Evaņģelizācija un māceklība

Laipni lūgti mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”.

Šodien vēlos turpināt iztirzāt tēmu, par kuru uzsākām sarunu vakar – par evaņģelizāciju un māceklību.

Vērsīsimies pie Bībeles un paskatīsimies, ar ko Jēzus uzsāka cilvēku iesaistīšanas procesu Savā komandā.

Un, kad Jēzus no turienes aizgāja, Viņš redzēja vienu cilvēku, vārdā Mateju, pie muitas būdas sēžam un saka uz to: “Nāc Man pakaļ.” Un tas cēlās un sekoja Viņam.”(Mateja 9:9).

Aplūkosim vēl vienu rakstu vietu:

Un, staigādams gar Galilejas jūru, Jēzus ieraudzīja divi brāļus, Sīmani, sauktu Pēteri, un Andreju, viņa brāli, tīklu jūrā izmetam, jo tie bija zvejnieki. Un Viņš uz tiem saka: “Nāciet Man līdzi, Es jūs darīšu par cilvēku zvejniekiem.”(Mateja 4:18-19).

Vēlos vērst jūsu uzmanību uz vārdu „ieraudzīja”, kurš izmantots abās šajās Rakstu vietās. Ejot garām, Jēzus ieraudzīja cilvēku – Mateju, Viņš ieraudzīja divus brāļus – Pēteri un Andreju. Jēzus pamanīja šos ļaudis, jo tie ar kaut ko piesaistīja Viņa uzmanību. Jēzus piedāvāja viņiem kļūt par daļu no Savas komandas. Ja mūsu mērķis saistās ar to, lai sasniegtu cilvēkus, darītu viņus par Jēzus mācekļiem un sludinātu evaņģēliju, – un tieši to Dievs mums pavēlējis darīt, – tad mums jāsaprot, ka nespēsim to darīt veiksmīgi, ja mums nebūs efektīvas, iedarbīgas komandas. Tāpēc ir tik svarīgi radīt saliedētu komandu tam, lai kopā spētu iegūt ļaudis Kristum. Tas ir process. Nepieciešama īpaša gudrība un spēja saskatīt no Dieva, lai sapulcētu vienkopus ļaudis un radītu komandu. Ir svarīgi, lai komandā būtu pareizie cilvēki. Dārgais draugs, nav svarīgi, uz ko tevi Dievs aicinājis, nav svarīgi kādā kalpošanā tu virzies, svarīgi ir tas, lai tev būtu komanda. Tālab, atkarībā no tā, kā tu virzīsies savā aicinājumā, esi uzmanīgs attiecībā uz tiem cilvēkiem, kuri ir tev līdzās. Jēzus ieraudzīja cilvēkus. Pacenties ieraudzīt tos cilvēkus, kuriem vari palīdzēt kļūt par Kristus mācekļiem un kurus vari iesaistīt savā komandā.Neaizmirsti par to, ka Dievs aicina katru no mums, lai ejam pa visu zemi un darām par mācekļiem visas tautas.Esiet svētīti!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.