Vai Jūs atrodaties verdzībā, tuksnesī vai jūsu apsolītajā zemē?

Dārgie draugi, Lai žēlastība un labvēlība no Tā Kunga vairojas jūsos Jēzus Kristus vārdā. Šodien man ir jautājums  jums, uz kuru es vēlētos, lai jūs godīgi atbildat: Vai Jūs atrodaties verdzībā, tuksnesī vai jūsu apsolītajā zemē?Mēs lasām par to kā Dievs apsolīja Izraēla bērniem zemi, kur piens un medus tek, bet kad pienāca laiks to iemantot, viņi kā nācija vēl nebija tam gatavi. Pastāv attiecības, kuras tur cilvēkus verdzībā un veicina viņu klaiņošanu pa tuksnesi, kamēr apsolītā zeme, kur piens un medus tek, gaida viņus. Bībele norāda uz grēkiem, kas saista Izraēla bērnus un par kuriem mums šodien vajadzētu zināt, lai izvairītos no šīm kļūdām.
„Bet uz lielāko daļu no viņiem Dievam nebija labs prāts, tie ir izdeldēti tuksnesī. Tas ir noticis mums par brīdināšanas zīmi, lai mēs neiekārojam ļaunu, kā tie darījuši. Netopiet arī par elku kalpiem kā daži no tiem, kā ir rakstīts: tauta apsēdās ēst un dzert un tad piecēlās un sāka diet. – Arī nepadosimies netiklībai, kā daži no tiem darījuši un krita vienā dienā divdesmit trīs tūkstoši.Nekārdināsim To Kungu, kā daži no tiem darījuši un gāja bojā no čūskām. Nekurniet, kā daži no tiem ir kurnējuši un maitātāja nomaitāti. Un viss tas viņiem noticis zīmīgā kārtā un ir rakstīts par brīdinājumu mums, kas esam nonākuši pie laika beigām.”(1.Korintiešiem 10:5-11)
Kā mēs redzam šajā Rakstu vietā, šie cilvēki klejoja tuksnesī dēļ: kurnēšanas, iekāres un netiklības, elku dievības, dumpības, strīdiem un tā tālāk. Papildus šiem grēkiem cilvēki ļāvās arī postošajai baiļu ietekmei. Viņu baiļu un grēku rezultātā, pieaugušie Izraēla tautas ļaudis klejoja tuksnesī 40 gadus, līdz kamēr šī paaudze izmira. No šīs paaudzes vienīgi Jozuam un Kālebamam bija dots iemantot ieiešanu apsolītajā zemē pēc 40 gadiem.(4.Moz.14:24) 
  • Vai jūs piedzīvojat kādu no verdzības formām (finansiālo, garīgo, fizisko, mentālo) jūsu dzīvēs šobrīd?
  • Vai jūs vēl aizvien maldāties savā personīgajā tuksnesī?
  • Vai jūs meklējat brīvību un lielisko apsolīto zemi, kur svētības plūst un karstākās jūsu sirds vēlmes piepildās?
  • Vai jums šķiet, ka ceļš uz jūsu personīgo apsolīto zemi ir pārāk tāls?
 Ja uz kādu no augstāk minētajiem jautājumiem atbilde ir „Jā”, jums vajadzētu veltīt laiku, lai pārskatītu grēkus un kļūdas ko Izraēla bērni pieļāva, un paanalizēt, vai nav kādas lietas, kas ir jāmains jūsu pašu dzīvēs. Pajautājiet sev tādus smagus jautājumus kā: 
  • Vai es kurnu un žēlojos tā vietā, lai cildinātu un pateiktos Dievam par to, ko Viņš man ir devis?
  • Vai ir kāda lieta, kas ieņem Dieva vietu manā dzīvē šobrīd?
  • Vai es pretojos Dievam vai Viņa vārdam?
  • Par cik lepnība ir pretošanās sakne, pajautā sev, vai es neesmu lepns un iedomīgs cilvēks? Vai man ir tieksme uz strīdēšanos, dusmām vai pat vardarbību? Vai mana saskarsme, darīšanas un sarunas ar manu ģimeni, draugiem un svešiniekiem ir ķildīgas savā raksturā, vai arī tās ir pildītas ar mīlestību, laipnību, iejūtību un šķīstumu?
  • Vai manas domas un darbības ir svētas un šķīstas? Vai es aizmirstos iekāres domās vai darbos?
  • Vai es iekāroju to, kas pieder citiem cilvēkiem – viņu laulāto, viņu māju, viņu naudu un viņu talantus?
 Lūdzu ņemiet vērā, ka ne katra aizkavēšanās jūsu ceļā uz mērķi ir saistīta ar grēku. Dievs katrai lietai izkārto savu laiku, tomēr, ja mēs veicam revīziju savā dzīvē, tas var palīdzēt novākt no ceļa dažādus šķēršļus, tā lai Dievs var mūs ievest apsolītajā zemē, Viņa laika pilnībā. Atceries, ka pat, ne vislielākā ticība vai milzums pozitīvo domu nepalīdzēs jums ieiet jūsu personīgajā apsolītajā zemē, ja jūs pretosieties Dieva likumiem, vai jūsu attieksme būs ķildīga, vai jūsu domas vai darbības būs amorālas. Lai jūs nekad nemirtu verdzībā vai tuksnesī, bet nonākat jūsu apsolītajā zemē Jēzus vārdā! Uz tikšanos rītdien, Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.