Praktiski norādījumi Bībeles izpētei

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es sveicinu jūs rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Šodien es vēlētos padalīties ar jums ar praktiskiem norādījumiem Bībeles izpētei. Tie ir kopējie norādījumi, kas palīdzēs mums būt efektīgiem izpētot Bībeli. 
  1. Lūdz, lai Dievs dod tev spēcīgas slāpes pēc Vārda.
 Lūdz par to bieži. Lai Dievs palīdz tev apzināties, cik ļoti tev ir vajadzīgs Vārds. Cilvēks bez slāpēm nedzer un neēd. Tikai izslāpis un izsalcis cilvēks vēlās to darīt. Ja tev nav apetītes, tad tu neēdīsi. Bet mēs zinām, ka Dieva Vārds ir garīgais ēdiens. 
„Tad Viņš man sacīja: “Cilvēka bērns, ēd, kas tavā priekšā, ēd šo rakstu rituli un tad ej un sludini Israēla namam.” Tad es atvēru muti, un Viņš man deva ēst rakstu rituli un man sacīja: “Cilvēka bērns, apēd šo rakstu rituli, ko Es tev dodu, un pildi ar to savas iekšas.” Tad es to apēdu, un tas bija manā mutē tik salds kā medus. „ . (Ecech.3:1-3).
 Šeit ir teikts, lai mēs barojam sevi ar rakstu rituli – Dieva Vārdu, un tikai pēc tam ejam un runājam. Kad mēs piepildīsim savu sirdi ar Dieva Vārdu, tad mēs zināsim, kā runāt ar Dievu. Kad mēs lūgsim, tad mūsu lūgšanas būs saturīgas un dziļas. Mēs nelūgsim tā kā mums gribas, bet zināsim kā uzturēt dialogu ar Dievu, pie tam tajā valodā, kuru Viņš saprot. Ja mēs būsim piepildīti ar Dieva Vārdu, tad mēs teiksim viens otram uzmundrinošus un iedvesmojošus vārdus. Ja mēs būsim piepildīti ar Dieva Vārdu, tad mēs zināsim, kā mums runāt ar sātanu un kā izārdīt visus viņa darbus un nodomus. Bībele mūs aicina pastāvīgi būt Dieva Vārdā un piepildīt ar šo Vārdu savu sirdi. Bet lai mēs to varētu darīt, mums ir vajadzīga garīga apetīte. Daudz var apēst tas, kuram ir laba apetīte. Tātad, lūdz Dievam par apetīti un slāpēm pēc Dieva Vārda. Ja tu tā darīsi, tad tu noteikti redzēsi, ka tas strādā. 
  1. Pieturies pie sabalansētas Dieva Vārda diētas.
 Dieva Vārds ir ēdiens, bet ēdienam ir jābūt sabalansētam. Ko tas nozīmē? Kad mēs izpētam Bībeli, mums ir jāierauga dažādas sadaļas Bībelē. Katra sadaļa mums nes zināmas svētības. Mums ir jāuzņem garīgais ēdiens no katras no šīm sadaļām. Mums ir jālasa visas Bībeles sadaļas – no Mozus grāmatas līdz Atklāsmes grāmatai. Bībele dalās atsevišķās sadaļās: -likumu grāmatas vai Mozus grāmatas (pirmās 5 grāmatas); -vēsturiskās grāmatas (12 grāmatas); -poētiskās grāmatas; -pravietiskās grāmatas; -Evaņģēliji; -vēstules; -Atklāsmes grāmata. Mūsu Bībeles izpētei nav jāaprobežojas ar kaut kādām atsevišķām Bībeles daļām. Mums ir jāizpēta visas Bībeles sadaļas. 
  1. Saglabājiet secību Bībeles izpētē.
 Man ir jāuztver Bībeles izpēte, kā randiņš ar Dievu, kam tiek pakārtots viss pārējais: mans laiks, darbs, visas manas darīšanas. Ja tā nebūs, tad mūsu attiecības ar Bībeli būs neregulāras, nepastāvīgas. Nesen es sāku pārdomāt par māti, kam ir zīdainis. Tādas sievietes dzīvē viss ir pakārtots zīdaiņa režīmam un vajadzībām. Tamdēļ, ka sieviete baro zīdaini ar krūti, viņa nevar ēst visu, ko viņai sagribās, nevar gulēt tik cik viņai gribās, jo viņa domā vairāk par to, kas vajadzīgs mazulim, viņa domā par to, lai nekaitētu mazulim. Tātad, šajā laikā zīdainis ir mātes orientieris. Tas pats attiecas uz Bībeli. Mums ir jāpakārto visas mūsu darīšanas šim tikšanās laikam ar Dievu, un tad mums viss izdosies. 
  1. Lasi Bībeli pat tad, kad tev nav garastāvokļa un vēlēšanās to darīt.
 Lai saņemtu svētības no Dieva, mums ir nepieciešama centība. 
“ Uzņemiet sevī nevis iznīkstošo barību, bet barību, kas paliek mūžīgai dzīvībai, kuru jums dos Cilvēka Dēls, jo Dievs Tēvs Viņu ir apzīmogojis.” „ . (Jāņa 6:27).
 Centieties būt pastāvīgi un stabili Bībeles lasīšanā. Tā dēļ jums nāksies kaut ko ziedot, jums nāksies pieņemt stingrus lēmumus. Mums ne vienmēr būs noskaņojums un vēlēšanās lasīt Bībeli, lūgt, pat neskatoties uz to, ka mēs labi saprotam, ka tas mums ir derīgi. Tāpēc, tieši ar centību mēs uzvaram savu nevēlēšanos. Ja kādu iemeslu dēļ tu jau vairākas dienas pēc kārtas neesi lasījis Bībeli, lai tas tevi neapbēdina. Nakamajā dienā celies un sāc lasīt Vārdu. Es zinu, ka tad kad mēs pieņemam lēmumu katru dienu lasīt Bībeli, tad sātans visādi centīsies mūs kavēt, sūtot mūsu dzīvē apsūdzības un nosodījumu. Sātans ir ieinteresēts, lai mēs dzīvojam ar vilšanās un nosodījuma sajūtu un tādējādi viņš cenšas mūs apturēt. Nevajag uzķerties uz sātana ēsmas. Turpiniet piepildīties ar Dieva Vārdu, turpiniet iet uz priekšu! Lai Dievs bagātīgi svētī jūs un jūsu tuviniekus! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.