Mēs esam iepazīstināti ar Jēzus dzīvi tālab, lai mācītos no Viņa un ņemtu uz sevi Viņa nastu un jūgu

Labdien, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Viņš mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa dzīvo vārdu!Dievs zina, ka līdz brīdim, kamēr mēs neatbildīsim tam tēlam, pēc kura Viņš mūs ir radījis.(Dieva Dēla Jēzus Kristus tēlam), mēs nespēsim atbrīvoties no tās nastas vai jūga, kuru mums uzlikusi šīs kritušās pasaules sistēma. Līdz brīdim, kamēr mēs neatbildīsim Jēzus Kristus tēlam, mēs nekad neatradīsim mieru savai dvēselei.Mēs esam iepazīstināti ar Jēzus dzīvi tālab, lai mācītos no Viņa un ņemtu uz sevi Viņa nastu un jūgu. 
„Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt. Ņemiet uz sevi Manu jūgu, mācaities no Manis, jo Es esmu lēnprātīgs un no sirds pazemīgs; tad jūs atradīsit atvieglojumu savām dvēselēm. Jo Mans jūgs ir patīkams un Mana nasta viegla.”(Mateja 11:28-30).
 Bībele saka, ka Dieva augstākais mērķis attiecībā uz mums ir, – pielīdzināt( darīt līdzīgus) mūs Jēzum. Dievs vēlas, lai topam līdzīgi Jēzum. Tas nenotiek acumirklī, tas ir process, kas notiek atbilstoši tam, kā mēs ļaujam sevi ietekmēt Dieva vārdam un Dieva līdzekļiem, kas domāti pārmaiņām.Laika pavadīšana ar Jēzu caur Dieva vārdu un lūgšanu, sadraudzība ar Dieva bērniem, cienījama izturēšanās pārvarot sāpes un grūtības, – tas viss palīdzēs mums arvien vairāk un vairāk mainīties, kā tas notika arī ar Jēzus mācekļiem. 
„Kad viņi redzēja Pētera un Jāņa drošsirdību un noprata, ka tie ir nemācīti un vienkārši cilvēki, viņi brīnījās; viņi arī uzzināja, ka tie bijuši kopā ar Jēzu.”(Apustuļu darbi 4:13).
 Laika pavadīšana ar Jēzu atstāja redzamu ietekmi uz mācekļu dzīvi. Viņi mainījās un arvien vairāk un vairāk tapa līdzīgi Skolotājam. Arī viņiem apkārt esošie cilvēki varēja Viņa mācekļos redzēt Jēzu. Mācekļi sāka runāt, kā Jēzus, viņi atbildēja, kā Jēzus, viņi izrādīja tādu pat varu, kā Jēzus, viņi uz situācijām reaģēja tāpat, kā Jēzus, viņi nebaidījās par savu dzīvību, tieši tāpat, kā neviens nevarēja iebiedēt ar nāvi Jēzu.Kurš no jums vēlas sasniegt tādu līmeni? Tas ir tieši tas, uz ko Dievs mūs aicina. Dievs vēlas, lai mēs mainītos un taptu līdzīgi Jēzum itin visā.Izlasīsim no Pirmās Vēstules Korintiešiem, kurā Pāvils raksta: 
„Raugait, brāļi, savus aicinātos, nav tur taču daudz pasaules gudro, nav daudz vareno, nav daudz augsti dzimušo.”(1.Korintiešiem 1:26).
 
„Raugait, brāļi, savus aicinātos….”
 Kam Dievs vēlas pievērst mūsu uzmanību šajā pantā! Dievs vēlas parādīt mums to, ka, aicinot mūs, Viņš neskatās uz to, kas mēs bijām pagātnē. Dievs neskatās uz to, kur mēs agrāk atradāmies. Dievs neskatās uz to, kā mēs dzīvojām, vai arī ko esam paspējuši sastrādāt. Tas viss nemaina Dieva attieksmi pret mums. Dievs mīl un tur mūs dārgus tādus, kādi esam šodien. Dievs mūs aicina jebkurā stāvoklī. Taču, Dievs vēlas mainīt mūs tā, lai mēs atbilstu Viņa standartiem. Dievs negrib, ka mēs turpinām dzīvot tā, kā dzīvojām līdz brīdim, kad Viņš mūs atrada. Dievs negrib, ka mēs paliekam tur, kur šodien atrodamies. Dievs vēlas, lai mēs dzīvē un savstarpējās attiecībās paceļamies augstākā un cienījamākā līmenī.Bībelē ir rakstīts: „ Nav tur taču daudz pasaules gudro”. Ja līdz brīdim, kad tu satikies ar Jēzu, tu nebiji pietiekami gudrs, ja tu visu laiku izrādi vai izcel savu muļķību, pat ja tu pats sevi uzskati par muļķi, tad tev ir jāzina, ka Dievs, aicinot tevi, vēlas darīt tevi gudru. Bībele saka, ka Jēzus ir kļuvis mums par Dievišķo gudrību. 
„Pateicoties Viņam, esat jūs vienībā ar Kristu Jēzu, kas mums kļuvis par Dieva gudrību.”(1.Korintiešiem 1:30).
 Lai kāds tu arī nebūtu pirms nākšanas pie Jēzus – vājš, necils, nezinošs, slims, pazemots, nenozīmīgs, – Dievam tas viss neko nenozīmē. Dievs vēlas tevi mainīt un mainīt līdz nepazīšanai. Lai Dievs bagātīgi svētī katru no jums!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.