar to visu jātiek galā, – mums ir dots Palīgs, Skolotājs, Mierinātājs, Advokāts – Svētais Gars, Kurš vienmēr ir kopā ar mums.Mēs runājām par to, ka atbildīgs cilvēks:– neaizmirst to, kas tam tika teikts vai uzdots;– tur savu vārdu vai doto solījumu;– nevaino citus savās problēmās, bet visupirms meklē savu vainu un nonērš to;– ir organizēts, disciplinēts un uzcītīgs pat tad, kad viņu neviens nenovēro;– ir uzticams cilvēks, uz kuru var paļauties;– ir lojāls un godīgs.
  1. Atbildīgs cilvēks atbild par kvalitāti.
Lai ko arī atbildīgs cilvēks darītu citu labā, viņš to dara tā, it kā darītu to priekš sevis. Pēc viņa nevienam nekas nav jāpārtaisa.Ja esi atbildīgs cilvēks, tad tu visu dari kvalitatīvi. Mēs zinām, ka pamatā visi mazie bērni ir bezatbildīgi. Atbildība – tā ir brieduma īpašība. Piemēram, mazs bērns var uzsākt kaut ko darīt un tad to pamest nepadarītu, kā rezultātā vajadzēs ne tikai pabeigt viņa iesākto darbu, bet arī pārstrādāt.Vai jūs esat kādreiz uzticējuši 3 gadu vecam bērnam pašam nomazgāties? Tas izskatās apmēram tā: kājas ir slapjas, mugura sausa, galva pilna ar ziepēm utt. Bērns nezina, ko nozīmē kvalitāte, tāpēc viss, ko viņš ir darījis, ir jāpārstrādā, jādara no jauna.Ja bērns ir mazgājis traukus, tie ir jāpārmazgā. Atbildīgs cilvēks ne tikai kaut ko dara, bet pabeidz savu iesākto darbu līdz galam un atbild par padarītā kvalitāti.
  1. Atbildīgs cilvēks nebēg no problēmām, bet risina šīs problēmas.
Tāds cilvēks neizvairās no saviem pienākumiem, attaisnojoties ar dažādiem apstākļiem.
  1. Atbildīgs cilvēks ir gatavs maksāt jebkuru cenu, lai sasniegtu nospraustos mērķus un uzdevumus.
Atbildīgs cilvēks dara visu nepieciešamo, lai sasniegtu mērķus un novestu līdz galam nospraustos uzdevumus. Nosprausto mērķu un uzdevumu labā viņš ir gatavs vēlu iet gulēt un ļoti agri celties.Mēs to varam ieraudzīt Jēzus dzīvē.
„Un, ļaudis atlaidis, Viņš savrup uzkāpa kalnā Dievu lūgt. Un, kad vakars metās, Viņš tur palika viens pats. Bet laiva bija jau jūras vidū; viļņi to mētāja, jo pūta pretvējš. Bet gaiļos Jēzus nāca pie tiem, pa jūras virsu staigādams.”(Mateja 14:23-25).
Šai rakstu vietā redzam, ka Jēzus negulēja pat naktī. Atbildības sajūta pamudina cilvēku atdot visu, kas būs nepieciešams, lai tikai sasniegtu mērķi un paveiktu uzticēto uzdevumu.
„Pa to starpu mācekļi lūdza Viņu, sacīdami: “Rabi, ēd!” Bet Viņš tiem sacīja: “Man ir ēdiens, ko ēst, ko jūs nepazīstat.” Tad mācekļi sacīja cits citam: “Vai kāds Viņam atnesis ko ēst?” Jēzus viņiem saka: “Mans ēdiens ir darīt Tā gribu, kas Mani sūtījis, un pabeigt Viņa darbu. Vai jūs nesakāt: vēl četri mēneši, tad nāk pļaujamais laiks? – Redziet, Es jums saku: paceliet savas acis un skatait druvas, jo viņas ir baltas pļaujai.”(Jāņa 4:31-35).
„Man nākas strādāt Tā darbus, kas Mani sūtījis, kamēr ir diena; nāk nakts, kad neviens nevar strādāt.”(Jāņa 9:4).
Mēs redzam, ka Jēzus atdeva ne tikai visu savu enerģiju, lai piepildītu Dieva gribu, bet rūpējās arī par tās izpildes laiku.Ar tādu pat atbildības sajūtu arī Pāvils izturējās pret savu aicinājumu. Viņš sacīja:
„Bet mana dzīvība man nekādā ziņā nav tik dārga, lai es atstātu nepabeigtu savu ceļu un uzdevumu, ko esmu dabūjis no Kunga Jēzus, apliecināt Dieva žēlastības evaņģēliju.”(Apustuļu darbi 20:24).
Kā tu izturies pret to uzdevumu, kuru tev uzticējis Dievs? Kā tu izturies pret to, ko Dievs tev saka Savā Vārdā? Kā tu izturies pret to laiku, kurš tev dots? Kā tu izturies pret tiem talantiem, kurus Dievs tev piešķīris?Tik daudz svarīgu jautājumu, kurus mums vajag ne tikai sev uzdot, bet arī paspēt atbildēt uz tiem.Rīt mēs parunāsim par to, kāpēc cilvēki izvēlas bezatbildību.Ar Dievu!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.