Sēklā ir apslēpts varens potenciāls II

Sveicināti, dārgie draugi! Es priecājos par iespēju no jauna iedziļināties Dieva Vārdā – gudrības grāmatā – un smelties no tās Dievišķo gudrību, kura spējīga mainīt un izdaiļot mūsu dzīvi. Šodien mēs turpināsim sarunu par sēklā apslēpto spēku un potenciālu. Kā jau minēju, ka Jēzus izstāstīja trīs līdzības, kurās atklājas, kas jādara ar sēklu un kāpēc ir tik svarīgi vērst savu uzmanību uz sēklā apslēpto spēku un potenciālu. Es jau teicu, ka katram no mums Dievs iedevis sēklas un ar to palīdzību Dievs vēlas darīt mūs diženus, apmierinātus un auglīgus šai dzīvē. Arī Dievam Pašam ir sēkla – Dieva Vārds. Kad Dievs vēlas ko radīt vai mainīt, Viņš sēj Savu Vārdu, un šis Vārds, atrazdams piemērotu augsni, atnes varenus augļus. Mēs jau aplūkojām trīs augsnes veidus, kuros Dieva Vārds nespēj nest augļus. Šobrīd es gribētu runāt par ceturto augsnes veidu.
„Un labā zemē sētie ir tie, kas vārdu dzird un pieņem un augļus nes, trīsdesmitkārtīgus, sešdesmitkārtīgus, simtkārtīgus. (Marka, 4:20).
Es vēlos, lai pamanāt, ka, lai Dieva Vārds spētu nest augli, ir nepieciešams pieņemt šo Vārdu. Ļaudis, kuru sirds līdzinās akmeņainai augsnei, arī uzņem Vārdu, taču pastāv būtiska atšķirība starp viņiem un tiem, kuru sirds tiek identificēta ar labu augsni. Ļaudis, kuru sirds ir līdzīga akmeņainai augsnei, uzņem Vārdu emocionāli, virspusēji, un bez tam viņi nav pastāvīgi, līdz ar to Vārds nevar iesakņoties viņu sirdīs. „Bet tiem nav saknes sevī, un tikai kādu laiku tie ir ticīgi…”(Marka, 4:17).Tomēr tie, kuru sirds līdzinās labai augsnei, ne tikai pieņem Vārdu, bet ir arī pastāvīgi. Tādi ļaudis ļauj Dieva Vārdam iesakņoties viņu sirdīs. Tātad Vārda trūkums sirdī vai emocionāla Vārda uztvere, pastāvības trūkums vai pārdomu trūkums par Vārdu – tie ir iespējamie iemesli, kāpēc Vārds nenes augļus mūsu dzīvē.
„Bet, kas labā zemē, ir tie, kas vārdu dzird un to patur labā un godīgā sirdī, augļus nesdami ar pacietību”. (Lūkas, 8:15).
Sēkla labā augsnē – tas nozīmē, ka ir nepieciešams pieņemt Dieva Vārdu savā sirdī un paturēt Vārdu labā un godīgā sirdī. Dieva Vārdsjāuzglabā godīgā sirdī, kurā nav nezāļu. Tas ir ļoti svarīgi. Dažādas miesīgas vēlmes, rūpes, kārdinājumi vai netīri motīvi apslāpē Vārdu, un Vārds kļūst neauglīgs.Nākamā labas augsnes īpašība – tā ir pacietība jeb pastāvība. ”Augļus nesdami ar pacietību” – tas nozīmē, ka, neskatoties uz to, ar kādām grūtībām un problēmām mēs sastopamies savā ceļā, mēs sargājam Dieva Vārdu un neatļaujam tam pazust no mūsu sirds. Tikai šāda attieksme pret Dieva Vārdu var atnest svētības cilvēka dzīvē.Ir vēl viena paralēla Rakstu vieta, kurā tiek atklāta labas augsnes nozīme.
„Bet, kas sēts labā zemē, ir tas, kas vārdu dzird un saprot, tas tad nes augļus, cits simtkārtīgus un cits sešdesmitkārtīgus, un cits trīsdesmitkārtīgus.” (Mateja, 13:23).
Šai Rakstu vietā redzam, cik svarīgi ir pieņemt un izprast Dieva Vārdu. Lai izprastu Vārdu, nepieciešama piepūle, pārdomas par Vārdu, nepieciešams sargāt Vārdu labā un godīgā sirdī. Lai Dieva Vārds mājotu mūsu sirdīs, mums ir jābūt pastāvīgiem jebkuros apstākļos. Mēs nedrīkstam padoties grūtību priekšā, mums pacietīgi jāturas pie Dieva Vārda un jāgaida, kad tas atnesīs augļus mūsu dzīvē.Ir jānotic: ja Dievs ko apsolījis, tad Viņš arī izdarīs, ko solījis, un nav svarīgi, kādi ir mums apkārt esošie apstākļi un situācijas. Neļauj apstākļiem izsist Dieva Vārdu no tavas sirds. Ja tāda būs cilvēka attieksme pret Dieva vārdu, tā atnesīs bagātīgas svētības un mainīs viņa dzīvi.Dieva sēklā – Dieva Vārdā – ir spēks, kas spējīgs mainīt mūsu dzīves, bet ir svarīgi, lai mūsu sirdis ir tam gatavas.Dārgais draugs, kā tu izturies pret Dieva Vārdu? Kāds ir tavas augsnes veids? Vai Tu piederi pie tās cilvēku kategorijas, kas pieņem Dieva Vārdu emocionāli, taču to nepielieto savā dzīvē un neļauj tam iesakņoties savā sirdī? Vai Tu piederi tai cilvēku kategorijai, kuri klausās, bet nesaprotu, un sātans tūdaļ nolaupa Dieva Vārdu no cilvēka dzīves? Iespējams, Tu esi viens no tiem, kas uzklausa Dieva Vārdu, taču dažādas raizes un kārdinājumi apslāpē Dieva Vārdu un padara to neauglīgu? Es lūdzu par to, lai Dievs sūta izaugsmi Tavā dzīvē, pateicoties tam, ka mainās Tava attieksme pret iesēto Vārdu, kurš spēj izglābt Tavu dvēseli. Lai Dievs Tevi svētī! Mācītājs Rufuss Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.