Pārmaiņas caur kalpošanu III

Sveicināti, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Dievs mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar dzīvo vārdu no Viņa!Mēs turpināsim runāt par kalpošanas nozīmi un par to, kā cilvēka dzīve var izmainīties tieši caur kalpošanu.Kalpošana  palīdz mums dzīvot ne tikai sevis dēļ. Tad kad cilvēks kalpo, tad viņa dzīve ir koncentrēta uz to, lai padarītu otru cilvēku laimīgu, tā vietā, lai gaidītu, ka kāds darīs laimīgu viņu pašu. Cilvēkam, kuram ir šāda domāšana un dzīves pozīcija, nebūs laika depresijai un sevis žēlošanai. Tāda cilvēka dzīve būs koncentrēta uz to, lai atrastu kādu, kurš atrodas sliktākā stāvoklī un palīdzētu viņam, nevis vienkārši sēdētu un žēlotu sevi pašu. Cilvēks, kurš saprot patiesas kalpošanas būtību, vairs nedzīvo priekš sevis, bet lai mīlētu Dievu un cilvēkus.Labums no jums šajā dzīvē ir atkarīgs no divām lietām, kuras es saucu par „Diviem visaugstākajiem baušļiem”. Jūs laikam varat iedomāties, par ko ir runa. Pievērsīsimies Mateja Evaņģēlijam.„Bet Jēzus tam sacīja: “Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas sirds un no visas dvēseles, un no visa sava prāta. Šis ir augstākais un pirmais bauslis.  Otrs tam līdzīgs ir: tev būs savu tuvāku mīlēt kā sevi pašu. Šinīs abos baušļos ir saņemta kopā visa bauslība un pravieši.” ” .(Mat.22:37-40). Šajā Rakstu Vietā Jēzus teica, ka mīlestības bauslis ir Vecās Derības kopsavilkums. Visu ko Dievs gribēja nodot mums caur Mozu un Vecās Derības praviešiem, var savilkt kopā divās vienkāršās patiesībās:
  • Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas sirds un no visas dvēseles.
  • Tev būs savu tuvāku mīlēt kā sevi pašu.
 Jaunajā Derībā Jēzus teica, ka Viņš Saviem mācekļiem dod jaunu bausli – mīlestības bausli. 
„Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu. ” . (Jāņa 13:34).
 
„un visu, ko mēs lūdzam, to saņemam no Viņa, jo mēs turam Viņa baušļus un darām to, kas Viņam patīkams. Bet šis ir Viņa bauslis, lai mēs ticam Viņa Dēla Jēzus Kristus Vārdam un mīlam cits citu, kā Viņš mums pavēlējis. ”. (1 Jāņa 3: 22-23).
 
„No tā mēs noprotam, ka mēs Dieva bērnus mīlam, kad mīlam Dievu un turam Viņa baušļus. Jo šī ir Dieva mīlestība, ka turam Viņa baušļus, un Viņa baušļi nav grūti”. (1 Jāņa 5: 2-3).
Visas šīs Rakstu Vietas runā mums tikai par vienu, – bez staigāšanas mīlestībā mums nebūs Dieva dzīvības mūsos un mēs neieiesim Viņa pilnībā.Ja mēs mīlam Dievu, tad mēs pildīsim Viņa baušļus vai likumus.Bet par kādiem likumiem iet runa?Vecajā Derībā ir uzskaitīti vairāk nekā 500 likumi, ieskaitot 10 baušļus. Gandrīz katrā Vecās Derības pantā var atrast likumu. Jūdaismā tiek uzskaitīti 613 likumi – 365 baušļi“nedari” (pēc dienu skaita saules gadā) un 248 baušļi “dari” (pēc cilvēka ķermeņa daļu skaita). Sīkāk jūs varat izlasīt par to norādītājā mājas lapās:http://toldot.ru/tora/articles/mitzvot/ (RU) vai http://www.jewfaq.org/613.htm (ENG).Kurš no šiem 613 likumiem ir jāpilda katru dienu, lai pierādītu Dievam savu mīlestību?Jēzus savilka kopā šos likumus vienā vienkāršā bauslī – mīlestības bauslī. Mīli Dievu un tuvāko!Lai Dievs palīdz mums dzīvot atbilstoši šiem diviem visaugstākajiem baušļiem! Bagātīgas jums Dieva svētības! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.