Plānošana – ir viena no gudrības izpausmēm

Dārgie brāļi un māsas! Es gribu jūs sveicināt šajā brīnišķīgajā dienā!Laiks tik ātri skrien, tāpēc ir tik svarīgi, lai mēs iemācītos savas dienas pavadīt saprātīgi. Šodien es jums gribu parādīt, ka plānošana – ir viena no gudrības izpausmēm.Bībele par to saka:
„Ar gudrību namu ceļ un ar saprātu to uztur kārtībā. Kārtīgi saimniekojot, visas nama telpas pildās ar dārgām un pievilcīgām bagātībām. Atziņās piedzīvojis vīrs ir spēcīgs, un sapratīgs vīrs ir varens savā spēkā. Jo karš vedams ar apdomu un padomu, un, kur daudz gudru padomnieku, tur ir uzvara” (Sal. pam. 24: 3 – 6).
Dotajā fragmentā, vārds „nams”, simbolizē visu to, ko mēs mēģinām celt un radīt savā dzīvē. Tā var būt cilvēka personīgā dzīve, viņa ģimene, bizness, uzņēmums, organizācija, aicinājums u.t.t.Lai iekārtotu namu, nostiprinātu un piepildītu to ar dažādiem dārgumiem un brīnumjaukām mantām, ir nepieciešams apdomāt visus soļus un lēmumus. Bībele, tāpat arī šeit apgalvo par to, ka dzīve – tā ir cīņa „Tāpēc ar apdomu un padomu ved savu karu”.Tava aicinājuma piepildīšana – tā ir cīņa. Ieiet savā liktenī – tā ir cīņa. Uzcelt stipru un labvēlīgu ģimeni – tā ir cīņa. Audzināt dievbijīgus bērnus – tā ir cīņa. Izveidot un vadīt veiksmīgu biznesu – tā ir cīņa. Mēs atrodamies karā un Dievs saka, lai mēs savu cīņu vedam apdomīgi. Apdomība, kuru Bībele šajā fragmentā attiecina uz gudrību, kā reiz arī ir plānošana. Kad mēs apdomājam vai analizējam savu ceļu, kad mēs plānojam, tad mēs varam  iziet ar skaidru un konkrētu stratēģiju.Tas nav nejauši, ka Bībele saka, ka gudrība ir labāka, nekā spēks (Sal. māc.9: 16а).Cilvēks var būt spēcīgs un enerģisks, bet ja viņam pietrūkst gudrība, tad viņš viegli var novājināt sevi un savu spēku. Cilvēks var atdot visu savu spēku un pie tā visa nesasniegt neko būtisku, tāpēc, ka viss nav atkarīgs tikai no spēka. Bez noteikta plāna un rīcības stratēģijas, jūs tikai sitīsiet gaisu un veltīgi tērēsiet savu spēku.Dievs vēlas, lai mums būtu daudz gudrības, tāpēc Viņš sūtīja Svēto Garu, Kurš ir gudrības Gars. Ļoti svarīgi ir saprast, ka Svētais Gars izpauž Sevi vairāk caur gudrību, nekā caur spēku. Kad pravietis Jesaja pravietoja par to, ka Svētais Gars nāks pār Jēzu, viņš teica:
„…un pār to klāsies un to sargās Tā Kunga Gars, gudrības un saprāta gars, padoma un spēka gars, atziņas un Tā Kunga bijības gars” (Jes.11: 2).
No šī pravietojuma mēs redzam, ka tad, kad runa iet par dažādām Svētā Gara izpausmēm un funkcijām, tad ir vieta gan spēkam, gan gudrībai.Piecās no septiņām reizēm, Bībele sasaista Svētā Gara funkcijas ar gudrību, nevis ar spēku. Svētā Gara spēks ir apslēpts Viņa gudrībā.Un tā, Dievs grib, lai jūs būtu gudri, lai jūs būtu veiksmīgi visās savās darbībās. Bet, viena no jūsu gudrības izpausmēm ir māka plānot.Plānot – nozīmē apzināti uzzīmēt savus rīcības soļus priekš tā, lai sasniegtu noteiktu rezultātu vai veiksmi dzīvē. Visām mūsu darbībām būtu jāatnes konkrētus augļus. 
„Tātad es skrienu ne kā uz ko nezināmu, es cīnos ne kā gaisu sizdams”(1 Kor.9: 26).
Izteiciens „es skrienu” šajā fragmentā raksturo cilvēka darbību. Katrs cilvēks nodarbojās ar noteiktu darbības veidu. Mēs vienmēr esam ar kaut ko aizņemti un reizēm dzirdam no cilvēkiem vai paši sakām: „man nav laiks”. Tomēr, ne aizņemtība nosaka mūsu veiksmes līmeni, citādi visi cilvēki būtu veiksmīgi. Lūk, tāpēc šajā fragmentā Pāvils aicina mūs uz to, lai mēs skrietu ne tā, kā neuzticamie un būtu ne tādi, kas pa tukšo tikai gaisu sit. Ja sist, tad sist konkrētā mērķī. Ja rīkoties, tad nerīkoties haotiski, bet organizēti, efektīvi un ar konkrētu mērķi. Tas, kurš plāno, tam ir vairāk iespēju uz veiksmi, nekā tam, kurš to nedara. Plānošana nodrošina efektīvu mūsu resursu izmantošanu, finanses, laiku, enerģiju un piepūli, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Cilvēks, kuram ir vairāk finanšu un iespēju, bet kurš pie tā visa nav organizēts, agrāk vai vēlāk atradīsies lejā, tajā laikā, kad viņa tuvākais ar mazākām iespējām, bet vairāk organizēts, visu laiku pacelsies augstāk un augstāk. Lūk, tāpēc Bībele saka:
„Nabadzīgo vagās ir daudz barības, bet tie no pārtikušajiem, kas rīkojas netaisni, iet bojā” (Sal. pamāc.13: 23).
 Mums visiem ir 24 stundas diennaktī, bet pie visa tā jūs sakāt, ka jums nav laiks priekš tā, lai darītu to, kas ir svarīgi. To var izskaidrot ar to, ka jūsu dzīvē nav organizētība un kārtība. Ja, jūs sāksiet organizēt un plānot savu laiku, tad jūs ieraudzīsiet, cik jūs varat paveikt dienas laikā. Plānošana nodrošina efektīvu resursu izmantošanu, tāpēc visi veiksmīgie cilvēki plāno.Tā vietā, lai visu laiku žēlotos, ka jums nav laiks, nav nauda, nav cilvēki u.t.t., apstājieties un noskaidrojiet, ko Dievs jums jau ir devis, sāciet to gudri plānot un jūsu dzīvē notiks brīnums. Sāciet organizēt to, kas jums jau ir, tāpēc, ka jūsu brīnums tieši no tā sāksies.Atcerieties, ka kārtības, organizētības un skaidra darbības plāna trūkums noved pie zaudējuma un nabadzības. Lai tas Kungs jūs svētī! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.