Sēklā ir apslēpts varens potenciāls III

Sveicinu jūs, dārgie mūsu rubrikas „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam” lasītāji! Es ticu, ka Kungs iedvesmo jūs caur šo vārdu. Neskopojieties ar savām liecībām, dariet mums zināmu, kā šis vārds iedvesmo un palīdz jums. Mēs priecāsimies, ja informēsiet mūs par to.Šodien es vēlos turpināt runāt par spēku un potenciālu, kas apslēpts sēklā. Vakar mēs runājām par to, kas nepieciešams, lai Dieva Vārda sēkla spētu nes bagātīgus augļus mūsu dzīvē. Mēs redzējām, ka augļi mēdz būt dažādi – kāds pavairoja sēklu trīsdesmitkārtīgi, kāds – sešdesmitkārtīgi, bet vēl kāds – simtkārtīgi, taču bija arī tādi, kuriem vispār nebija augļu. Augļu trūkums saistīts ar nepareizu attieksmi pret Vārdu un nelabvēlīgu augsni.No kā atkarīgs mūsu sēklu auglīgums? No tā, cik labi mēs saprotam Dieva Valstības noslēpumus. Mēs runājām par to, ka, ja cilvēks klausās Vārdu, bet neizprot to, tad atnāk sātans un nozog Vārdu. Bet tie, kuri Vārdu izprot, tie atnes dažādus augļus – trīsdesmit, sešdesmit un simtkārtīgi. Tātad pirmais nosacījums tam, lai mēs būtu auglīgi Viņa Valstībā, – ir Dieva Valstības noslēpumu izpratne. Šodien es vēlos, lai mēs ieraugām, kam Dievs atklāj Savas Valstības noslēpumus.
„Un daudzās tādās līdzībās Viņš uz tiem vārdu runāja, tā ka tie to varēja klausīties. Bet bez līdzībām Viņš uz tiem neko nerunāja; bet Saviem mācekļiem Viņš visu īpaši izskaidroja”(Marka, 4:33-34).
Mēs redzam, ka Debesu valstības noslēpumi atklājas tikai Jēzus Kristus mācekļiem. Līdz brīdim, kad cilvēks kļūs par Jēzus Kristus mācekli, viņš dzirdēs un redzēs Debesu Valstības patiesību tikai līdzībās. Reiz Jēzus teica saviem mācekļiem:
„Jūs esat Mani draugi, ja jūs darāt, ko Es jums pavēlu. Es jūs vairs nesaucu par kalpiem, jo kalps nesaprot, ko viņa kungs dara; bet Es jūs esmu saucis par draugiem, tāpēc ka visu, ko Es esmu dzirdējis no Sava Tēva, Es jums esmu darījis zināmu”(Jāņa, 15:14-15).
Nav noslēpumu Dieva un Viņa mācekļu starpā. Ir obligāts nosacījums, kurš jāievēro, lai cilvēks sasniegtu līmeni, kurā atrodoties viņam kļūst saprotams Dieva Vārds, un viņš sāk izprast un personīgi pielietot Dieva Vārdu savā dzīvē – viņam jākļūst par Jēzus Kristus mācekli.
„Un Viņš uz tiem sacīja: “Jums ir dots Dieva valstības noslēpums; bet tiem, kas ārā, viss tas notiek līdzībās…”(Marka, 4:11)
Tikai mācekļiem dots zināt Debesu Valstības noslēpumus.Kad kaut ko neapzināmies un neizprotam, mēs nespējam to pielietot dažādās dzīves situācijās. Tālab daudzi bez saprašanas staigā kā mijkrēslī, jo patiesība tiem atklājas tikai līdzībās.Kad mums atklājusies un kļuvusi saprotama Dieva patiesība, mēs varam pielietot šo patiesību savā dzīvē, un tā ļauj mums nonākt pie stipras pārliecības, balstītas uz Dieva Vārda. Dieva patiesības izpratne piešķir mums spēju dzīvot savu dzīvi citā līmenī un jaunā kvalitātē. Lūkas evaņģēlijā (24:25-27, 32-35) teikts, ka Dieva patiesība izskauž jebkādu neizpratni un jucekli un palīdz mums būt pārliecinātākiem savā rīcībā. Bez sapratnes tu nespēsi paveikt tev nolikto uzdevumu. Gadījumos, kad rodas izpratne kādā jautājumā, problēmas atrisinājums kļūst elementārs. Dieva Vārdu ir nepieciešams skaidrot. Dieva Vārdu nav iespējams izprast ar prātu, tam nepieciešama atklāsme, kuru sniedz Dievs. Kad atnāk atklāsme, ir viegli pielietot Vārdu savai izaugsmei, dziedināšanai, sevis pārveidošanai, apsardzībai u.c.Vēlos vērst jūsu uzmanību uz vēl vienu momentu. Jēzus skaidroja Sava Vārda noslēpumus brīžos, kad bija vienatnē ar saviem mācekļiem. No tā izriet, ka, lai izprastu Dieva Valstības noslēpumus, nepieciešami vismaz divi svarīgi nosacījumi: 1. Jākļūst par Jēzus Kristus mācekli. 2. Kļūstot par Jēzus mācekli, nepieciešams pavadīt laiku vienatnē ar Viņu. Kā Dieva mācekļi, mēs esam Viņa avis, kuras klausās Viņa balsi, un Dievs dod mums dzīvību. Mēs pienesīsim augļus tādā pakāpē, kādā pieaugsim kā Kristus mācekļi.Dārgais draugs! Varbūt šodien tu jau esi ticīgs cilvēks, varbūt tu ej uz baznīcu, lasi Bībeli, bet tas viss automātiski nepadara tevi par Jēzus Kristus mācekli. Jēzus mācekļiem piemīt sevišķas īpašības – viņi pavada laiku ar Dievu, viņi pavada laiku Viņa Vārdā, viņi pielūdz Pašu Dieva Personību, viņi vēlas darīt visu, lai būtu paklausībā Viņa Vārdam, viņi vēlas līdzināties Jēzum un darīt Viņa darbus, viņi vēlas atspoguļot Viņa dzīvesveidu. Tieši šīs īpašības dara cilvēku par Jēzus Kristus mācekli. Vai tu esi Jēzus Kristus māceklis? Vai tu pavadi laiku kopā ar Viņu? No tā būs atkarīgs tavs auglīgums Dieva Valstībā.Esiet svētīti! Līdz rītdienai! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

One Comment

  1. Liels paldies, par ikdienas vārdu. Paldies par jūsu kalpošanu. Es ticu, ka tas nes svētību ne tikai man, bet arī daudziem citiem. Lai Dievs jūs Kristū bagātīgi svētī ar visa veida garīgu svētību debesīs. Ar mīlestību, Jēzū Kristū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.