Auglīgums un tā nozīme

Sveicu jūs, dārgie draugi, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es ticu, ka, lasot šos ikdienas vēstījumus, jūs saņemat uzmundrinājumu un iedvesmu. Šodien es gribētu sākt sarunu par tēmu: „ Auglīgums un tā nozīme”. Bībelē ļoti skaidri tiek runāts par to, ka Dievs vēlas, lai mēs kā Viņas bērni, nestu augļus Debesu Valstībai. Kad mēs nesam augļus – Dievs tiek pagodināts. Pagodināt Dievu – tas ir kas vairāk, nekā dziedāt Viņam slavas un pielūgsmes dziesmas. Dieva godināšana ir saistīta ar to, ko mēs darām ar savu dzīvi. Vairākas dienas mēs runāsim par auglīgas dzīves nozīmi, mērķi un principiem. Un tātad, kāda tad ir auglīguma nozīme, un ko nozīmē būt auglīgam kristietim? Lai atbildētu uz šo jautājumu, vērsīsimies pie Svētajiem Rakstiem. Par pamatu mēs ņemsim fragmentu no Jāņa Evaņģēlija 15 – tās nodaļas. 
“ES ESMU īstais vīnakoks, un Mans Tēvs ir dārza kopējs. Ikvienu zaru pie Manis, kas nenes augļus, Viņš noņem, un ikvienu, kas nes augļus, iztīra, lai tas jo vairāk augļu nestu. Jūs jau esat tīri to vārdu dēļ, ko Es uz jums esmu runājis. Palieciet Manī un Es – jūsos. Kā zars nevar nest augļus no sevis, ja tas nepaliek pie vīnakoka, tāpat arī jūs, ja nepaliekat Manī. ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt. Ja kas nepaliek Manī, tas kā zars izmetams ārā un sakalst; tos savāc un iemet ugunī, un tie sadeg. Ja jūs paliekat Manī un Mani vārdi paliek jūsos, jūs varēsit lūgt, ko gribat, tas jums notiks. Ar to Mans Tēvs ir godā celts, ka jūs nesat daudz augļu un topat par Maniem mācekļiem.” (Jāņa 15:1-8).
 Šajā Rakstu vietā Jēzus runā par dažādiem auglīguma līmeņiem Dieva bērnu dzīvē. Jēzus nosauca sevi par Īsto vīnakoku, bet mūs – par Viņa mācekļiem. Jēzus nosauca mūs par zariem, kuru uzdevums ir nest konkrētus augļus. Debesu Tēvs ir – dārza Kopējs, Kurš seko līdz vai uzmana stāvokli Savā vīna dārzā, tas nozīmē, ka Viņš uzmana stāvokli Savā draudzē un katru vienu tās locekli. Un tātad, par kādiem auglīguma līmeņiem Jēzus runā? 
  1. Zari, kas nenes augļus.
„Ikvienu zaru pie Manis, kas nenes augļus, Viņš noņem .. „ (Jāņa 15:2).
 Kā jau mēs atzīmējām, zaru mērķis un uzdevums ir – nest augļus. Attiecīgi, jebkurš zars, kurš nenes augļus, neattaisno savas esības mērķi, tāpēc, Tēvs tādus zarus nogriež. Slava Dievam, ka ne visi zari ir neauglīgi. Es ceru, ka jūs, dārgie lasītāji, kuriem ir tik daudz iespēju un kuriem dota Dieva žēlastības pārpilnība, nevēlaties palikt neauglīgi Dieva Valstībā. Jūsos dzīvo Kristus, Viņa dzīvība tek jūsos, Viņa Gars mājo jūsos, jums dots Viņa prāts, jums ir pilnība Kristū, jums dots viss, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai. Jums jau dots viss nepieciešamais tam, lai jūs varētu nest mūžīgos augļus Dieva Valstībai. Vienīgais, kas var visu to apturēt, – tā ir jūsu nevēlēšanās nest augļus vai arī kopt to, ko Dievs jūsos jau ir ielicis. Kad Dievs radīja Ādamu un Ievu, Viņš ielika tos Ēdenes dārzā, kurā viss bija pārpilnībā. Un Dievs pavēlēja Ādamam un Ievai kopt šo dārzu. Kad mēs nevēlamies pievērst uzmanību tam, ko Dievs jau ir ielicis mūsos vai arī attīstīt to sevī, tad neauglība ir neizbēgama. Tātad, jūs esat radīti tam, lai augļotos un vairotu Dieva resursus. Tāda ir mūsu Debesu Tēva griba, – lai katrs Viņa bērns būtu auglīgs. Ikviens progresīvs cilvēks vēlas savā dzīvē nest vismaz kaut kādus augļus. Svarīgi ir atzīmēt, ka neauglība jebkurā līmenī – tas ir lāsts. Kad Dievs radīja cilvēku, pirmie vārdi, ar kādiem Dievs vērsās pie cilvēka, bija sekojoši: “Augļojieties un vairojieties!” (1.Mozus 1:28). Dievs svētīja Ādamu un Ievu un deva spēku tam, lai tie varētu nest augļus. Kālab Dievs svētīja jūs ar dzīvību? Ar nolūku, lai jūs varētu nest augļus. Kālab Dievs izglāba jūs un svētīja ar pestīšanu? Tālab, lai jūs varētu augļoties un vairoties. Kālab Dievs svētī jūs materiāli un finansiāli? Lai jūs varētu augļoties un vairoties. Dieva atziņa un Viņa vārdi palīdzēs mums augļoties un vairoties visās mūsu dzīves sfērās! Lai Dievs jūs šodien bagātīgi svētī! Līdz rītam! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

One Comment

  1. Mīļš paldies par ikdienas vārdu,tas mani audzina,palīdz ikdienas dzīvē raudzīties uz sevi un pievērst uzmanību lietām,kuras vēl nav pareizas un sakārtot tās Dieva priekšā,laboties.Vārds vairo dievbijību manā dzīvē.Svētības jums,izturību,pacietību,lēnprātību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.