Atklāsme par ticīgo varu

Mācītājs Baijo minēja interesantu piemēru. Piemēram, manā istabā deg gaisma, tāpēc ka šī istaba ir aprīkota ar elektrību. Elektrība ir spēks. Cilvēks ir iemācījies lietot šo elektrības spēku dažnedažādos veidos. Elektrība nepieder man, bet kādai konkrētai firmai, kas ģenerē šo elektrību un man to piedāvā.  Bet mana atbildība ir izmantot šo elektrību. Ja es neizmantoju šo elektrību un manā istabā ir tumsa, es nevaru tajā vainot firmu, kas man piegādā elektrību. Konkrētā firma no savas puses ir izdarījusi visu nepieciešamo, lai manā mājā būtu elektrība. Mans uzdevums ir pieslēgties un lietot šo elektrību. Tieši tādā pašā veidā mums ir jāattiecas pret mums doto Svētā Gara spēku. Mums ir jāsaprot, ka Svētā Gara spēks nepieder mums, bet tas ir Dieva īpašums. Tu nekad nevarēsi kļūt par Svētā Gara spēka īpašnieku, bet tu vari pieslēgties šim spēkam. Dievs to nedarīs tavā vietā, Viņš tikai tev piedāvā Savu spēku. Dievs man dod Savu spēku, un Svētais Gars gaida, kad es lietošu šo spēku.Daudziem ir zināms stāsts no Bībeles par sievieti, kura ilgu laiku cieta no asiņošanas (sk. Mateja 5.nodaļu). Jēzus bija Dievs spēka nesējs. Bet, neskatoties uz to, cilvēkiem pašiem bija jāpieslēdzas pie šī spēka. Jēzum apkārt bija daudz cilvēku, bet neviens no viņiem ar savu ticību nepieslēdzās pie Dieva spēka, ar kuru bija piepildīts Jēzus. Un tikai šī sieviete uzdrošinājās ticībā pieskarties Jēzus drēbēm. Un tajā pašā brīdī Dieva spēks sāka darboties un atnesa šīs sievietes dzīvē dziedināšanu. Ja neviens no cilvēkiem nebūtu pieslēdzies pie Dieva spēka, tad šis spēks paliktu neizmantots. Tu kā ticīgais vari būt piepildīts ar Svētā Gara spēku, bet neizmantot šo spēku.Kā mums pieslēgties Dieva spēkam? Mums ir jāsaprot, ka Dieva spēks darbojas caur varu no Dieva. Kad tu lietosi varu, kuru tev ir devis Dievs, tad Dieva spēks atbrīvosies. Vara un spēks darbojas kopā, tie ir viens ar otru savienoti. Bez Dieva spēka varai nav nozīme. Pielietotā vara atbrīvo spēku. Bībelē ir teikts: 
„Jo, ja jau viena cilvēka pārkāpuma dēļ nāve caur šo vienu kļuvusi par valdnieci, cik daudz vairāk tie, kas saņēmuši žēlastības un taisnības dāvanas pārpilnību, kļūs dzīvības valdnieki caur šo vienu Jēzu Kristu.” (Romiešiem 5:17)
 Šajā Rakstu vietā divas reizes tiek lietots vārds „valdīt”. Iesākumā šis vārds tiek saistīts ar nāvi, bet pēc tam – ar dzīvību. Caur grēku ienāca nāve, bet, pateicoties Jēzum, mums tika dāvāta dzīvība. Mēs valdīsim caur Jēzu Kristu, un mēs valdīsim ar Viņu dzīvē. Ko nozīmē valdīt? Tas nozīmē – dominēt, valdīt pār, izrādīt varu pār, ietekmēt, noteikt visam pareizo virzienu, ņemt virsroku utt. Un Dievs saka, ka mums ir jāvalda. Dievs to nedarīs mūsu vietā. Iepriekš minētajā rakstu vietā no Bībeles ir teikts par tiem, kuri pieņēmuši žēlastības pārpilnību. Dievs mums ir dāvājis žēlastības pārpilnību caur Jēzu Kristu, bet mums tā ir jāpieņem.  

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.