Padomu došana jeb konsultēšana

Dārgie draugi, es svētīju jūs šai dienā un lūdzu, lai Kungs palīdz jums jūsu darbā. Lai Dievs palīdz realizēt jūsu sapņus un sasniegt nospraustos mērķus.Šodien es vēlētos dalīties ar jums vārdā par padomu došanu jeb konsultēšanu. Es vēlos atklāt konsultēšanas principu, kā piemēru minot Jetrua dzīvi. Ikviens no mums palīdz cilvēkiem, sniedzot padomus jeb konsultējot. Atnāk brīži, kad vēlamies atklāt cilvēkiem patiesību, lai viņi savā dzīvē pieņemtu pareizos lēmumus. Katram no mums ir vajadzīgs padoms. Bībelē ir teikts, ka:
„Kur padoma nav, tur nodomus neizved galā, bet, kur ir daudz padomdevēju, tur tie piepildās”(Sal. pamācības, 15:22).
Taču ir svarīgi saprast, ka, dodot padomus jeb konsultējot cilvēkus, tas jādara pareizi, jo no tā ir atkarīgs, pieņems cilvēki mūsu padomus vai nē, palīdzēs viņiem mūsu padoms vai, tieši otrādi, vēl vairāk pasliktinās viņu situāciju.
„Un Mozus sievastēvs noskatījās visu, ko Mozus tautai darīja, un viņš sacīja: “Kas tas ir, ko tu dari tautai? Kādēļ tu sēdi atsevišķi un tauta stāv tavā priekšā no rīta līdz vakaram?” Un Mozus atbildēja savam sievastēvam: “Tauta nāk pie manis vaicāt Dieva prātu. Jo, ja viņiem ir kāda lieta, tad tie nāk pie manis, un es tad tiesāju viņu starpā un daru tiem zināmus Dieva likumus un Viņa bauslību.” (2. Mozus, 18:14-16).
Lasot šo Rakstu vietu, mēs varam ieraudzīt, kā Jetrus izturējās pret Mozu. Jetrum bija pietiekoši gudrības, lai vispirms izjautātu Mozu par to, kā viņam veicas un ar ko viņš nodarbojas. Gudram konsultantam vai cilvēkam, kurš dod padomus citiem ļaudīm, ir jābūt tādam, kurš prot ieklausīties citos. Jetrus nesteidzās dot padomu savam znotam Mozum līdz brīdim, kamēr neizprata, kas tad patiesībā notiek Mozus dzīvē. Jetrus vēlējās izprast lietas būtību, problēmas būtību, tāpēc visupirms deva iespēju izteikties Mozum pašam. Jetrus nesāka acumirklī mācīt Mozu, kā vajag vadīt tautas lietas. Patiess padomdevējs jeb konsultants visupirms uzklausa cilvēkus, cenšoties izprast problēmas būtību, cenšoties izprast tā cilvēka sirdi un sajūtas, kurš nonācis konkrētā situācijā. Un tikai tad viņš sāk dot kādu padomu. Tāpēc šodien es gribētu uzdot svarīgus jautājumus visiem tiem, kuri vēlas palīdzēt cilvēkiem: Vai tu māki uzklausīt cilvēkus? Vai vēlies visupirms izprast viņu sirdis un saklausīt viņu dvēseles kliedzienu, izprast viņu sāpes un ciešanas, un tikai tad mācīt vai arī ieteikt, kā rīkoties? Iespējams, tevi vada tikai viena vēlme – mācīt visus un par visu? Ja tas ir tā, diez vai spēsi palīdzēt cilvēkiem, jo diez vai cilvēki atklās tev savas problēmas un vajadzības. Rīt mēs turpināsim šo tēmu un aplūkosim vēl vienu īpašību, kas nepieciešama priekšzīmīgam konsultantam jeb cilvēkam, kurš vēlas sniegt padomus.Esiet svētīti! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.