|

Padomu došana jeb konsultēšana II

Dārgie mūsu rubrikas „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam” lasītāji, – lai vairojas jums miers un žēlastība no Tā Kunga!Esam uzsākuši sarunu par konsultēšanu un tām īpašībām, kuras nepieciešamas priekšzīmīgam konsultantam jeb cilvēkam, kurš dod padomus. Vakar sākām runāt par Jetrus dzīvi. Kad Jetrus atnāca ciemos pie sava znota Mozus, viņš ieraudzīja, ka dažas lietas Mozus dara nepareizi, tāpēc nolēma dot viņam padomu. Bet pirms pamācīt Mozu, viņš nosprieda to uzklausīt. Un mēs jau minējām, ka priekšzīmīga padomdevēja pirmā īpašība ir māka klausīties un ievērot, nevis vienkārši mācīt. Ja cilvēks neprot klausīties, tad viņš nav kvalificēts tam, lai kādu mācītu. Paskatīsimies nākamo Rakstu vietu:
„Un Mozus sievastēvs viņam sacīja: “Tā nav labi, kā tu to dari! Tu gurtin pagursi un tavi ļaudis, kas pie tevis, jo pārāk grūts tev ir šis pienākums, tu nespēsi to izpildīt viens pats.” ( 2. Mozus, 18: 17-18).
Šeit redzam vēl vienu laba padomdevēja īpašību, un tieši – prasmi ne vien konstatēt problēmu, bet arī paraudzīties uz to no citas perspektīvas. Jetrus teica Mozum, ka viņš dara labu lietu, bet tas,  viņš to dara, nav labi. Jetrus palīdzēja Mozum ieraudzīt arī tā iemeslus. Pirms dot Mozum kādu pamācību, padomu vai risinājumu, viņš ļāva Mozum saskatīt kļūdas pašā pieejā. Jetrus palīdzēja Mozum ieraudzīt, ko viņš dotajā brīdī dara nepareizi. Viņš uzvedināja uz domu par to, kas var kļūt par iespējamu problēmu avotu viņam pašam un visai tautai.
„…Tu gurtin pagursi un tavi ļaudis, kas pie tevis, jo pārāk grūts tev ir šis pienākums, tu nespēsi to izpildīt viens pats.” ( 2. Mozus, 18: 18).
Jetrus parādīja Mozum, ka, ja viņš turpinās visu darīt tā, kā līdz šim, tad tas nāks par sliktu viņa veselībai, traucēs tautai pieaugt, kā arī novedīs pie citām negatīvām sekām. Viņš ļāva Mozum ieraudzīt problēmu no citas puses – no Dieva perspektīvas. Tieši šī īpašība ir nepieciešama labam konsultantam. Laba konsultanta uzdevums ir palīdzēt cilvēkam saskatīt problēmu Dieva acīm. Cilvēkiem ir jāierauga problēma, jo bez tā tiem neradīsies vēlme kaut ko mainīt. Cilvēki var darīt kaut ko nepareizi vienkārši tādēļ, ka neredz problēmu. Tāpēc konsultanta pirmais uzdevums palīdzēt cilvēkam atvērt acis un ieraudzīt to, kas notiek viņa dzīvē, saskatīt situāciju no Dieva perspektīvas, apjaust problēmu, kas ir radusies patreizējā dzīvesveida dēļ. Tā ir ļoti svarīga īpašība, kuru ir nepieciešams sevī attīstīt katram, kas vēlas palīdzēt apkārtējiem.Līdz rītdienai! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.